Morawiecki chwalił ekipę Tuska i komplementował zachodnich przywódców

Morawiecki „w pewnym stopniu urwał” dialog z UE

Mateusz Morawiecki, który już wkrótce stanie na czele nowego rządu Prawa i Sprawiedliwości, „zapisał” się na sławetnych taśmach nagranych w 2013 r w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Jak sugeruje „Newsweek”, który przypomniał na swoich łamach fragmenty stenogramów, wygłasza tam opinie, które z pewnością nie przypadną do gustu twardemu elektoratowi Prawa i Sprawiedliwości.

Morawiecki, był wtedy prezesem BZ WBK oraz doradcą Donalda Tuska i wiele wskazywało na to, że wejdzie do rządu obecnego szefa Rady Europejskiej

Morawiecki w rozmowach z ówczesnym szefem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą, Krzysztofem Kilianem, który za czasów Platformy stał na czele spółki PGE, oraz jego zastępczynią Bogusława Matuszewską chwali poczynania rządu Donalda Tuska.

Przyszły premier pozytywnie komentował projekty Polskiej Grupy Energetycznej za rządów PO.  „Dobrze to rozegraliście” – mówił do Krzysztofa Kiliana i Matuszewskiej. „To był wielki projekt, bardzo trudny.”

Mateusz Morawiecki na taśmach dyskutował też o światowych kryzysach gospodarczych. Komplementował kanclerz Angelę Merkel i Nicolasa Sarkozyego: „Natomiast jedna taka rzecz, że mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy, jak tam się ten nowy nazywa, Hollande” – mówił Morawiecki, zwracając się do Zbigniewa Jagiełły, prezesa banku PKO BP.

Przypomnijmy: nagrania z restauracji „Sowa i Przyjaciele” były jednym z tych ciosów, które pogrążyły Platformę Obywatelską.

/p/

Źródło: naTemat/ Newsweek

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o