Morawiecki do seniorów na Dolnym Śląsku: „dzielimy się z wami pieniędzmi”

Morawiecki do seniorów na Dolnym Śląsku: „dzielimy się z wami pieniędzmi"

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w sobotę Dom Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku w powiecie legnickim na Dolnym Śląsku, gdzie rozpływał się nad finansowymi osiągnięciami rządu i obiecywał seniorom złote góry.

 

„Chciałbym, żeby jesień życia była złotą jesienią, (…) To byłoby moje wielkie pragnienie i świadectwo jakości instytucji państwa” – mówił z rozczuleniem szef rządu.

„Musimy pamiętać o tych, którzy budowali podstawy przyszłości, o emerytach i seniorach” – przekonywał. Mówił, że są to osoby, które potrzebują wyciągniętej ręki ze strony państwa. „Dlatego naprawialiśmy państwo, uszczelniliśmy system podatkowy, przez niego jak przez durszlak przed 2015 r. przepływały miliardy złotych. Dziś tymi pieniędzmi dzielimy się z seniorami” – zapewniał prezes Rady Ministrów i nawiązał do przyznania w tym i następnych latach 13. emerytury. Wyraził przekonanie, że liczba 13 będzie w tym przypadku szczęśliwa.

 

Przypomniał, że poza 13. emeryturą w grę wchodzi jeszcze waloryzacja kwotowa dla emerytów z niższymi świadczeniami – o 70 zł brutto – oraz obniżenie PIT z 18 do 17 proc.

Na koniec Morawicki powiedział, że pragnie, żeby domy seniora były jak najlepiej wyposażone i pełne radości.

Z właściwą tylko PiSowi hipokryzją nie wspomniał ani słowem o tym, że pieniądze emerytom zostaną przekazane m.in. poprzez finansowanie z Funduszu Solidarnościowego, który wcześniej był Solidarnościowym Funduszem Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Oznacza to praktyce, że pieniądze dla niepełnosprawnych trafią do emerytów.

/p/

źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Rafał PPolka gorszego sortuLehooAlekKrystyna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
erwinek
erwinek

Przepracowałem 43 lata uczciwie płacąc składki więc niech nie pie….y że dzieli się ze mną pieniędzmi , oddaje mi moje ciężko
zarobione pieniądze i odłożone w ZUS-ie jako składki. Taki kit może wciskać tylko wyborcom pisu

julia734
julia734

Panie premierze jeżeli chcecie się podzielić z nami naszymi pieniędzmi na które ciężko pracowaliśmy to proszę zwolnić nas z podatku a nie dawać jałmużny w postaci tz. 13 pensji.

Krystyna
Krystyna

Niech nie zabierają ciężko wypracowanej emerytury PODATKU Więcej NIC od nich nie chcę

Alek
Alek

Przepracowałem 46 lat składkowych plus 5 lat na gospodarstwie gdy ojciec zmarł i trzeba było się zająć gospodarstwem nie pracując nigdzie po za gospodarstwem płacąc podatki i wszystkie zobowiązania . A tych 5 lat nie zaliczono mi do emerytury bo na to nie pozwalają przepisy więc niech mi nie pieprzą głupot, że tak bardzo interesuje ich los emerytów interesują ich tylko własne koryta i kasa podatników .A ludzie potrzebni są tylko by się dostali do koryta. Tak jak z trzynastą emeryturą dla emerytów dlaczego nie powiedzą ludziom że dają mniejszą rewaloryzację niż się należy by mieć na jałmużnę jaką jest… Czytaj więcej »

Lehoo
Lehoo

Nie, chłopcze: dzielicie się z NAMI NASZYMI pieniędzmi, część zachowując dla siebie.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

I to lwią część.

Rafał P
Rafał P

Cóż za eufemizm? Zachowują dla siebie? Po prostu bezczelnie rabują?