Morawiecki i PiS prowadzą nas do piekła

Morawiecki i PiS prowadzą nas do piekła

Konferencja Morawieckiego po spotkaniu w Budapeszcie z Orbanem i Salvinim, eurosceptykiem, wielbicielem Putina, reprezentantem skrajnej prawicy, wzbudziła wielkie oburzenie.

Określiliśmy sobie nasze podstawowe priorytety: NATO jako podstawowa płaszczyzna zapewnienia bezpieczeństwa, ale także pogłębiona integracja europejska w tych obszarach, które są potrzebne, ale jednocześnie szanująca narodową suwerenność, wolność, wolność jednostek, ale przede wszystkim rzeczywiste, europejskie wartości, takie jak rodzina, godność jednostki, chrześcijaństwo, obrona tych wartości przed różnymi innymi kulturami, które spoza Europy, ale i z wewnątrz Europy, próbują je atakować. Wierzymy, że możemy budować wspólną drogę przed Europą” – mówił Morawiecki, jakby zupełnie nie miał świadomości, w jak kiepskim towarzystwie stanął, co proponuje i jaką przyszłość chce wykreować. Przyszłość zmieniającą Europę na modłę swoich chorych wyobrażeń.

Dla polityków opozycji, taki sojusz, jaki proponuje Polakom polski premier, jest nie do przyjęcia. Stąd ostra reakcja…

Poseł Lewicy, Krzysztof Śmiszek pisze w swoim komentarzu: „Morawiecki, Orban, Salvini zwierają szyki. Snują wizje o kołtuńskim i nacjonalistycznym renesansie Europy. Vladimir Putin lubi to. Cała na Wschód!”.

Borys Budka: „Budapesztańskie spotkanie Morawiecki-Orban-Salvini pokazuje, w jak niezwykle tragicznym położeniu znalazła się Polska po 5 latach rządów PiS. Krok po kroku w objęcia Putina”.

Małgorzata Kidawa-Błońska: „Salvini: 'Pozwoliłbym rządzić Putinowi w połowie krajów europejskich'. Gratuluję Panie Premierze Morawiecki takiego towarzystwa. Upadek”.

Michał Szczerba: „Nasze wartości to Irena Sendlerowa 'Każdemu, kto tonie, należy podać rękę!'. Uratowała ok. 2,5 tys. dzieci. To nie Salvini, który jako minister zakazał włoskim jednostkom straży granicznej ratować dzieci imigrantów, gdy na ich oczach tonęły w morzu”.

Młoda Lewica: „Morawiecki, Orban, Salvini. Brakuje tylko Putina, Erdogana i Alijewa. Elita europejskiego autorytaryzmu, narodowego konserwatyzmu i łamania praw człowieka. PiS podlał naszą demokrację benzyną, podpalił i teraz biegnie w szale na dywanik Moskwy”.

A ja zastanawiam się, jak się ma ten sojusz do jednego z punktów wyborczych PiS, który pociągnął za sobą tłumy rusofobów? Jak teraz ta partia spojrzy w twarz swoim wyborcom i wytłumaczy im zmianę frontu?

…i jestem przerażona, bo to co nam chce zafundować PiS to prosta droga do piekła.

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl/tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
2 kwietnia 2021 10:26

A kto w dzisiejszych czasach chce się spotykać z tymi nowymi elitami których do życia powolał kaczafi???
Więc w tych swoich małych rozumkach wymyślili że będą się spotykać tylko z takimi samymi debilami jak oni. PISLAND TO NIE PARTIA TO IDEOLOGIA.

Maciek123454321
Maciek123454321
2 kwietnia 2021 11:35

No cóż, Trybunał Stanu już niebawem. Po wyborach, które – czuję to bardzo mocno – odbędą się jeszcze w tym roku.

Jantar
Jantar
2 kwietnia 2021 12:17

Oby tak się stało!!!

Predator
Predator
2 kwietnia 2021 16:11

Myślisz że kaczafi i jego lizydupy wiedząc co ich czeka tak łatwo oddadzą władzę????
Psychopata zrobi wszystko żeby nikt mu nie zagroził. Jeżeli twoje przeczucie się spełni to będzie super, ale obawiam się że naród będzie musiał przepędzić tą grupę przestępczą sam.

Maciek123454321
Maciek123454321
2 kwietnia 2021 19:35
Reply to  Predator

Drogi Predatorze – weź proszę przede wszystkim pod uwagę, że pisiory to TCHÓRZE. A jak bardzo boją się społeczeństwa, nie muszę chyba mówić. A taczki wciąż stoją pod sejmem……………………..

Predator
Predator
2 kwietnia 2021 22:06

Drogi Maćku zgadzam się z Tobą w 100% tach, ale naród jakoś się nie kwapi żeby rozpędzić tą chołotę, trzeba wykonać ten pierwszy krok i pisiory będą SPIEPSZAĆ gdzie pieprz rośnie.

Jantar
Jantar
3 kwietnia 2021 00:34

Drogi Maćku, tylko zanim zdążymy ich pogonić, zanim odbędą się wybory, Kaczafi i spółka zdążą zbudować większość konstytucyjną bez wyborów. Patrz artykuł z dziś na koduj: rzecznik Porozumienia ogłosił, że w przyszłym tygodniu podpisanie umowy między Gowinem a Kukizem. W innym artykule, bodajże na onecie, było podane, że Porozumienie i PiS negocjują z PSL-em i negocjacje też są dość zaawansowane. Zgorzelski wprawdzie zaprzecza, ale pamiętny Kałuża też zaprzeczał i wszyscy wiemy, co z tego wyszło. Jeśli jeszcze dołączy cała Konfederacja i wybrani posłowie z KO i od Hołowni to Kaczyński będzie miał większość konstytucyjną po wakacjach. Zmieni sobie konstytucję i już władzy nigdy nie odda.

Maciek123454321
Maciek123454321
3 kwietnia 2021 17:04
Reply to  Jantar

Wiesz, twój pesymizm – droga Jantar – staje się powoli abstrakcyjnym czarnowidztwem. Z PiS-em żadnych negocjacji nie ma i nie będzie, ponieważ wszyscy widzą, że negocjowanie z ludożercami kończy się źle. Poza tym, kto by chciał dzisiaj wiązać się z pisiorami? Oni TONĄ, zatapia ich pandemia. A kto przy zdrowych zmysłach wchodzi na pokład tonącego statku? No proszę Cię…. PSL – jeśli konferuje z Gowinem, to bardzo dobrze, gdyż jedynie Kosiniak ma dziś szansę przeciągnąć porozumienowców na jasną stronę mocy. Przecież to, co mówią chociażby Sośnierz i Maksymowicz, jest na 100% uzgodnione z Gowinem. Wczoraj na wspólnej konferencji prasowej Morawieckiego i Gowina, ten ostatni wyraźnie oświadczył, że chciałby przystąpić do Europejskiej Partii Ludowej. Oświadczył to w obecności pisowskiego premiera!!! Powtórzę – Europejska Partia Ludowa, na czele której stoi Donald Tusk!!! Nikt jakoś nie zwrócił na to uwagi. Poza tym -ani Gowin, ani PSL, ani właściwie nikt nie odniósłby żadnych korzyści ze ścisłego sojuszu z pisiorami. Ani z PSL, ani z KO jakoś dotąd nikt się nie wyłamał. Ja przewiduję coś dokładnie odwrotnego, a mianowicie, że Gowin przejdzie do opozycji. Oni czekają chyba już tylko na to najważniejsze głosowanie w sprawie ratyfikacji budżetu. A potem…. wieszczę przyspieszone wybory w tym roku jeszcze. A jeśli jeszcze nie teraz, to przy okazji głosowania nad budżetem na 2022 roku już na pewno. Pisowski titanic nabiera wody w błyskawicznym tempie. Jest tak źle, że już nawet Kłamiątko-morawiątko i harcerzyk Dworczyk przepraszają. Słyszane to rzeczy, żeby pisiory przepraszały za cokolwiek? Kaczy się odkleił i bredzi o czymś, co nikogo nie interesuje, ziober ciągle miesza w sądach, ale nikt się tym nie przejmuje, gowinowcy harcują wykazując nieudolność rządu w walce z pandemią, Turet-Bezmajtek jest już chyba nie do obrony, niedługo wywalą go z Orlenu. Wydaje się, że pisiory dostaną tęgie lanie w Rzeszowie. Warszawa nienawidzi PiS-u jak zarazy, potrzeba tylko iskry, żeby znów 100 tysięcy ludzi wyszło na ulice. Jantar, oni lecą głową w dół prosto w szambo. I już ani rydzyk, ani jądraszewski nic nie pomogą.

Jantar
Jantar
2 kwietnia 2021 12:00

Morawiecki, Orban, Salvini. Brakuje tylko Putina, Erdogana i Alijewa.Z czasem dołączą z pewnością populiści z Czech, nacjonaliści z Bułgarii, anyimigranckie szury z Holandii i Szwecji. Być może także niemiecka AfD.

Na tej liście zabrakło jeszcze hiszpańskich kontynuatorów generała Franco, włoskich faszystów pod wodzą wnuczki Mussoliniego oraz francuskich faszystów Marine LePen. No i oczywiście naszej Konfederacji opłacanej przez kościół poprzez firmy wydmuszki prowadzone przez mordojurystów.

Oto cała nowa elita Europy, która chce powrotu do średniowiecznych zwyczajów i prawa. Czyli władcy z dworem, magnaterią i kościołem mają trzymać krótko za mordy resztę społeczeństwa. Cóż, demokracja, wszelkie wolności, prawa obywatelskie, postęp i wiedza od wieków były naturalnym wrogiem kościoła. Nic się w tym nie zmieniło od tysiącleci i nigdy się nie zmieni. Dlatego kościół na całym świecie chętnie zawiera mocne sojusze z tymi, którzy mają takie same poglądy, jak oni i którzy chcą swoją działalnością wspierać kościół we władzy nad światem. Bo według kościoła to kościół ma wyłączną władzę nad światem i wszystkimi ludźmi, a każda władza świecka ma go tylko w tej władzy wspierać i mu służyć.

Andrzej
Andrzej
2 kwietnia 2021 14:41
Reply to  Jantar

Jakim cudem upiekło się Łukaszence?

Jantar
Jantar
2 kwietnia 2021 17:06
Reply to  Andrzej

Racja! Zapomniałam o nim!

Janina
Janina
2 kwietnia 2021 15:24
Reply to  Jantar

Zapomniałeś o rodzimej „gwieździe” estrady i polityki, o Kukizie, wielkim fanie Salviniego, żeby nie powiedzieć przyjacielu tegoż.

Jantar
Jantar
2 kwietnia 2021 17:06
Reply to  Janina

Kukiz to płotka – Kaczafi zje go na przystawkę przed daniem głównym.

Kamil
Kamil
2 kwietnia 2021 12:50

Ci socjaliści to mają pomysły.

Dron
Dron
2 kwietnia 2021 16:20

Wszędzie będę to pisał i nikt i nic mnie nie powstrzyma – podstawowym pytaniem w kwestii pisowców nie jest pytanie czy zażywają środki psychoaktywne, tylko jakie, ile i jak często? Jakby mogli, to i pod Kima by się podczepili, byle rządzić i kraść do woli.