Morawiecki jest rodem z Mrożka

Lokatorzy Mieszkań+ czują się oszukani przez PiS – „Obiecywano nam złote góry, a jesteśmy w ciemnej dziurze”

Mateusz Morawiecki rozpoczął ocieplanie wizerunku Polski rządzonej przez PiS od publikacji wstępniaka (tzw. op-ed) w amerykańskim konserwatywnym „The Washington Examiner”. Nowy premier tłumaczy, iż niedawny Marsz Niepodległości nie miał cech politycznych, był pokojowy, a jedynie margines, „mała grupa antysemickich i rasistowskich ekstremistów przyciągnęła uwagę mediów”.
Niejako usprawiedliwia ojca Kornela, który uczestniczył w marszu, ale nie w „małej grupce”.
Najważniejsze w tym artykule jest tłumaczenie dotyczące odebrania sądom niezależności, które wg Morawieckiego były siedliskiem „korupcji i nepotyzmu”. Niedawno promowano Polskę w akcji „Wolne Sądy” przez Polską Fundację Narodową, w której za kilkanaście milionów przedstawiono „korupcję i nepotyzm” sędziów poprzez przykład jakiegoś emerytowanego sędziego, który ukradł pęto kiełbasy za 5 zł.

Morawiecki tę „korupcję za 5 zł” kontynuuje w takiej oto wykładni: – „Przez cały rok zmagaliśmy się z szeroko zakrojonym niezrozumieniem naszych planów zreformowania źle działającego wymiaru sprawiedliwości. Czas, byśmy lepiej wytłumaczyli, co robimy, ponieważ działamy w dobrej sprawie”.
Niezależność sądów odebrana w imię kontroli społecznej, tj. partyjnej: – „Żaden demokratyczny naród nie może na dłuższą metę zaakceptować jednej z władz, która jest niezależna od systemu kontroli i równowagi, i od odpowiedzialności wobec społeczeństwa”.

Morawiecki oczywiście obraża inteligencję, bo co to znaczy „naród demokratyczny”, któremu odebrano niezależność sądów i cedowano ją w ręce partyjnych kolegów? No i owa „odpowiedzialność wobec społeczeństwa”, o której będzie rozstrzygał niezbyt lotny magister prawa Zbigniew Ziobro.

Morawiecki to bohater Mrożkowski, który do Barei ma się tak, iż jest z nieco wyższej półki paranoi. W jego artykule nic nie trzyma się politycznej kupy, tj. całości, acz trzyma się pisowskiego utrzymania stanu posiadania.

Po to został powołany Morawiecki na stanowisko premiera. Beata Szydło robiła jako koza, została wyprowadzona, niby ma być mniej smrodu. Czy świat i Europa to kupią? Na krótką metę – tak, ale nie na dłużej, bo zaczną wyłazić wszystkimi szwami autokratyczne pakuły i breja retoryczna, jaką zaprezentował Morawiecki w piśmie waszyngtońskim.

Sławomir Sierakowski uważa, iż Morawiecki ma za zadanie przyciągnąć do PiS wyborców centrum i tymczasem mamić Zachód. Można to robić przez kilka lat, aż nas wyplują, bo PiS jest z zupełnie innej gliny niż standardy zachodnie – jest z gliny wschodniej.

Co na to polskie społeczeństwo obywatelskie, opozycja polityczna? Czy zgadzamy się na wyższy poziom paranoi, który opisał niechcący Morawiecki w „The Washington Examiner”? Wystarczająco się naśmiałem z opisywanej przez Mrożka Polski w PRL-u, abym po 1989 roku powracał do lektury tego wybitnego pisarza.

Nie jest moją winą, że Morawiecki jest intelektualnie neptkiem, który zna języki obce i był prezesem dużego banku. Polacy mimo marnej klasy politycznej nie zasługują na degradujących ich polityków. Witam zatem rodaków na wyższym poziomie paranoi – przechodzimy z Barei na stopień inteligenckiego Mrożka. Obowiązuje śmiech subtelniejszy, ale to ciągle śmiejemy się z samych siebie, którzy daliśmy się nabrać takim neptkom, jak Morawiecki.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AndrzejZgredzinkakasandrazeneksuweren Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Co ma neptyk zrobić jak mu na dyńce siedzi „karaluch”?

Zgredzinka
Zgredzinka

Coś mi wychodzi na to, że to jego własna inwencja.
On naprawdę w to wszystko wierzy.

Janina
Janina

Morawiecki, mimo swych lat nadal jest synusiem swego ojca. Nie potrafił wybić się na niepodległość w rodzinie, to i w rządzeniu naszym państwem też będzie miał tę podległość z tyłu głowy. Tylko, że w sprawach państwowych jego „ojcem” politycznym będzie Kaczyński. Jest słabego charakteru, czasami infantylny i taki marzycielski. Takie lelum-polelum. Czegoś mi w nim brakuje, jakiejś siły i charyzmy. Sądzę, że nie udźwignie urzędu.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

I chwała Bogu, że mu tego brakuje. Może niewielu nabierze. Z drugiej strony, gdyby był postacią o jakiejkolwiek charyzmie, karaluch by go nie wystawił. Jeszcze by go przyćmił. Niedoczekanie!

zenek
zenek

Udźwignie, udźwignie….niestety. Jemu po prostu brakuje kręgosłupa! Moralność w zaniku, ale ego olbrzymie!

Zgredzinka
Zgredzinka

Prawie jestem przekonana, że się grubo mylisz.
Gdyby tak było, to nie zaszedł by tak wysoko. To twardy gracz.

Plus ujemny
Plus ujemny

Morawiecki chce się podłączyć do amerykańskiej walki fundamentalistów ze społeczeństwem obywatelskim Pewnie liczy na to że w nagrodę dostanie zaproszenie do wygłoszenia gadki na seminariach w Trump Corporation. Jedna gadka jest tam warta nawet 100.000 dolców. I dla niepoznaki mógłby ją wygłosić stary Morawiecki.

kasandra
kasandra

Tak właśnie! Dla niego liczy się gescheft i hochsztaplerstwo!

suweren
suweren

Moraweiecki-Dyzma to moralne zero!!!!! Karierowicz, blagier i podlizywacz! Usiłuję znależć odniesienie do Mrożka, ale tamte postacie jednak przejawiały mini-elementy człowieczeństwa!
Zastanawiające co ukształtowało tego cwaniaczka?! Chyba tatko, który też nie jest kryształowo jednokznaczną postacią Solidarności!

Andrzej
Andrzej

Myślę że idzie w dobrym kierunku,musimy zaakceptować straty,Winni jesteśmy sami ,a w zasadzie te około 50%które nie poszło do wyborów.Teraz jest potrzeba mądrości aby nie doszło do rozlewu krwi,te około 30% zaczadzonych naszych rodaków,których mózgi prał skutecznie kościół polski ten toruński to też Polacy.Wstyd mi za nich,te ich różańcowe akcje,plugawe wykorzystywanie symboli religijny ta czysta profanacja wiary katolickiej i przyzwolenie biskupów ,agresja która jest zaprzeczeniem boskiej dobroci,kłamstwo kłamstwo przeplatane chamstwem.Ale to minie w nich już nie ma wartości,cały ten pisowski związek,ta szajka łamiąca prawo,już się wypali.Morawiecki jeszcze trochę pokłamie i zniknie,bo zobaczy cena jest za wysoka,a cel marny,po nim kilka… Czytaj więcej »