Morawiecki miał zostać ODWOŁANY w marcu. Kaczyński zmienił zdanie. Na długo?

kto chce, żeby było „normalnie”, czyli jak w Europie, to musi za to zapłacić – po zachodnim przeliczniku – wielokrotność trzynastej emerytury, o Pięćset Plus nie wspominając. A tak w ogóle, to w zasadzie powinien sobie poszukać miejsca do życia gdzieś za granicą.

Politycy PiS już wcześniej postanowili o odwołaniu Mateusza Morawieckiego. Dymisja polityka została jednak odwołana przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Podczas narady na Nowogrodzkiej – jak podaje „Gazeta Wyborcza” – miał on zdecydować, że wymiana prezesa RM w tej chwili nie wchodzi nawet w grę.

 

„Wyborcza” podaje, że Morawiecki utrzyma się dłużej ze względu na to, że Kaczyński będzie chciał przetrzymać go na stanowisku do końca koronakryzysu i zdymisjonować dopiero, gdy sytuacja w kraju zacznie się już poprawiać.

Dodatkowo, prezes ma się obawiać, że nowe kadry nie będą lepsze niż Morawiecki.

„Pomstuje na Morawieckiego, ale uważa, że ewentualni następcy nie są lepsi. Mowa o prezesie PKN Orlen Danielu Obajtku i szefie MON Mariuszu Błaszczaku. Zdaniem Kaczyńskiego to nie są ludzie, którzy daliby nowy napęd ekipie rządowej i którzy poradzą sobie w Unii Europejskiej. Żaden z nich nie będzie lepiej lawirował w Brukseli od Morawieckiego, a to dziś sprawa kluczowa” – pisze  „GW”.

 

Wymienieni politycy – w opinii Kaczyńskiego – mogą ponadto nie sprostać temu, aby poprawić relacje z nową administracją prezydenta USA Joe’a Bidena.

Już na tę chwilę pisowcy przymierzają się jednak do czystki wśród ludzi premiera. Odwołany może być m.in. Paweł Borys z Polskiego Funduszu Rozwoju, który odpowiada za realizowanie tarcz „antykryzysowych” i „antycovidowych”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

„Według naszych informacji CBA bada realizację tarcz, a dokładnie to, jakie firmy dostały wsparcie z budżetu. Bo Jarosław Kaczyński jest przekonany, że dostało je zbyt dużo ‘firm platformerskich’ i była to świadoma polityka Borysa” – dodaje „GW”.

Na osłabieniu pozycji Morawieckiego i jego frakcji w Zjednoczonej Prawicy korzystać ma przede wszystkim Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska – informuje „GW”.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
27 stycznia 2021 02:47

Jakoś zupełnie nie obchodzą mnie ruchy robaczkowe pisowskich jelit.