Morawiecki mówił: „Latem wirusy są słabsze”. Liczba zachorowań na koronawirusa rośnie, a premier milczy

I co z tą Izbą Dyscyplinarną? Premier myśli...

W czasie, gdy toczyła się kampania wyborcza, premier Morawiecki uspokajał. Rząd panuje nad koronawirusem, można spokojnie luzować wszystkie obostrzenia, bo wychodzimy z najgorszego, nie ma się czego bać, bo latem wirusy grypy i właśnie koronawirusa są zdecydowanie słabsze.

 

Dzisiaj, gdy od kilku dni ilość zachorowań ostro idzie w górę, jakoś pan premier milczy.

Andrzej Sośnierz, poseł z Porozumienia, nie ukrywa w rozmowie z TVN24, co sądzi o „walce” rządu z epidemią. Według niego jesteśmy zupełnie bezradni.


Nie zrobiono nic, by tłumić ogniska koronawirusa, zaniedbano odpowiednie przygotowanie procedur epidemiologicznych, szczególnie jeśli chodzi o „przygotowanie „wydolnej sieci testowania” i systemu zbierania wymazów”, zbyt szybkie odejście od reżimu sanitarnego pozwoliło Polakom „zdemobilizować się”, co wpływa w ogromnym stopniu na wzrost zachorowań.

 

Oczywiście, Sośnierz wie, że nie można trzymać Polski zbyt długo w stanie zamrożenia, bo tego nie wytrzyma nasza gospodarka, jeżeli jednak „w ten sam sposób jak zimą i wiosną będziemy przygotowywać się do ewentualnej kolejnej fali epidemii, to źle wróży”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

No panie premierze! Gdzie pan się podział? Jaką bajeczkę opowie nam pan dzisiaj?

Tamara Olszewska

Źródło; gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
27 lipca 2020 12:06

Poszli na wybory tłumnie
I wracają teraz w trumnie.
Mięso armatnie spisało się znakomicie. Licznie wzięli udział w szturmie, mury zdobyte a i żołdu dłużej płacić nie trzeba. Diabeł z ogarka też zadowolony. Niby i tak by ich przyniesiono na ostatni przystanek, ale po co czekać? Często słyszy się na pogrzebach: „Mógł jeszcze pożyć, ale skoro Bóg go wzywa…. Teraz Boga zastąpił premier i to on ich wzywał na wybory. „Mogłem jeszcze pożyć, ale kazali głosować”

Zwinka
Zwinka
29 lipca 2020 01:12
Reply to  HerodAntypis

A niech żyją jak najdłużej i przekonają się na własnej skórze, jak zostali wykiwani. I dobrze im tak. Trzeba było myśleć, a jak się tego nie potrafi, posłuchać kogoś mądrzejszego.

Irena
Irena
27 lipca 2020 15:35

” Znawca z Bozej laski ” ….plecie trzy po trzy….robi z geby cholewe …..a konsekwencje TRAGICZNE !!!