Morawiecki napisał do Netflixa: „Wierzę, że ten okropny błąd popełniono w sposób niezamierzony”

Morawiecki napisał do Netflixa: "Wierzę, że ten okropny błąd popełniono w sposób niezamierzony"

– „W czasie, o którym mowa w serialu „Iwan Groźny z Treblinki”, terytorium Polski było okupowane, a odpowiedzialność za obozy ponosiły nazistowskie Niemcy. Mapa pokazana w serialu nie jest zgodna z przebiegiem ówczesnych granic” – napisało wczoraj na twitterze Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wyrażając swoją krytyczną opinię o prezentowanym na platformie Netflix serialu dokumentalnym„Iwan Groźny z Treblinki”

 

Do krytyki serialu o ukraińskim zbrodniarzu wojennym Iwanie Demianiuku, przyłączyli się również działacze Porozumienia Gowina – „W związku z emisją serialu „Iwan Groźny z Treblinki” na platformie Netflix stanowczo sprzeciwiamy się przedstawianiu zmanipulowanego obrazu rzeczywistości II wojny światowej, niezgodnie z faktami i wiedzą historyczną”.

Wszystkich protestujących zgodnie oburzyła zaprezentowana w dokumencie mapa pokazująca rozmieszczeniem miejsc kaźni w obecnych granicach Polski. „Naszym zadaniem jest stanowczo zareagować” – uważa Premier Morawiecki, który także napisał w tej sprawie list to szefa Netfliksa – Reeda Hastingsa.

 

„Napisałem list do szefa Netflixa pana Reeda Hastingsa w sprawie nieścisłości historycznych w produkcjach filmowych na tej platformie. Być może dla ich twórców to mało znaczące pomyłki, ale są bardzo krzywdzące dla Polski i naszym zadaniem jest stanowczo zareagować. Mam nadzieję, że moje argumenty spotkają się ze zrozumieniem osób zarządzających Netflixem” – poinformował na facebooku Mateusz Morawiecki.

Dalej Morawiecki napisał – „Wierzę, że ten okropny błąd popełniono w sposób niezamierzony – i mam nadzieję, że będziecie Państwo w stanie poprawić go tak szybko jak to możliwe, poprzez modyfikację wspomnianej mapy, lub poinformowanie odbiorców o błędzie w inny sposób” -. „Tę prawdę wciąż jesteśmy winni ofiarom II wojny światowej” – podkreślił.

/as/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Jacek DolińskismętekHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Ty się morawiecki skup na poprawianiu oświadczeń majątkowych i określaniu granic działek swych i swej żony!

smętek
smętek

Takie zachowanie władze polskie już zademonstrowały w przypadku filmu „Ida”. Domagano się zmian, opisów zdarzeń wg wyobrażeń pisuarów. Podobno w kurwizji projekcję filmu poprzedzał felieton informacyjny (piszę podobno bo żadnej polskojęzycznej tv nie oglądam od 4.lat).

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Pokazanie współczesnej mapy Polski z naniesionymi niemieckimi (hitlerowskimi) obozami zagłady to dowód kompletnej amatorszczyzny twórców serialu emitowanego przez Netflix. Ale list w tej sprawie premiera RP do szefa tej firmy to dowód kompletnej amatorszczyzny polskiej dobrozmienionej dyplomacji. Morawiecki mógł w tej sprawie napisać do Trumpa – ale pewnie nigdy by się nie ośmielił.