Morawiecki: „Potężne media stoją za naszymi przeciwnikami politycznymi.” „My nie mamy mediów”

Premier Morawiecki ma gest. Nie ma pieniędzy dla nauczycieli, ale mogą być na Notre Dame?

PiS prosi suwerena o pomoc w kampanii wyborczej. Czyżby zwątpił w media narodowe? Takie wrażenie można odnieść po wystąpieniu premiera podczas spotkania z wyborcami w Strzelinie oraz Kaczyńskiego w Wieluniu. Obaj stwierdzili, że w Polsce nie ma równowagi medialnej.

Lider PiS oznajmił wprost, że jest „ogromna medialna przewaga” po drugiej stronie sceny politycznej, przez co wiele osób może „nie wiedzieć, jak jest naprawdę”.

Morawiecki, jakby zapomniawszy o licznych prawicowych portalach, wydawnictwach prasowych, stacjach radiowych i telewizyjnych oraz o tym, że dopiero co na konto mediów publicznych trafiło ponad 1,2 miliarda złotych mówił: „my nie mamy mediów”.

W dość rozpaczliwym tonie szef PiS-owskiego rządu przekonywał, że „potężne media stoją za naszymi przeciwnikami politycznymi. Potężny biznes stoi za naszymi przeciwnikami, konkurentami politycznymi. My mamy was, ludzi. Ludzi, którzy muszą wyjść do narodu i prosić o poparcie, zaufanie”.

/j/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
AndaJabissmętekIrenaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

A ja przekornie napiszę, że rzeczywiście mediów nie mają. Sytuacja jest taka, że gadzinówki pisowskie w rodzaju „Sieci” czy „gazety polskiej” rzeczywiście nie funkcjonują, ponieważ te gówna mało kto kupuje, TV Republika nie płaci pracownikom (nie ma z czego), oglądalność KUR-wizji zlatuje na łeb i trzeba ją dokarmiać pożyczką bankową. Zakładam, że wyborcom PiS-u niepotrzebne są czasopisma (Który z nich umie czytać?…), TV republika miała zawsze marginalny zasięg, który teraz jeszcze bardziej się skurczył, więc zdychają. No, ale czemu potężnej KUR-wizji tak spada oglądalność??? Przecież jest tak dobrze…. Może nie ma równowagi medialnej, bo odbiorcy nie potrzebują kłamstw?………………………….

smętek
smętek

Niech nie będzie, że jestem ukrytym gejem, ale Pana komentarze zawsze podnoszą mnie na duchu. Pozdrawiam, razem z moimi Córcikami szt. 2.

Maciek123454321
Maciek123454321

Wielkie dzięki za miłe słowa.

Anda
Anda

Jarosław K. jest wysoki, szczupły i przystojny.
Marek S. jest inteligentny.
Marta K. jest dziewicą.
Stanisław P. jest prawdomówny.
Krystyna P. jest na diecie.
itp. itd.
Aha, a „Sieci” są pismem niezależnym.

Jantar
Jantar

Właściwie to skłamał częściowo. Media to i owszem mają, ale… No właśnie, jest to „ALE”. Oglądalność propagandy TVP poleciała i dalej leci lotem pikującym w dół, od kiedy rządy objął Kurski. Najlepiej oglądanymi pozycjami są sport, rozrywka i seriale. Nawet seriale tureckie, których Kurski chciałby się pozbyć na rzecz propagandy, mają po 1,5 mln widzów, dlatego w głównych kanałach znów mamy 4 premiery. Oglądalności Wiadomości i Teleexpressu nie pomagają nawet zapowiedzi na napisach końcowych seriali. Z kręgu moich znajomych wiem, że natychmiast zmieniają oni kanał. Zapowiedzi Texu i W Kurski zostawia nawet w materiale wrzucanym na VOD następnego dnia, byle… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Jaja jak berety.
Właśnie dali ponad miliard na kłamliwą TVPis, a od dawna wspierają mało poczytne media prawicowe reklamami spółek skarbu państwa odmawiając tych samych reklam gazetom sprzedającym kilka razy więcej egzemplarzy. Do tego promują te swoje mało poczytne media w urzędach, na poczcie i na stacjach paliw.

Jaja jak berety.

Chociaż jakby spojrzeć inaczej to Morawiecki ma rację mówiąc my (PiS) nie mamy:
Mózgu,
Etyki,
Dobrego zarządzania,
Inteligencji,
zrozumienia wspÓłczesnego świata,
Wiedzy,
W skrócie nie mamy M E D I Ó W,

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jedno, czego te łobuzy nie mają na pewno, to wstydu.

Obserwator
Obserwator

K…a, co za bezczelność!

Zwinka
Zwinka

Wszystko opada.

smętek
smętek

Przekaz rodzinny głosi, że hrabina Potocka mówiła „Majtki i biust opadają”.

Zwinka
Zwinka

Chciałam napisać, że „ręce i gacie opadają”, ale poszłam na skróty.

Irena
Irena

Ciekawe , który klecha daje mu rozgrzeszenie ….a może jest jakiś , który specjalizuje się w odpuszczaniu WSZYSTKIM , hurtowo….przeleci się po gabinetach ! Mam nadzieje , ze LUDZIE , których ma za idiotow odplaca im się przy najbliższych wyborach !!!

Jabis
Jabis

Siedli i jedli. jedli to, czego nie mieli. Bo gdyby mieli, to co jedli … nie byliby tymi, kim są. Kim byli i co jedli?
Czy Kłamczyński i jego marionetka Kłamczywiecki mogliby nie kłamać?
Śmieszne pytanie. Mendaxy tak maja … tak ich natura.