Morawiecki powołał nową Radę Doradców Politycznych. Wszyscy są z PiS

Morawiecki powołał nową Radę Doradców Politycznych. Wszyscy są z PiS

Premier Mateusz Morawiecki powołał nową Radę Doradców Politycznych. Tworzy ją 21 osób i wszystkie są z Prawa i Sprawiedliwości. Rzecznik rządu wyjaśnił, że premierowi zależy na „wykorzystaniu potencjału osób” ze swojej partii, „a nominacja do nowej rady to forma ich docenienia” – czytamy na tokfm.pl.

 

Wśród „docenionych” znaleźli się min.: Marek Kuchciński, który musiał ustąpić z fotela marszałka Sejmu po prasowych doniesieniach na temat jego podróży rządowymi samolotami, Bartosz Kownacki, „który jako wiceszef MON tłumaczył, kto Francuzów nauczył jeść nożem i widelcem”.

Członkiem nowej rady został także Marek Suski, jej szefem były minister energii Krzysztof Tchórzewski a sekretarzem Krzysztof Kubów.

Wspomniany rzecznik rządu wyjaśnił na antenie Radia Zet, że: „żaden z członków tej rady nie pobiera z tego tytułu żadnego dodatkowego wynagrodzenia”. Premier osobiście wybrał członków swego politycznego gremium doradczego i po uzyskaniu ich zgody „podpisał wczoraj powołania dla nich i je wręczył”.

 

„Na pytanie, w czym były marszałek Sejmu Marek Kuchciński będzie doradzał premierowi, Müller stwierdził, że Kuchciński „prowadził wiele dyskusji międzynarodowych”, spotykał się z przewodniczącymi parlamentów innych krajów i „może pomóc w sprawach analitycznych, bo ma świetny zespół profesorski, który, gdy był marszałkiem Sejmu, mu doradzał, a teraz również przekazuje rządowi swoje refleksje i również krytyczne zdanie”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Rzecznik rządu dodał, że doradcy będą radzili premierowi także w kwestii strategii politycznej związanej z przyszłymi wyborami..

/as/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kundzia
Kundzia
4 marca 2021 16:31

Rozumiem że kuchciński będzie doradzał jak w inteligentny sposób wykorzystać do prywatnych celów samoloty,a suski jak spotkać się z carycą katarzyną. No skoro Morawiecki w wieku 11lat jak twierdził obalał komunizm będąc w podziemiu i budował karabiny to Polska lepszych fachowców nie miała i miec nie będzie. Doborowe towarzystwo.

Aga
Aga
4 marca 2021 17:00

A polacy nadal nic…czekaja na zbawienie.

Rafapon
Rafapon
4 marca 2021 17:16

Gdy ktoś jest mądry, to sam sobie radzi. Nie potrzebuje doradców, nawet potrafi innym doradzać.
Ciekawe, kto doradził Pinokiowi, żeby sobie wziął doradców.
A ten Kuchciński? Nieletnie Ukrainki będzie sprowadzał?

Zwinka
Zwinka
4 marca 2021 17:23

Bo chłopaki muszą być w kupie. Inaczej życie im się wali.

Dron
Dron
4 marca 2021 17:46

Gabinet cieni? Rada Matarese’a? Spectre?

Maciek123454321
Maciek123454321
4 marca 2021 17:51

K…. a, tworzą jakieś kolejne gówno, żeby doić kasę. Kiedy wreszcie ta zgraja trafi do pierdla?

HerodAntypis
HerodAntypis
4 marca 2021 23:25

Polska pisowska zamienia się w Kraj Rad.

Celia
Celia
5 marca 2021 06:37

No rzeczywiście, elita elit, potencjał aż się kotłuje pod czaszkami, niedługo wykipi. Taki Kuchcior, jak coś premierowi doradzi, to premier aż usiądzie z wrażenia (a jeśli siedzi, to się zachwieje) Wszyscy oczywiście z tłustymi pensjami.

marian
marian
5 marca 2021 09:02

Pytam się, czy taki geniusz potrzebuje doradcóW? Wątpię!