Morawiecki: „Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią”

Dworczyk: Morawiecki raczej nie zaszczepi się jako jeden z pierwszych

Premier Morawiecki opublikował na Facebooku prognozę, która zdaje się sugerować, że sytuacja pandemiczna w Polsce zaczyna znajdować się pod kontrolą.

 

Wszyscy czekamy na kolejne pozytywne informacje z frontu walki z koronawirusem. I oto na dobry początek tygodnia oraz ostatniego, świątecznego miesiąca roku, nadeszły kolejne dobre wieści. Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje, przynoszą zamierzony skutek! Opinie i zalecenia ekspertów bywają bardzo niepopularne, a historia pokazuje, że często wręcz ignorowane. Za decyzjami, które podjęliśmy, stoi jednak wyłącznie troska o zdrowie i życie milionów Polaków” – premier rozpoczął wpis stanowiący komentarz do prognozy.

Wszyscy czekamy na kolejne pozytywne informacje z frontu walki z koronawirusem. I oto na dobry początek tygodnia oraz…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 30 listopada 2020

Dodał: „W tym przypadku rządowa Rada Medyczna do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów i rządowe Centrum Analiz Strategicznych przyjęły właściwe rekomendacje, a rząd w ekspresowym tempie wprowadził je w życie. Odłożone w czasie efekty właściwych decyzji właśnie obserwujemy”.

 

Kolejny fragment swojej wypowiedzi skierował do osób niewierzących rządowi.

Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa. Dystans, dezynfekcję i maseczki. Kochani – wytrzymajmy! Cierpliwość, dyscyplina i solidarność opłacą się nam wszystkim. Razem zwyciężymy wirusa!” – zakończył.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Ludzie szybko zauważyli, że przedstawiony na wykresie spadek zakażeń może być efektem drastycznego zmniejszenia liczby wykonywanych testów na COVID-19.

Poproszę o wykres ilości wykonywanych testów – ilościowy i procent testów pozytywnych – oraz o wykres śmiertelności – covidowych oraz zestawienie śmiertelności w tym i w zeszłych latach w analogicznych okresach. Wtedy będziemy może mogli mówić, że dane nie kłamią” – napisała jedna z internautek.

Wczoraj odnotowano w Polsce… 5 733 zakażeń koronawirusem.

/nt/

Źródła: Facebook. wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
1 grudnia 2020 07:57

W lato też wygrywaliśmy i co z tego zwycięstwa wyszło widać właśnie w hotelach i restauracjach że o klubach fitness i basenach nie wspomnę

Waldemar
Waldemar
1 grudnia 2020 10:14

Znowu „wygraliśmy”? Jak trzeba być nieodpowiedzialnym za swoje słowa, by po raz drugi lekceważyć śmiertelne zagrożenie, które do cholery nie jest sezonową grypką! Pan premier znowu występuje w roli strażaka, który zamiast gasić dolewa benzyny do ognia. Tyle że PiS jest w nieustającej kampanii wyborczej od 2015 roku i wszystkie możliwe kryzysy traktuje w podobny, kampanijny sposób. Bez względu na to, czy dotyczą zdrowia i życia ludzi, czy nie.

Maciek123454321
Maciek123454321
1 grudnia 2020 10:27

Łolaboga!!! Toć w kilka dni spadło z 20.000 do 5.000. Jutro zrobią 10 testów i ogłoszą sukces, że zachorowało tylko 5 osób. Tylko jakoś dziwnie trupów przybywa……Chociaż z punktu widzenia budżetu to też świetna wiadomość – ZUS sporo przyoszczędzi na emeryturach.

smętek
smętek
1 grudnia 2020 11:40

Trzeba jednak wypłacić zasiłek pogrzebowy i dochody z PIT zmniejszą się.

Janina
Janina
1 grudnia 2020 12:21

Kiedyż w końcu ten człowiek zacznie najpierw myśleć, a potem mówić ? Nie wystarczy mu, że się zbłaźnił przed lipcowymi wyborami ? Jak to mówił Kargul? :”wielki do nieba, a głupi jak trzeba”. A ja wciąż czekam, kiedy stanie przed kamerami i ogłosi, że nareszcie są w Polsce dostępne szczepionki przeciw grypie. Póki co, to ciągle lecą w różnych telewizjach reklamy, nawołujące do tych szczepień. Tylko czym, pytam się, panie Morawiecki, czym !? Na wiosnę obudzimy się z rękami w nocnikach (a nie daj Boże w trumnach), kiedy oba wirusy przypuszczą atak. Ciekawe jak wtedy premier będzie czarował „drogich rodaków” przed kamerami. Czuwaj !

Zaneta
Zaneta
1 grudnia 2020 13:49

Bo zablokowali raporty powiatowe i znowu jak a komuny mamy propagandę sukcesu

Piotr
Piotr
1 grudnia 2020 15:43

Przepraszam, a co „nasz wspanialy” rzad
zrobil, aby wygrac z tym chinskim wirusem???