Morawiecki sam zapłaci za wybory kopertowe? Lewica donosi do prokuratury

Morawiecki sam zapłaci za wybory kopertowe? Lewica donosi do prokuratury

NIK, po opublikowaniu raportu ws. wyborów kopertowych, skierował do prokuratury informację o możliwym popełnieniem przestępstw przez zarządy spółek, takich jak: Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych oraz Poczta Polska.

 

Podjęcia odpowiednich działań żąda też jeden z liderów Lewicy – Robert Biedroń. Według niego do odpowiedzialności powinno się pociągnąć premiera Morawieckiego.

„Wojna u szczytu władzy trwa w najlepsze, kiedy na świecie ma miejsce pandemia. Toczona jest bratobójcza wojna kosztem obywateli. Dzisiaj dowiedzieliśmy się wielu rewelacji – że wybory przeprowadzone 10 maja zostały przeprowadzone z naruszeniem wszelkich standardów. (…) Po ujawnieniu dzisiejszego raportu NIK, Mateusz Morawiecki jako odpowiedzialny za to największe przestępstwo ostatnich lat powinien podać się do dymisji” – powiedział przedstawiciel socjaldemokratów.

Obiecał też złożenie zawiadomienie do prokuratury ws. Morawieckiego.

W obronie urzędników oraz polityków z ramienia PiS stanął Ryszard Terlecki. Przedstawiciel prawicy zapewnia, że raport NIK nie jest warty uwagi.

 

„Władze państwa musiały podejmować decyzję związane z przestrzeganiem konstytucji, demokracji, a równocześnie z narastająca wtedy pandemią. (…). Nikt nie może opierać się na jakiś opozycyjnych gazetkach. Ta sytuacja, w której władze państwa musiały podejmować decyzję związane z przestrzeganiem konstytucji, demokracji, a równocześnie z narastająca wtedy pandemią wymagały nadzwyczajnych działań, ale oczywiście zgodnych z prawem” – powiedział.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Przypomnijmy, że przygotowania do wyborów kosztowały państwo ponad 70 mln zł. Zdaniem Biedronia, Morawiecki i Jacek Sasin powinni oddać z własnych kieszeni pieniądze przeznaczone przez Skarb Państwa na przygotowania.

/nt/

Źródło: rp.pl                                                                                                                                 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
13 maja 2021 18:05

Przedstawiciel prawicy zapewnia, że raport NIK nie jest warty uwagi.

To dlaczego wczoraj była informacja o rzekomej bombie w siedzibie NIK, a dziś z rana służby weszły do domów Banasia i jego syna pod pretekstem, że junior popełnił samobójstwo??? Sam Banaś powiedział na konferencji, że to nie był przypadek.

igor
igor
14 maja 2021 00:12

No nie oszukujmy się, ale Morawiecki ponosi tutaj absolutnie całą winę za te wybory. Kasę powinien oddać ale oczywiście ze swoich. A z drugiej strony powinien stanąć też przed trybunałem stanu

Rozbawiony
Rozbawiony
14 maja 2021 10:22

To ja poproszę choć o jeden przykład, gdy polityk zapłacił z własnej kieszeni za błędne decyzje. Jeden przykład 🙂