Morawiecki z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu. „Poklaszczą sami sobie przez parę godzin”

#AktualnościDnia: Bogusław #Hutek - Górnicy pytają rząd jaki ma plan wobec górnictwa w Polsce https://t.co/f3ILPFpKXr— Radio Maryja (@RadioMaryja) July 23, 2020

Prezes Rady Ministrów spotkał się dziś z prezydentem Andrzejem Dudą – po rozmowie poprosił posłów o udzielenie wotum zaufania dla jego gabinetu. Akcja Morawieckiego, jak wskazuje opozycja, może być elementem wsparcia PiS dla urzędującego prezydenta w trwającej właśnie kampanii wyborczej.

 

Podczas przemowy z tej okazji Morawiecki zaatakował KO, która, jego zdaniem, szkodzi państwu i nie wnosi nowych pomysłów służących rozwojowi Polski. Przedstawiciel PiS stwierdził, że rząd złożony z opozycji nie byłby w stanie poradzić sobie z koronawirusem i trwającym obecnie kryzysem ekonomicznym.

Premier wykorzystał też okazję i zaatakował KO z pozycji stricte ideologicznych.:

PO ma plan ataku na polskie rodziny, nazwijmy go ‘Plan Rabieja-Trzaskowskiego’” – powiedział Morawiecki, który wykorzystał zagrywkę do ataku na kandydata KO.

 

Morawiecki nie mógł także zapomnieć o wychwalaniu działań własnego rządu. „Wydano 60 mld zł, a w planach są kolejne miliardy w ramach tarczy antykryzysowej. Pozwólcie nam rządzić. Nie przeszkadzajcie” – grzmiał w kierunku ław opozycji.

Po premierze głos zabrać ma prezydent Andrzej Duda. Wniosek o wotum zaufania ma być rozpatrzony i poddany pod sejmowe głosowanie jeszcze dzisiaj.

Podczas dzisiejszego posiedzenia parlamentu posłowie zająć mają się też wotum nieufności dla Łukasza Szumowskiego oraz tzw. dodatkiem solidarnościowym przyznawanym dla przeciwdziałania negatywnym skutkom pandemii.

/nt/

Źródła: rmf24.pl, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Posłowie opozycji powinni na czas głosowania wyjść z sali. Niech się pisiory pławią we własnym sosie. Tylko ich najpierw policzyć, czy jest ich większość. Bo jak mniej, to skorzystać z okazji i wywrócić, Mateuszka.