Morawiecki znów „odleciał” – „Jesteśmy formacją, która ten dziurawy od 250 lat system [ściągania VAT] naprawiła”

Emeryci i renciści są zachwyceni, udali się na kolanach do Częstochowy aby podziękować rządowi, https://t.co/NSAPvTJwvg— Maria (@oczkowskamaria) July 28, 2020

Kiedy wydaje się nam, że politycy Prawa i Sprawiedliwości już nie potrafią nas zadziwić, po raz kolejny okazuje się, że jesteśmy w błędzie. A tym razem chodzi o Mateusza Morawieckiego, który łaskaw był stwierdzić: – „Sprawność naszych działań, Krajowej Administracji Skarbowej, doprowadziła do tego, że odzyskaliśmy z rąk mafii VAT-owskich kilkadziesiąt miliardów złotych. Jesteśmy formacją, która ten dziurawy od 250 lat system naprawiła”.

 

Słowa te padły na podczas spotkania w miejscowości Godziszów Pierwszy w województwie lubelskim. Premier przebywał tam z tzw. gospodarską wizytą i pewnie nie miała on nic wspólnego z kampanią przez wyborami prezydenckimi…

„To „polski VAT” pamięta czasy króla Stasia?! Te kasy fiskalne w Łazienkach. Ech… No to wiadomo skąd ten…. bałagan”; – „Tylko 250 lat? Ta dziura była już za Mieszka. Pisał o niej już Gall Anonim”; – „Stanisław August Poniatowski. Ostatni król Polski i twórca mafii VAT-owskiej”; – „Utworzył mafię pod wpływem Katarzyny II pseudonim Caryca. I to jest ten moment, kiedy okazuje się, że poseł Suski miał racje. Pora umierać ;)” – odnosili się internauci do „rewolucyjnych” stwierdzeń Morawieckiego.

 

Inni internauci pokusili się o ogólniejsze refleksje, dotyczące premiera: – „Ja mam czasami takie wrażenie, że nasz premier przed wyjściem do pracy zakłada się z sąsiadem, o to, jaką głupotę powie i ludzie to potraktują poważnie. Zobaczycie, że kiedyś powie, że to on dostarczał dwa nagie miecze pod Grunwald i wygraliśmy dzięki temu”; – „Mitoman w natarciu”; – „Odloty to jego specjalność, ale dzisiaj przesadził”; – „Jak tam majątek przepisany na żonę? Ma się dobrze? A jak czuje się niby premier skazany wyrokiem za kłamstwo? I gdzie są elektryczne samochody?”.

To jeszcze na koniec podsumowanie wypowiedzi Morawieckiego, o jakie pokusił się na Twitterze Roman Giertych: – „Był Rok Pański 1769. Zmarł papież Klemens XIII, pierwsze porażki zaliczyła Konfederacja Barska i wówczas ściągalność podatku VAT zaczęła się psuć”.

bt

Źródło: 300polityka, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ewaZwinkaZbyszekdarooHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
erwinek
erwinek

Pamiętacie kabaret TEY i słynny skecz.
– A dla kogo ten wywiad
– Dla Trybuny Ludu
– Oooo to śmiało mogę powiedzieć 1000 , 10000 , 100000

HerodAntypis
HerodAntypis

Ten dureń powiedział prawdę bo miał na myśli system poboru podatków przez kościół katolicki i jego protoplastów! Naczelnym celnikiem ( w znaczeniu starotestamentowym) jest rydzyk i jego banda!

daroo
daroo

Oni nic nie „odzyskali” oni poprostu skuteczniej okradają przedsiębiorców

Zbyszek
Zbyszek

Wspaniały premier. Człowiek wielu talentów. Pamiętamy jak genialnie zagrał Janka w Czterech pancernych.

Zwinka
Zwinka

No nie da się ukryć, że on ma coś nie tego ten z głową.

ewa
ewa

oprócz tego, że byle co gada to jeszcze nie znosze tych jego kaczyńskich gestykulacji