Mosbacher do Mazurek: (..) „Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków” – będzie skandal?

Georgette Mosbacher, nazywana w PiS "panią gubernator", opuszcza Polskę

Zagotowało się na szczeblu dyplomatycznym pomiędzy panią ambasador USA a europosłanką Beatą Mazurek. Nerwowe reakcje ludzi polityki są wprost proporcjonalne do tempa zbliżania się dnia II tury wyborów prezydenckich w Polsce.

 

Znana z tego, że szybciej mówi niż myśli Beata Mazurek zdecydowała się na komentarz po tym jak Rafał Trzaskowski ogłosił, że nie będzie uczestniczył w debacie w Końskich: „Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek” – napisała na TT.

Georgette Mosbacher za pośrednictwem tego samego medium postanowiła dać upust temu co myśli o wypowiedzi europosłanki: „Beata Mazurek – dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując, że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków”.

 

Nie mam pojęcia jaki finał znajdzie ta wymiana zdań. Tak bezpośredniego komentarza ze strony ambasady innego kraju dawno nie czytałem.

Czy ktoś tu kogoś będzie przepraszał oficjalnymi kanałami, tego dowiemy się pewnie niebawem. Poziom desperacji przedstawicieli PiS sięga zenitu.

Niestety przyzwyczailiśmy się do ich wyborczej retoryki ale  osoby, które obserwują kampanię trochę „z boku” muszą czuć przerażenie przy zetknięciu się np. z tak niegodziwym komentarzem na jaki pozwoliła sobie Mazurek.

/as/

Źródła:onet.pl, TT

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
greg
greg
6 lipca 2020 13:05

Pani ambasador Georgette Mosbacher kolejny raz pokazuje aktualną pozycję pisowatych po próbie wstawania z kolan. Jedynie ich prezydentowi na chwilę udało się zająć pozycję w kucki, ale to tylko dlatego, że na kolanach nie mógłby podpisać dokumentu leżącego na stole.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
6 lipca 2020 13:35

No, ciekawe. W końcu to nie „jakiś tam ambasador”, tylko ambasador największego sojusznika. 😉 Ale z drugiej strony mówi „w obcych językach”… Nie zazdroszczę pani Mazurek. Wdepnęła w grząskie bagno i teraz trudno będzie się z niego wydobyć. Nie sądzę, żeby milczała ani tym bardziej przeprosiła, a każda inna odpowiedź doleje tylko oliwy do ognia. Swoją drogą, czy ona nie wie, że TVN należy do amerykańskiego Discovery? No ale cóż, może zbyt wiele wymagam. Ten poziom wiedzy ogólnej jest dla tych elyt nieosiągalny. O jakiejkolwiek dyplomacji nie wspomnę.

Jantar
Jantar
6 lipca 2020 17:47

Czarnecki już się wypowiedział, że „pani ambasador powinna się nauczyć dyplomacji, że ambasador nie jest od tego, żeby wdawać się w polemikę z politykami”.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
6 lipca 2020 13:50

Pani Mazurkowa myśli! Ale tylko o tym, jak swoimi wypowiedziami zapunktować u prezesa. Zresztą nie ona jedna wśród działaczy PiS.

Maciek123454321
Maciek123454321
6 lipca 2020 14:00

Ostro. Ta oszalała z nienawiści kretynka została postawiona do pionu przez AMBASADORA USA. To się jeszcze nie zdarzyło. Pisowskie szczujnie aż zawyły. I już szlag trafił całą sympatię, jaką pani Mosbacher miała do pisiorów.

Jantar
Jantar
6 lipca 2020 15:19

Przecież nie po raz pierwszy pani ambasador postawiła ich do pionu! Już w 2018 r., kiedy pisowska KRRiT nałożyła na TVN karę pieniężną w wysokości kilku milionów PLN za jakieś rzekome przewinienie, pani ambasador im przypomniała, że „Kongres USA jest wyjątkowo zgodny w kwestii wolności mediów”, czyli innymi słowy wolność mediów jest pod ochroną zarówno demokratów, jak i republikanów. Tamtą karę wtedy TVN-owi cofnęli, ale Pawłowicz pyskowała, że „trzeba karać TVN jak najczęściej i jak największymi karami, żeby obrzydzić im działanie w Polsce i tym samym zmusić Amerykanów do sprzedania rządowi całości”, czyli całej grupy medialnej, a są to zarówno kanały naziemne, kanały płatne tematyczne, jak i platforma cyfrowa i biuro reklamy sprzedające czas antenowy ponad 70-u kanałów reklamodawcom.