Mosbacher oskarża PiS o cenzorskie zapędy. Ostra wypowiedź!

Amerykanie ostrzegają PiS, że nie pozwolą na dekoncentrację mediów w Polsce

„Gazeta Wyborcza” opisała założenia projektu MKiDN dot. „repolonizacji” mediów. Dziennikarze wskazali na to, że przyjęcie takiej ustawy może doprowadzić do tego, iż wiele korporacji medialnych będzie musiało pozbyć się aktywów kapitałowych. Chodzi m.in. o Ringier Axel Springer Polska, Polska Press, Discovery i Polsat.

 

Doniesienia „Wyborczej” skomentowała ambasador USA Georgette’a Mosbacher. „Pluralizm w polskich mediach już istnieje. Przymusowe rozdrobnienie mediów ograniczy wolność słowa, ponieważ przetrwają tylko państwowe i małe media. Polskie społeczeństwo nie skorzystałoby na mniejszej liczbie różnorodnych głosów” – napisała na Twitterze przedstawicielka Stanów Zjednoczonych w naszym kraju.

Zmuszanie firm medialnych do sprzedaży akcji zmusi inwestorów do szukania innych rynków. To nie jest dobry klimat inwestycyjny – to cenzura. Przyciąganie inwestycji zagranicznych i silna gospodarka wymaga przewidywalności” – dodała.

 

Wpis Mosbacher rozzłościł prawicowych i skrajnie prawicowych internautów, którzy zaczęli atakować ambasadorkę USA na Twitterze i zarzucać jej polonofobię. Niektórzy z nich sugerowali m.in. że Mosbacher reprezentuje interesy izraelskie. Prawicowcy oskarżali ją też o ingerowanie w wewnętrzne sprawy Rzeczpospolitej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Już wcześniej Mosbacher występowała przeciwko próbom cenzury mediów. Skrytykowała np. wpis Beaty Mazurek, która określiła TVN 24 mianem „WSI 24”. „Dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków” – skomentowała wtedy ambasador.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
29 sierpnia 2020 11:44

Także Kino Polska musiałoby sprzedać część swoich aktywów, która jest częścią międzynarodowej spółki SPI. Spółka SPI jest właścicielem paczki kanałów FilmBox i ma duże udziały w kanałach Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Stopklatka i Zoom.

Agnieszka
Agnieszka
29 sierpnia 2020 20:53

Jedno jest pewne: Polska przez pis zginie, przestanie istniec, bo to co ci bandyci robia jest OBRZYDLIWE. KACZYNSKI TO BANDYTA!!!

Bart
Bart
31 sierpnia 2020 07:49

Nie przepadam za panią Mosbacher, a już zwłaszcza za jej pomarańczowym szefem, ale oczywiście ona ma rację. Fakt, że nawet Trump góruje cywilizacyjnie nad naszą władzą, dowodzi, jak nisko upadliśmy jako państwo,