Mów mi Napoleon, czyli o decyzji politycznej

Prezes chce walczyć z trzymaniem psów na łańcuchach i hodowlą zwierząt futerkowych

Teraz, jak dojrzewają afery i skandale, zbiera się w sobie pan prezes, po czym wydaje decyzję polityczną.

Wczoraj znowu dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat naszej aktualnej rzeczywistości. Otóż minister Zbigniew Ziobro fantastycznym ministrem jest, a nominowani przez niego sędziowie, którzy zarządzali „farmą trolli”, to – i tu cytat z pana premiera Morawieckiego – „sędziowie, którzy chcieli naprawiać rzeczywistość”. Taka zapadła bowiem „decyzja polityczna”.

Ile ma ona wspólnego z kolekcją zielonych (i nie tylko) teczek, ukrytych gdzieś w zakamarkach ministerstwa, można się jedynie domyślać. Zdaje się jednak, że Archiwum Ziobry jest znacznie zasobniejsze od niesławnej Szafy Kiszczaka.

Wracając zaś do „decyzji politycznej”, to jest to – zdaje się – najważniejszy z czynników kształtujących wizję rzeczywistości w otoczeniu pana prezesa. Kiedyś, w epoce „towarzyszy”, jak dojrzewało żyto i pszenica, to najpierw zbierało się… posiedzenie Komitetu Centralnego. Teraz, jak dojrzewają afery i skandale, zbiera się w sobie pan prezes, po czym wydaje decyzję polityczną.

W ten sposób – jak Napoleon z reklam supermarketu Carrefour – zdecydował, że choć nie ma tego w projektowanym przez jego własną partię budżecie na następny rok, pensja minimalna ma wzrosnąć do trzech tysięcy, a emerycka „trzynastka” stać się świadczeniem stałym. Polska zaś ma być „państwem dobrobytu” – takim miejscem, które rośnie w siłę, a ludzie żyją tu dostatniej. Taka decyzja – jak wykazują badania – całkowicie wystarczy na dobrze ponad 40 procent wyborczego poparcia.

Wesprzyj KODUJ24.PL

Na wszelki wypadek jednak, w hołdzie „wartościom” i dla poparcia w parafiach, decyzja polityczna prezesa zdecydowała jeszcze, że nasza ojczyzna będzie krajem katolickim, ponieważ poza Kościołem jest tylko „nihilizm”, a nihilizmowi partia aktualnie rządząca mówi swoje stanowcze „nie”! Rodzina natomiast ma się składać z „kobiety, mężczyzny oraz ich dzieci”. Dzięki temu będziemy – od Odry do Bugu – strefą „wolną od ideologii LGBT”!

Gdyby zaś i tego jeszcze było mało, „decyzja” zdecydowała o wznowieniu obrad „starego” Sejmu już po wyborach. I wtedy, jak się domyślamy, w zależności od ich wyniku – będzie ona (decyzja, znaczy) decydować, co dalej.

A na razie decyzją polityczną pana prezesa (bo przecież nie stanem faktycznym, który jaki jest, każdy widzi):
– panowie Kuchciński, Piebiak i inni partyjni bohaterowie serii afer i skandali to ludzie krystalicznej uczciwości,
– „Trzy Beaty” to niedościgłe wzory manier i elegancji na aktualną epokę, choć i tak daleko im pod tym względem do absolutnego ideału – posłanki Krystyny Pawłowicz,
– tylko patrzeć, jak Niemcy wypłacą nam sowite reparacje,
– ściągalność podatku VAT wynosi sto procent,
– budżet nie ma deficytu,
– zagraniczne zadłużenie Polski spada,
– Port Lotniczy Baranów, kanał przez Mierzeję, sto tysięcy mieszkań i drugie tyle elektrycznych samochodów już – odpowiednio – stoi, działa i jeździ po naszych świeżo wybudowanych lokalnych drogach,
– służba zdrowia, edukacja i sądownictwo mają się zdecydowanie lepiej niż przed nastaniem „dobrej zmiany”,
– zdecydowanie poprawił się też klimat – bo to oczywiste, że rządy formacji prezesa natychmiast uzdrowiły polską atmosferę.

Niestety, jak na razie, to pod rządami PiS wzrosła nam – i to po raz pierwszy od transformacji – umieralność. Ale – jak uspokaja Paweł Kukiz – i na to jest rada. Tylko patrzeć, aż pan prezes podejmie decyzję polityczną, że każdy Polak będzie żył minimum 105 lat.

Bożena Chlabicz
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
JerzyMaciek123454321smętekIrenaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Zaklinanie rzeczywistości i zwykłe oszukiwanie ludzi znamy z PRL-u. Powie ktoś, że komunistom było łatwiej, wszak nie było internetu, radio Wolna Europa było zagłuszane, prasa – wiadomo jaka, więc byczo było, ale ludziom, którzy nie mieli dostępu do informacji, otworzyły się oczy, jak poleciały podwyżki cen. Gierek podnosił ceny stopniowo, czyli stosował efekt „gotującej się żaby”. Ale i tak skończył kiepsko. Dziś próbuje tego samego Kaczyński. Jednakowoż zaklinanie rzeczywistości, jest dziś znacznie trudniejsze, Są jeszcze wolne media, jest internet, manipulować jest znacznie trudniej. Jeżeli mimo to poparcie dla PiS-u oscyluje wokół 40-tu kilku procent, bardzo źle świadczy to o nas.… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Nie jestem przekonana, czy ciemny lud wystawi rachunek pisiorom. Znając ich idę o zakład, że będą zrzucać winę na każdego spoza swojego obozu. W pierwszej kolejności pójdą teksty, jaka ta „UE jest zła, przecież Polska więcej wpłaca do budżetu UE, niż z niego dostaje, a nam się należy”! W dodatku Kaczyński obiecał rolnikom wyższe dopłaty unijne i wyższe odszkodowania za susze i powodzie, a tymczasem może być tak, że UE nie da złamanego centa Polsce, jeśli uda im się powiązać każdą wypłatę unijnych pieniędzy z przestrzeganiem praworządności. W następnej kolejności winna będzie opozycja, która „hamuje te cudowne reformy, dzięki którym… Czytaj więcej »

Irena
Irena

Powtarzajac kwstie z „Nikodema Dyzmy”…..” Taki madry a taki GUPI”……mamy teraz narod ? Czyli co ….kołtuny maja rzadzic ? NEVER !!!

Jerzy
Jerzy

Zgadza się, już nigdy! Kołtuny rządziły przez 8 lat, i wystarczy!

Maciek123454321
Maciek123454321

Ale to już było. Teraz od 4 lat rządzą inne kołtuny, Kuchciński travel, „kasta” kulebiaka, kucharka prezesa, Kłamczywiecki, a przede wszystkim dziadzio z Żoliborza, ojciec dwóch wież. A, jeszcze są aniołki Glapiego, Fałszydło, co przepadło, i wiele innych stworzeń dziwnych.

daroo
daroo

Trafna ocena tyle tylko że lepiej byłoby odsunąć ich teraz bo po kolejnych czterech latach będziemy odbudowywać to wszystko przez pokolenie a może nawet dwa a sami chcieli byśmy jeszcze trochę pocieszyć się życiem . I oni bredzili coś o stajni Augiasza? on się ze śmiechu tarza gdziekolwiek jest 😐

smętek
smętek

Dokonuje Pan prawidłowej oceny rzeczywistości i ja się z nią zgadzam. Walczą jednak w moim sercu i umyśle dwa skrajne poglądy. Prawdą jest, że pozostawienie Kaczyńskiego u steru rządów to już nie Grecja a Wenezuela. Jeśli jednak władzę przejmie opozycja będzie się zmagała z tym zniszczeniem jakiego dokonali a oni będą powtarzali „Za naszych rządów było lepiej” i ten durny suweren będzie się zgadzał z taką opowieścią.

Maciek123454321
Maciek123454321

Proszę Pana, proszę uwolnić się od wątpliwości. Wszystko jest lepsze od tego, co Jaśnie Oświecony Książę Hieronim Florian Radziwiłł raczył powiedzieć na temat braci – szlachty wiszącej u jego klamek. Dziś wisi u klamek spółek Skarbu Państwa, siedzi w sejmie i na lukratywnych posadach „gnojstwy pachnące kolegstwo”. Proszę mnie tylko nie oskarżać o mowę nienawiści i przyjrzeć się fekaliom, które „dobra zmiana” wprowadziła do parlamentu, do urzędów, prokuratury, sądów, wojska i instytucji państwowych, Musimy z tym skończyć. Pozwolę sobie na koniec na cytat z Michaiła Gorbaczowa, kiedy wprowadzał w Związku Sowieckim pierestrojkę: „Jeśli nie my, to kto? Jeśli nie teraz,… Czytaj więcej »

Jerzy
Jerzy

Po pierwsze, nie pisz „jednakowoż”, pisz „aliści”, tak jest łądniej. Po drugie, nie macie szans na zwycięstwo.

Maciek123454321
Maciek123454321

Juruś, to nie twoja piaskownica. Idź robić kupkę do sieci. Po drugie, nie przypominam sobie, żebyśmy byli na „ty”.

Mariola
Mariola

Po przeczytaniu tekstu pani Chlabicz, mam jedno skojarzenie: ” Nowy wspaniały świat” Huxleya. Tylko w wydaniu napoleonka to groteska. Ratunku…

Marek
Marek

Należało by zaśpiewać jak Maryla R. „ale to już było….” a kolejna fraza brzmiała „…. i nie wróci więcej…” atu maż ci babo placek wróciła komuna,! I chociaż prezes się zarzeka że do 2015 roku była postkomuna, ale jak się patrzy na publiczną TV i sposób sprawowania władzy to mam skojarzenie jedno „wrócił PRL”. Właściwie to jest PRL-bis albo trafniej będzie „PRL-PiS”. Znowu prawdą jest tylko to co ogłosi I sekretarz (prezes) partii -przewodniej siły narodu. I jak prezes coś ogłosi chociaż jest to głupota i kretynizm to to tak ma własnie być , bo prezes wszystko wie najlepiej,. Znowu… Czytaj więcej »