„Możecie mnie dowolnie odwoływać”

Kolejny odlot Antoniego Macierewicza. Przekonuje o skumulowanym działaniu przeciwko Polsce  

„Proszę, możecie mnie dowolnie odwoływać. Ale jeżeli chcecie, aby armia polska, była armią polską, a nie armią, która na rozkaz rosyjski, oskarża własnych pilotów, że zabili własnego prezydenta, żeby ukryć zbrodnię dokonaną przez kogo innego. Jeżeli chcecie ode mnie, abym ja promował i utrzymywał takich dowódców (…), to nigdy tego nie zrobię” –  oznajmił Antoni Macierewicz, odnosząc się do ostatnich przypuszczeń, że może stracić stanowisko szefa MON w efekcie rekonstrukcji rządu.

Zabierając głos podczas zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Spale, mówił przede wszystkim o katastrofie smoleńskiej, komentując jednocześnie sytuację w Polsce, po zmianie na stanowisku premiera RP. Minister powiedział z emfazą, że Polska jest „wielkim, królewskim narodem”, a ostatnie zmiany to przechodzenie do następnej fazy budowy siły narodowej. Nawiązując do tragedii nad lotniskiem Siewiernyj stwierdził, że nie można nazwać jej „zwykłym wypadkiem”. Nie po raz pierwszy podkreślił, że to rosyjscy kontrolerzy lotów celowo przekazywali pilotom nieprawdziwe dane. Według jego informacji „nie ma wątpliwości”, że samolot zaczął rozpadać się w locie. Przy okazji nazwał prace komisji Millera „zorganizowanym kłamstwem”.

„Członkowie komisji Jerzego Millera z pełną premedytacją i świadomością przygotowywali kłamstwo, oszustwo zwane później raportem Millera. I dyskutowali jak je najlepiej zorganizować, jak je ułożyć i jakich słów użyć, żeby to kłamstwo było najskuteczniejsze” – oświadczył, w ten sposób oceniając, nagrania, które miałyby dowodzić, że do raportu komisji wpisywano nieprawdziwe informacje dotyczące np.  obecności generała Błasika w kokpicie.

„Tak Rosjanie przy pomocy, niestety, ludzi podporządkowanych panu Donaldowi Tuskowi, niestety również wojskowych, oskarżyli polskiego dowódcę. Tak oskarżyli i upokorzyli polskie wojsko. I co teraz, tych generałów mamy trzymać? Tak?” – pytał Antoni Macierewicz.

/j/

Źródło: Se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Maciek123454321ZgredzinkaObserwatorZbyszekUlka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ulka
Ulka

To tylko kwestia czasu kiedy nadprezes namaści się na króla, Tak a propos wielkiego królewskiego narodu.;(

Zbyszek
Zbyszek

Wiwat wszystkie stany. Umysłowe.

Zgredzinka
Zgredzinka

Moja sąsiadka, która ma siostrę chorą na schizofrenię, twierdzi z pełną stanowczością, że z głową naszego ministra rozbrojenia jest coś nie tak, a jak zapewnia … ona się na tym zna.

Maciek123454321
Maciek123454321

Tak, to kiwanie się na sali sejmowej rzeczywiście dziwne jest jakieś….

Obserwator
Obserwator

Gość naprawdę odlatuje!