Możliwe, że już w marcu zatwierdzenie badań klinicznych amantadyny

Możliwe, że już w marcu zatwierdzenie badań klinicznych amantadyny

Amantadyna to lek, który nie tak dawno wzbudził nadzieję jako ten, sprawdzający się w leczeniu covid-19.

 

Zachwalał go wiceminister zdrowia, Marcin Warchoł, za co został ostro skrytykowany. Profesor Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, nie ukrywał, że Warchoł wypowiada się na temat leku, którego nie zna, jednak tematu nie porzucono i …

… Agencja Badań Medycznych, na zlecenie ministra zdrowia, sfinansowała badania amantadyny pod kątem jej zastosowania w leczeniu COVID-19. Wyniki miały być po kilku tygodniach.

 

Tymczasem, gość Radia Plus, Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, pytany przez dziennikarza Radia Plus o prace nad  tym lekiem, przyznał, że są one na dość wczesnym etapie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W marcu mają zostać zatwierdzone badania kliniczne, potem rekrutacja, zgoda pacjentów. Musi potrwać badanie kliniczne, nie wolno tego przyspieszać”.

Trochę to trwa, ale „tu nie ma gdybania, musi być twardy dowód na skuteczność. Profil bezpieczeństwa amantadyny też znamy, tu nie ma kwestii oceny profilu bezpieczeństwa”.

No to czekamy…

Tamara Olszewska

Źródło: rp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
מְנֵא
מְנֵא
17 marca 2021 21:45

Przecież profesor Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, jeden z najlepszych specjalistów od wirusa SARS-CoV-2 świecie wypowiedział się negatywnie na temat stosowania amantadyny w COVID-19, więc po co wyrzucać kolejne środki na bezproduktywne badania. Spokojnie można je przecież przeznaczyć na podwyżki dla personelu medycznego oraz na zakup tak bardzo potrzebnych respiratorów.