Możliwy STRAJK generalny pielęgniarek! Służba zdrowia stanie?

Kaczyński ma powody do strachu. Kraj mogą sparaliżować STRAJKI!

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (część FZZ) poinformował o przygotowaniach do rozpoczęcia sporów zbiorowych. Następnym krokiem związkowców z OZZPiP może być rozpoczęcie strajku generalnego.

 

Informację o możliwym strajku generalnym przekazała b. przewodnicząca związku Dorota Gardias, która jest bardzo krytyczna wobec bieżących aktywności rządu podejmowanych w ramach przeciwdziałania pandemii koronawirusa.

Związkowcy zwracają ponadto uwagę na braki w sprzęcie, miejsc do leczenia, niedóbr personelu i – przede wszystkim – przeniesienie części puli pieniędzy, które do tej pory trafiały do pielęgniarek do ogólnej puli szpitali.

 

Jedna ze związkowczyń, w rozmowie z portalem wp.pl, powiedziała, że system służby zdrowia faktycznie znalazł się już w naszym kraju „nad przepaścią”.

Mamy za mało pielęgniarek na oddziałach podstawowych i brakuje na oddziałach, gdzie są respiratory” – uzupełniła przedstawicielka OZZPiP.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Dodatkowo, narasta też złość lekarzy, którzy nie doczekali się ogłoszenia ustawy covidowej – dzięki inicjatywie Senatu zawiera ona wzmiankę o dodatkach dla nich. Najprawdopodobniej jednak PiS będzie dążył do przeforsowania zmiany, która wyeliminuje z projektu ideę wsparcia finansowego medyków.

Niewykluczone więc, że do protestu pielęgniarek dołączą inni pracownicy medyczni.

/nt/

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
17 listopada 2020 18:06

Cala Polska powinna dolaczyc, bo w koncu wiele kategorii zawodowych w kraju jest niezadowolonych z rzadow banby pisowskiej. Tylko razem mozemy ich odsunac od wladzy. PIS do DYMISJI!!!!!

Maciek123454321
Maciek123454321
17 listopada 2020 18:21

A rydzyk ma się dobrze jak pączek w maśle. Tak a propos, jak się spisują nowe limuzyny rządowe za 2,8 mln zł?

Kundzia
Kundzia
17 listopada 2020 21:30

A mogły dołączyć się do protestu kobiet. Kto wie może by już bandy kaczora nie było.Teraz to nie wiem czy im się uda . Miejmy nadzieję że wygrają.