„Można by powiedzieć, że budżet państwa jest tak zrównoważony, jak Marian Banaś kryształowy”

„Można by powiedzieć, że budżet państwa jest tak zrównoważony, jak Marian Banaś kryształowy”

„Można by powiedzieć, że budżet państwa jest tak zrównoważony jak Marian Banaś jest kryształowym człowiekiem” – powiedziała posłanka PO Izabela Leszczyna. To jej komentarz do wypowiedzi rzecznika rządu Piotr Müllera, który stwierdził dziś, że przyszłoroczny budżet jednak będzie miał deficyt.

 

A jeszcze niedawno Mateusz Morawiecki wszem i wobec rozgłaszał, że budżet na 2020 r. będzie pierwszym od lat budżetem zrównoważonym. Nie miało być żadnego deficytu…

„W kampanii wyborczej słyszeliśmy, że to historyczne dokonanie rządu PiS. Kilkanaście państw UE miało budżetu zrównoważone i budżety z nadwyżkami i nikt nie odtrąbił tam żadnego sukcesu. To naturalne w sytuacji, gdy mamy dobrą sytuację w gospodarce” – stwierdziła Leszczyna. Dodała, że w czasach świetnej koniunktury gospodarczej przez cztery lata PiS fundował Polsce budżety z deficytem. – „I ten budżet na 2020 rok, mimo tych szumnych zapowiedzi, jest także budżetem z deficytem” – powiedziała była wiceminister finansów w rządzie PO-PSL.

 

Poseł Zbigniew Konwiński poinformował, że Polska spadła o 7 pozycji w rankingu „Doing Business 2020” Banku Światowego. – „Dzisiejsze informacje co do atrakcyjności inwestowania w Polsce pokazują, jak ten rząd radzi sobie generalnie z gospodarką, z kreowaniem wzrostu gospodarczego – Polska spadła o kolejne pozycje, jeśli chodzi o atrakcyjność inwestycji w Polsce na 40 miejsce na 190 państw” – powiedział poseł KO. Dodał, że najwyższe miejsce – 25 – w rankingu Doing Business Polska odnotowała za rok 2015 po rządach PO i PSL.

A w rzeczonym rankingu eksperci Banku Światowego najgorzej ocenili łatwość otwierania biznesu w Polsce (128. miejsce) oraz procedury, dotyczące przeniesienia praw własności nieruchomości (92.).

bt

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Ktoś jeszcze wierzy w to co Pinokio-Morawiecki plecie? Polska chociażby ze względu na monstrualnie rozrośniętą administracje i wręcz z patologicznym generowaniem wszelkiego rodzaju przepisów jest raczej krajem odstraszającym inwestorów. W efekcie, zamiast zwiększać dochody państwa poprzez racjonalne obciążenie podatkami biznesu, tak żeby się ten biznes opłacał, strzygą kogo się da, żeby nierobom i nieudacznikom wypłacać te „pińset plus”. Ale po wyborach prezydenta i te „pińsetki” się skończą. Przynajmniej do kolejnych wyborów, bo przecież nie będzie z czego płacić.