Msze przebłagalne. Parafia chce przeprosić Boga za FLAGĘ LGBT na Giewoncie

Wójt gminy Grunwald donosi na Gminną Radę i zdradza orientację seksualną dzieci radnych

Parafia Tatrzańska pw. św. Krzyża w Zakopanem organizuje msze „przebłagalne” za „znieważenie krzyża na Giewoncie” – chodzi o zawieszenie tam flagi ruchu LGBT. „Chcemy złączyć się modlitwą suplikacyjną i przepraszać Boga za znieważenie Krzyża na Giewoncie obcymi nam flagami. Chcemy bronić krzyża, do czego zachęcał nas św. Jan Paweł II” – poinformowała na Facebooku parafia.

 

Duchowni chcą zorganizować modły przebłagalne w kilku kościołach jednocześnie. Ma to stanowić formę przeproszenia Stwórcy za zgorszenie:

Modlitewne spotkania odbędą się we wszystkich kościołach Zakopanego i Kościeliska równocześnie o godz. 15.00 łącząc się z pielgrzymami, którzy w tym czasie będą na Giewoncie. Tak jak w 1901 roku gdy postawiono krzyż na Giewoncie na dany znak dzwony zabiły, a lud modlił się i śpiewał. W tym roku chcemy opleść modlitwą różańcową Tatry wraz z Krzyżem na Giewoncie”.

Zaplanowano też uroczystą pielgrzymkę pokutniczą na sam Giewont.

Do zorganizowanej akcji przebłagalnej dojdzie w najbliższy poniedziałek – 14.09.

 

Wspomniana przez nas tęczowa flaga LGBT pojawiła się na Giewoncie 14 sierpnia. Bardzo szybko została jednak ściągnięta. Wcześniej sympatycy partii PiS zawiesili na tamtejszym krzyżu baner wyborczy zachęcający do głosowania na Andrzeja Dudę.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kundzia
Kundzia
11 września 2020 22:35

A może kler przeprosiłby Stwórcę za swoje niecne czyny, za pisiorów którzy wieszali baner z dudą na Giewoncie Może Stwórca i lud im przebaczy.

Obywatel
Obywatel
11 września 2020 22:53

Niech lepiej przepraszaja swojego Jahwe za własną głupotę. Tylko co by im jakiegoś pieruna na te łby nie spuścił…

heretyk
heretyk
11 września 2020 23:21

A kto przeprosi giewont za krzyż? Ja nie słyszałem żeby Giewont uważał się za katolika.

Marek
Marek
11 września 2020 23:23

Więcej i więcej ciemnoty każdego dnia.
A może to nie ciemnota tylko strach przed jakimś innym okrutnym mściwym Bogiem (bo przecież Bóg chrześcijan jest miłosierny i wybaczający)? I w ogóle czy nie dziwne jest przepraszanie za nie swoje czyny? Tylko niesprawiedliwy Bóg by tego wymagał.

Goool
Goool
12 września 2020 23:28
Reply to  Marek

Pamiętasz jak zarzucałeś mi kłamstwo co do częstotliwości pokazywania się waginy na patyku na marszach lgbt? Otóż w Gdańsku znów ktoś to na patyku nosił. Gdzie tu szacunek, gdzie mowa wolna od nienawiści?

Marek
Marek
13 września 2020 11:55
Reply to  Goool

Czyli który to już raz 10ty, 20sty? O matko, co za powszechność, normalnie na każdym rogu już. A ilu twoi kochani kato-faszyści pobili/zaszczuli/zmusili do emigracji? To sobie policz i z tym porównaj.
A szacunku i braku nienawiści nie oczekuj od ludzi, których sami chcecie zniszczyć, a najlepiej wymordować. Do których sami szacunku nie macie i wobec których sami siejecie nienawiść i to wcale nie symboliczną tylko fizyczną. Sami tego chcecie i sami dążycie do eskalacji o potem przedstawiacie się jako ofiary.
Ale ty jesteś za głupi by to zrozumieć, wiec pieprz dalej o swoich waginach na patyku, to i tak nawet do pięt nie dorasta kłamliwym furgonetkom jeżdżącym po mieście w asyście milicji, kazaniom o tęczowych zarazach z ambony czy pobiciom dzieci bo miały kolorowe trampki.
Eskalujcie dalej prawicowe mendy a dojdziecie to takiego stanu, że z waginy na patyku będziecie się cieszyć i mówić, że tak należy protestować, bo alternatywy będą o wiele gorsze.
Ale trzeba mieć choć minimum inteligencji by patrzeć dalej w przyszłość niż następny posiłek.

Mojego szacunku nie oczekuj. Ja dla debili szacunku nie mam. Mogę mieć tolerancyjną neutralność jak nie wpieprzacie się w moje życie i nie niszczycie mojej ojczyzny.

PS: Żeby tak prawilny troll choć raz merytorycznie odniósł się do treści artykułu czy komentarza pod nim to byłby prawdziwy CUD.

Maciek123454321
Maciek123454321
11 września 2020 23:59

Zakopane – stolica polskiej głupoty.

Dana
Dana
12 września 2020 09:08

A msza za grzech pedofilii w kościele, kiedy?

Zwinka
Zwinka
13 września 2020 02:26
Reply to  Dana

Nigdy, bo kościół już dawno temu uznał pedofilię za naturalną orientację seksualną księży. Nawet instrukcję Crimen Sollicitatonis sobie w tym celu wykombinowali, żeby skutecznie opędzać się od zarzutów.