„Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść” czyli jak Błaszczak ma w nosie żołnierzy, którzy stracili zdrowie na misjach

„Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść” czyli jak Błaszczak ma w nosie żołnierzy, którzy stracili zdrowie na misjach

Minister MON, Mariusz Błaszczak pokazuje, jak bardzo „dba” o swoich żołnierzy, szczególnie tych, którzy wrócili z misji i w wyniku doniesionych ran, ciężko chorują.

Okazuje się, że pieniądze, jakie otrzymali oni z podstawowego odszkodowania i przyznana renta z MON to za mało, by mogli oni opłacić swoje leczenie, rehabilitację i do tego godnie żyć. Po dwóch, trzech latach pozostali z niczym, choć są w fatalnym stanie i jak zapewniają lekarze, uszczerbek na zdrowiu sięga nawet 100%.

Nikt ich nie poinformował, że mają prawo dociekać swoich roszczeń na drodze cywilnej. Nikt im też nie wyjaśnił, że mają na to tylko trzy lata. Kiedy onet.pl opisał historię jednego z żołnierzy, którego powództwo Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił właśnie z powodu przedawnienia, Błaszczak zobowiązał się na Twitterze, że w stosunku do ciężko rannych weteranów nie będzie stosowana przesłanka przedawnienia i zostanie powołany pełnomocnik do współpracy z nimi.

Niestety, wychodzi na to, że to tylko puste słowa. Minął rok. Prawnicy tego żołnierza liczyli na to, że tym razem, Sąd Apelacyjny nie zastosuje już przedawnienia jako przyczyny odrzucenia powództwa i …przeliczyli się. Usłyszeli od przedstawiciela Prokuratorii Generalnej, że „choć resort obrony jest świadomy poniesionej przez weterana szkody, wnosi jednak o oddalenie apelacji, ponieważ oświadczenie ministra obrony Mariusza Błaszczaka w sprawie rezygnacji z przedawnienia nie może być złożone w formie tweeta, ale oficjalnie w Prokuratorii Generalnej” i po sprawie.

Jakoś pan minister zapomniał, że żołnierze ci nie pojechali do Afganistanu i na inne misje w ramach wycieczek turystycznych. Chwali się nimi, nazywa bohaterami, prawdziwymi patriotami, ale gdy z powodu odniesionych ran, nie nadają się już do dalszej służby, to już o nich zapomina. Tak ta władza traktuje ludzi…

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rozbawiony
Rozbawiony
10 lipca 2020 10:01

„Murzyn”? Nie ładnie 🙂

Obserwator
Obserwator
10 lipca 2020 10:35

Na przedwyborcze prezenty kasa jest ale jak miną wybory zobaczymy jak nas potraktują- tak jak tych żołnierzy, którzy już swoje zrobili i można o nich zapomnieć, tak będzie z emerytami, lekarzami, rolnikami bo to cała filozofia kaczyzmu!

smętek
smętek
10 lipca 2020 15:57
Reply to  Obserwator

To prawda. Nieszczęście polega na tym, że bardzo wiele osób wierzy w obietnice składane przez rządzących.

jak
jak
28 lipca 2020 15:06

a czego można się spodziewać po tym co na tle czołgów wywiadów przygotowaych udziela….. to jakby szumowski robił wywiad na tle lekarzy w kitlach……. ucho prezesa i tyle