Muzeum budowane przez Rydzyka dostanie jeszcze więcej publicznych pieniędzy

Polityk SLD grozi uczelni Rydzyka postępowaniem komorniczym

– „Minister kultury podjął decyzję o wydaniu promesy finansowania w najbliższych latach inwestycji Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II kwotą 117 milionów zł. Zgodnie z umową o współprowadzeniu Muzeum z dnia 20.06.2018 r., MKiDN zobowiązało się do przeznaczenia w latach 2018-2020 70 mln zł na budowę siedziby muzeum wraz z infrastrukturą umożliwiającą rozpoczęcie działalności. Aktualizacja kwoty wynika z sytuacji na rynku inwestycji, w szczególności inwestycji muzealnych oraz realnych kosztów realizacji przedsięwzięcia” – poinformowano w komunikacie resortu kultury. Ministerstwo w ten sposób rzekomo dementuje wypowiedzi polityków PO, którzy twierdzą, że do fundacji Tadeusza Rydzyka popłynie ok. 150 mln zł. Tyle tylko, że minister Gliński posługuje się kwotami netto, a PO podaje kwotę brutto.

Nie zmienia to jednak faktu, że znowu z publicznych pieniędzy zostanie zasilone konto fundacji redemptorysty z Torunia. Poseł PO Andrzej Halicki ocenił, że mamy do czynienia z „kolejną prowokacją”. – „Dla nauczycieli nie ma ani złotówki, a prawie 150 mln znajduje się dla pierwszego nauczyciela Rzeczpospolitej z perspektywy PiS. To kolejny program plus – tym razem nie tucznik i nie krowa, ale na pewno jest on związany z dojeniem budżetu” – powiedział Halicki.

Paweł Olszewski z PO dodał, że Tadeusz Rydzyk już od dawna „nie ma nic wspólnego z byciem ojcem duchownym”. – „Dzisiaj jest on biznesmenem, który wielkimi łyżkami czerpie z koneksji politycznych na rozwój swoich biznesów” – stwierdził Olszewski.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RenatasmętekZwinkaJarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarek
Jarek

Tak się kupuje głosy w wyborach. No ale może kiedyś przyjdzie im za to zapłacić.

Zwinka
Zwinka

Przypuszczam, że wątpię. Ciemny lud jest niezniszczalny, a to dzięki niemu mamy, co mamy.

smętek
smętek

Oni są niezniszczalni a my finansujemy to draństwo płacąc podatki.

Renata
Renata

Czy ktoś sprawdził tego oszusta i manipulanta?! On nie ma święceń kapłańskich. Kto zezwala na przekazywanie osobie prywatnej państwowych pieniędzy bez żadnych konsultacji?! Polzcy niemajq na leki, emeryci i renciści głodują, w sklepach wszystko, bez wyjątku drożeje, a jedna osoba decyduje o rozdawaniu pieniędzy dla swoich znajomych oszustów.