MZ kręci się, jak pies wokół własnego ogona. Zmiany w korzystaniu z teleporad

MZ kręci się, jak pies wokół własnego ogona. Zmiany w korzystaniu z teleporad

Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski teleporady zostaną ograniczone. Powiedział, że Ministerstwo otrzymuje bardzo dużo sygnałów o ich nadużywaniu, co niesie konsekwencje dla zdrowia publicznego.

 

Szef MZ podczas piątkowej konferencji prasowej na temat sytuacji epidemicznej oświadczył, że zdecydował się ograniczyć możliwość teleporad.

Adam Niedzielski tłumaczył, że dotąd teleporady były standardowo stosowane w każdej sytuacji, a wyłączenie dotyczyło jedyne dzieci do drugiego roku życia.


Przygotowane przez MZ nowe regulacje, przede wszystkim podwyższają tę dolną granicę wieku, gdzie teleporada nie będzie standardem (…) do szóstego roku życia. Teleporada będzie jednak dopuszczalna na życzenie rodziców czy opiekunów dziecka.

 

Wizyta tradycyjna musi się odbyć w przypadku „pierwszej wizyty”, kiedy pacjent będzie odczuwał pierwszy raz pewną dolegliwość, lub na wyraźne życzenie pacjenta, szczególnie powyżej 65 roku życia.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Rozporządzenie o teleporadach wejdzie w życie 7 dni po ogłoszeniu go w Dzienniku Ustaw, czyli prawdopodobnie będzie obowiązywać od kolejnego weekendu.

Najpierw trwała bitwa o odciążenie oblężonych placówek zdrowia teleporadami, kiedy pacjenci przyzwyczaili się do E-recept i E-porad nastąpi zmiana. Dobrze, że MZ nie wprowadza starych metod „do pieca na trzy zdrowaśki”.

/OE/

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments