Na co choruje Kaczyński? Nie jest tancerzem i uraz kolana nie wyeliminuje go z zawodu

Na co choruje Kaczyński? Nie jest tancerzem i uraz kolana nie wyeliminuje go z zawodu

Ostatnio huczy od plotek na temat kondycji lidera Prawa i Sprawiedliwości. O tym co dolega Kaczyńskiemu powiedział tygodnikowi „Wprost”, senator z Porozumienia Jarosława Gowina i zaufany człowiek braci Kaczyńskich, Adam Bielan. Przyznał, że zna „pogłoski o rzekomych poważnych problemach zdrowotnych” prezesa i że w tej kadencji szczególnie się one nasiliły, co – jego zdaniem – jest wyłącznie „elementem przykrej gry politycznej”.

Bielan zdecydowanie zdementował pogłoski, jakoby Jarosław Kaczyński chorował na raka. Powiedział, że „przyłapał jednego z posłów opozycji na rozpowszechnianiu tej wyssanej z palca informacji”. 

W rzeczywistości – uspokajał – jedyną poważną dolegliwością, z którą prezes Prawa i Sprawiedliwości boryka się od wielu miesięcy, a nawet lat, jest uraz kolana…

„Prezes długo zwlekał z podjęciem leczenia, aż w ostatnim czasie uraz spowodował tak silny ból, że uniemożliwił mu poruszanie się o własnych siłach” – oświadczył senator i zarzucił mediom stosowanie podwójnych standardów. Stwierdził, że gdy kłopoty zdrowotne mają politycy PO, „media milczą”, zaś gdy prezes PiS „nabawił się urazu kolana (…) żyją tym media w całym kraju”.

W sumie, Bielan potwierdził, że Kaczyński będzie musiał ograniczyć teraz aktywność publiczną, podkreślił jednak, że prezes PiS ma „dość typowy uraz kolana”, a „szczęśliwie” nie jest ani piłkarzem, ani tancerzem, co „nie eliminuje go z wykonywania zawodu” i nie tracąc dotychczasowych wpływów w partii „świetnie sobie radzi”.

Odpowiadając na pogłoski o „polowaniu” na schedę po prezesie Bielan stwierdził, że „widzi ambicje” niektórych polityków, a także „próby uzyskania szerszych kompetencji przez poszczególnych ministrów”. Uspokajał jednak, że Jarosławowi Kaczyńskiemu nic nie zagraża.

/jp/

Źródło: gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
antyuzurpatorJaninaWaldemarZwinkaPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Im bardziej zaprzeczają, tym bardziej podejrzanie to wygląda. Ale nie ma się czym specjalnie przejmować. Co ma być, to będzie. Wbrew hasłu „Lenin wiecznie żywy” nikt nie jest wieczny.

antyuzurpator
antyuzurpator

Właśnie (pod innym artykułem) ortopeda Marianek napisał, że „Człowiek chroniący bolącą kończynę nie porusza się w ten sposób.”
Coś w tym jest. Też widziałem to jego kuśtykanie o kulach i od razu wydało mi się jakieś takie nienaturalne, źle skoordynowane, a zarazem że już to kiedyś widziałem. Tak, widziałem na filmach, gdy kiepski aktor stara się zagrać chodzącego o kulach.

antyuzurpator
antyuzurpator

Autopoprawka: Marianek nie był ortopedą, tylko cytował wypowiedź ortopedy.

Zwinka
Zwinka

W czasach PRLu dementi były potwierdzeniem, no ale dobrą zmianę mamy.

Waldemar
Waldemar

Przypomina mi ten wywiad komentarze kubańskiej agencji prasowej po tym, jak Fidel Castro wywalił się schodząc z mównicy i złamał kolano. Typowy dla ustrojów dyktatorskich uspokajacz. Jednak najbardziej intersujące poza tym zestawem mało ożywczych banałów jest groźne memento Bielana: „widzę ambicje polityków”. Jeśli tak wygląda czasowa nieobecnośc jego szefa, to jak wyglądać będzie smuta?

Janina
Janina

Pewnie, że mu nic nie zagraża. Dziesiątki tysięcy Polaków cierpi na zwyrodnienie kolan, bioder, kręgosłupa i muszą cierpliwie czekać miesiącami, a nawet latami na zajęcie się medyków ich schorzeniami. A tu ? Jakieś wyjątkowe, uświęcone kolano prezesa ! Tu chodzi o co innego. Zbliżają się wybory, ale też wobec ostatnich kłopotów prezes bierze po prostu „na litość” suwerena. Pamiętamy go po tragedii smoleńskiej, jako kandydat na prezydenta, taki ulizany, w okularkach, zbolałym głosem przemawiał z tv do narodu, ba!, nawet do „braci Moskali”. Teraz widać pragnie powtórzyć ten manewr. Wierni słudzy będą dawkować suwerenowi „przecieki” z pobytu szefa w szpitalu,… Czytaj więcej »