Na konwencji PiS w Lublinie prezes mówi „nie” dla euro i oskarża PO

Na konwencji PiS w Lublinie prezes mówi "nie" dla euro i oskarża PO

Podczas kolejnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, tym razem w Lublinie, Jarosław Kaczyński po raz kolejny wygłosił dobrze wykuty na pamięć tekst mający przekonać Polaków o wielkiej trosce partii rządzącej o dobro narodu: „Musimy służyć narodowi, musimy dbać o jego spójność, musimy dbać o interesy wszystkich grup i obywateli, nie możemy ich dzielić ani z punktu widzenia ich sytuacji społecznej, ani z punktu widzenia ich miejsca zamieszkania.”

W dalszej części swego przemówienia prezes nie omieszkał zaatakować polityków Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej, zarzucając im, że „traktują władzę jako mechanizm manipulacji społeczeństwem, wprowadzania go w błąd, korzystania z przewagi medialnej”. Oskarżanie politycznych przeciwników posłużyło również Kaczyńskiemu do płynnego przejścia w temat ewentualnego przyjęcia przez Polskę wspólnej europejskiej waluty, do czego zobowiązuje nas traktat akcesyjny.

Według prezesa opozycja nie jest chętna utrzymaniu polskiej złotówki. „Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom” – grzmiał z mównicy Kaczyński dodając, że my „euro przyjmiemy, ale wtedy, jeżeli będzie to w naszym interesie.” Słowa Jarosława Kaczyńskiego poparł, również obecny na konwencji, premier.

Nasi konkurenci polityczni, Koalicja Europejska, chcą nas jak najszybciej wprowadzić do strefy euro. My pokazujemy, że zgodnie z teorią i praktyką, nie opłaca nam się dzisiaj w szczególności przyjąć tej waluty. Ci, którzy promują dzisiaj walutę euro, narażają Polaków na spowolnienie rozwoju” – zgodnie wtórował swojemu szefowi Mateusz Morawiecki.

wb

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
antyuzurpatorOlaotokMaciek123454321Anda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Daniel
Daniel

Ale euro za PE nie pogardzą…

Anda
Anda

W imię utrzymania władzy doprowadzą kraj do ruiny.

Rafal P
Rafal P

Musimy służyć narodowi, musimy …. itd.
W pełni się zgadzam ze zwykłym posłem, panem prezesem. Naprawdę musicie. Tylko, do cholery, dlaczego tego nie robicie?

Zwinka
Zwinka

A niech se tam gada. Czniać tego dziada.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Co im tak nagle odbiło na punkcie euro? To jest jakiś dziesiąty w rankingu sporny temat pomiędzy PiS-em a społeczeństwem obywatelskim. Czemu nie mówią nic o deformie oświaty i strajku nauczycieli? O informacjach, że TSUE kwestionuje demolkę wymiaru sprawiedliwości? O swoich „sukcesach” w ustalaniu nowego budżetu UE i nowych zasad zatrudniania pracowników delegowanych? O tym, jak mają zamiar sfinansować „jarkowe”? A Morawiecki ze swoim pseudonaukowym wykładem, w którym „zapomniał” zaprezentować opinii i danych sprzecznych z postawionymi przez siebie tezami, nie urósł mu od tego jeszcze bardziej nos? I obietnice „zachodnioeuropejskie zarobki — polskie ceny”! W jaki sposób mają zamiar to… Czytaj więcej »

Obserwator
Obserwator

„nie opłaca nam się dzisiaj w szczególności przyjąć tej waluty”- człowieczku, nie rób ludziom wody z mózgu! Po waszych „dobrozmianowych” pomysłach przez najbliższe dziesięć lat będziemy odbudowywać pozycję polityczną i finanse Polski, które doprowadziliście swoją nieodpowiedzialnością do stanu jaki zapowiadaliście w swojej kampanii wyborczej- „Polska w ruinie”- to jest nadal wasze hasło wyborcze.

Jabis
Jabis

A PIS-ŁEŁROPOSŁOM … w Brukseli będą płacić w złotówkach – najlepszej walucie świata. Koniecznie! Bo to się im należy.
Bełkot blekota i … kłamstwa … kłamstwa … kłamstwa.
Może on się z tym Krzywogębym ściga, który więcej nakłamie?

Jabis
Jabis

ŁEKONOM Kłamczyński wraz z ŁEKONOMISTOM Kłamczywieckim … naszczekali na euro samymi kłamstwami.
Kłamstwami i manipulacjami. Grecja i Włochy nie spełniały warunków przyjęcia euro – decyzja była polityczna, skutki ekonomiczne. A z czego wziął się rozwój Irlandii po przyjęciu euro? A Watykan? 😉

Maciek123454321
Maciek123454321

Z kogo morawiecki chce robić idiotów? Sam wychodzi na debila, bo doskonale wie, że stałe przeliczanie walut i wahania kursów ogromnie spowalniają gospodarkę. Ale co z tego rozumie zapijaczony półanalfabeta 500+? Karakan z Pinokiem w okularach równie dobrze mogliby nic nie mówić, biedne debilki i tak zagłosują na świętojebliwych bandziorów.
PS. Jestem dzisiaj w Białowieży i rozglądam się za niejakim Szyszkiem. Nie wie ktoś, gdzie obecnie znajduje się kat Puszczy Białowieskiej?

otok
otok

Zdaje się, że przy ulicy Wiklinowej.

Ola
Ola

Aby wejsc do strefy EURO trzeba spelnic warunki.
MY ICH NIE SPELNIAMY ,
PRZEZ PiS .
PACAN , o € mozesz pomarzyc, a drzesz sie: nie, nie ,..
Nie osmieszaj się 🙁

antyuzurpator
antyuzurpator

Kłamcy i oszuści najłatwiej obiecują to, co jest niesprawdzalne, albo to co i tak się stanie (lub już jest) bez ich jakiegokolwiek udziału.