„Na Myśliwieckiej coraz smutniej”

Wojciech Man zadedykował PISowskiemu premierowi „neandertalczyka"

Tymi słowami Wojciech Mann skwitował na antenie radiowej „Trójki,” rozstanie stacji z Arturem Andrusem i Robertem Kantereitem.

Wyemitowawszy w dzisiejszej audycji krótki materiał Izabeli Woźniak o jesiennej depresji powiedział do słuchaczy: „Ale nie tylko pogoda może wpływać na złe samopoczucie. Jak wynika z państwa listów, również smutno wam jest, że nasi koledzy Robert Kantereit i Artur Andrus zostali zmuszeni do podjęcia decyzji o odejściu z „Trójki”. I to też nie poprawia nam tutaj nastroju. W ogóle na Myśliwieckiej coraz smutniej” – powiedział Mann.

Jak już pisaliśmy obaj dziennikarze: Artur Andrus i Robert Kantereit otrzymali od kierownictwa Polskiego Radia ultimatum, albo TVN 24, albo „Trójka”. Mimo wieloletniej pracy w Polskim Radiu opuścili kultową stację radiową.

Trudno się w tej sytuacji dziwić, że słuchacze coraz częściej pytają co dalej z Mannem, który jak sam opowiada, parę razy w tygodniu słyszy od nich: niech pan nie odchodzi, bo skończy się jeszcze jedna rzecz, którą lubimy w Trójce”.  Niepokój słuchaczy jest tym bardziej zasadny, że i Mann dobrej zmianie ostatnio podpadł…

Jak pisaliśmy w niedawnym wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” razem z Krzysztofem Materną opowiadał on o nowej popularności skeczów z cyklu „Za chwilę dalszy ciąg programu”.

„Gdyby wtedy, na początku lat 90., ktoś mi powiedział, że wdepniemy w taką Polskę, jaką mamy obecnie, nie uwierzyłbym” – powiedział Mann. Kilka dni później na antenie tłumaczył, że słowem „wdepnąć” nie chciał nikogo obrazić. Przytoczył słownikową definicję, według której „wdepnąć” to „znaleźć się przypadkowo w niewygodnej sytuacji”. Rzecznik PR w „specyficzny” sposób zinterpretował wypowiedź dziennikarza i napisał w serwisie Informacyjnej Agencji Radiowej, że Mann przeprasza za swoje słowa z tego wywiadu.

Zgodnie z tradycją Wojciech Mann zaprosił do swojej dzisiejszej audycji   muzyka Piotra Bukartyka, który w satyrycznych piosenkach komentuje na antenie polityczną rzeczywistość.

Teraz Bukartyk wykonał piosenkę „z oszczędnym aranżem, na dwóch strunach”, tematycznie nawiązującą do osób zwolnionych dziennikarzy –  Andrusa i Kantereita.

Hej, hej, hej,

Co i raz to nas tu mniej

Że napomknę o Arturze,

Co wytrzymać nie mógł dłużej

Hej, hej, hej,

Co i raz to nas tu mniej

Jakiś taki głupi czas,

Że co i rusz to mniej tu nas

A jeśli wszystko jest all right,

Gdzie jest Robert Kantereit?

Hej, hej, hej,

Co i raz to nas tu mniej

Straty, gdy się je podlicza

Tutaj czy na Woronicza

W sumie to niewielka cena

Jak na kieszeń suwerena

Hej, hej, hej,

Co i raz to nas tu mniej

Zamiast głosu pokolenia,

Które właśnie stację zmienia

Rodzaj prorządowej tubki,

Której opadają słupki

Hej, hej, hej,

Co i raz to nas tu mniej

I wie pan co, czuję, że

Też rozpływamy się we mgle

Czy znikną i słuchacze nasi,

A ostatni światło zgasi?

„Czyli wydaje mi się, że wyraził pan tu myśl krytyczną?” – zapytał po wykonaniu Mann. „I będę musiał z tym żyć” – odparł muzyk. „Ja też, pytanie tylko jak długo” – zakończył audycję Mann.
(Źródło: Gazeta Wyborcza)

/p/

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
wiśniaArtur EkLeszekLubomir Petrów PahutaNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wimech
wimech

Bardzo smutno. Już wczoraj wyraziłem swój żal. Ale może by tak ci niewygodni dla władzy dziennikarze rzucili tą dobrą zmianę i założyli własne radio, takie jakim kiedyś była trójka.

Samocha
Samocha

Jestem ZA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Trójka alternatywna. Świetny pomysł.

Lubomir Petrów Pahuta
Lubomir Petrów Pahuta

Na taką Trójkę płaciłbym abonament. Może to jednak nie jest zły pomysł. Tylko czy dotrze do właściwych uszu.

wiśnia
wiśnia

Pan Sosnowski publikuje na tym portalu. My do moderatora, moderator do pana Sosnowskiego, pan Sosnowski do swoich kolegów i do roboty. Zresztą dyrektor też już jest. Pani Jethon.

Trójkowicz od zawsze.
Trójkowicz od zawsze.

Zupełnie nie mieści się to we mnie. Jestem tak wściekły, że wściekłością bym ich ….Jedyna nadzieja to, że zła Karma wraca, ale dlaczego my musimy za to płacić ? Jestem katolikiem, ale życzę im wszystkiego najgorszego najwyżej poniosę za to karę. Dlaczego wszystko do czego się dotkną zepsują ? (nie chcę być wulgarny) wszystko dokładnie wszystko.

magdalena
magdalena

To dobry pomysł, trzeba stworzyć radio na wzór „starej” trójki z wyrzuconymi dziennikarzami i nadawać w internecie, jak inne niezależne rozgłośnie. Sponsorzy na pewno się znajdą.

Ted
Ted

Skończy się „zapisem” na Bukartyka i pożegnaniem Manna 🙁 .
Ten fragment audycji jest w sieci – Hołdys na tt podał link do niego.

Nihil
Nihil

Słuchałem Trójki od zawsze,od dziecka.Najlepsza ekipa i audycje w Polsce.Pół roku po wygranych wyborach przez pisdzielcow zmieniliśmy z żoną stacje odbiornika który nam ciągle gra w kuchni.Wykasowalismy w samochodach.Smutne.Muzyka i ta stacja zawsze była elementem naszego zycia

Lubomir Petrów Pahuta
Lubomir Petrów Pahuta

Niech to szlag. Znowu nie będzie czego słuchać. To przykre że mogę przeżyć Trójkę.

Leszek
Leszek

Będzie weselej, gdy usunie się jednego smutnego grubasa. Sitwę powiązaną z PO należy usunąć z mediów publicznych i pozamykać w więzieniach, a na ich miejsce zatrudnić młodych, energicznych dziennikarzy, reprezentujących linię Partii.

Ted
Ted

Jasne, nich bracia Karnowscy albo Semka prowadzą powtórkę z rozrywki, tylko że to będzie bardzo smutna rozrywka.
P.S widzę, że trolle dobrozmianowe nie tylko „minusują” komentarze ale i zaczynają się wypowiadać. To dowodzi tego, że jesteśmy liczącym się głosem 🙂 a to pozytywna wiadomość

Artur Ek
Artur Ek

Nie wyczułeś Tedzie u Leszka ironii.

Ted
Ted

Jeśli to ironia – to przepraszam. Aczkolwiek mam spore wątpliwości.