Na „Nowym Ładzie” najbardziej stracą jednoosobowe działalności gospodarcze?

Na „Nowym Ładzie” najbardziej stracą jednoosobowe działalności gospodarcze?

Ekspert Konfederacji Lewiatan Przemysław Pruszyński wypowiedział się nt. zapowiadanego przez PiS programu – „Nowego Ładu”. Zyskać mają na nim przede wszystkim pracownicy z miesięcznym dochodem do ok. 6 tys. zł brutto.

 

Najbardziej stracić mają ludzie samozatrudnieni i jednoosobowe działalności.

Pozostali będą musieli ponieść większe obciążenia sięgające nawet 45 proc. wynagrodzenia. Zastąpienie zryczałtowanej składki zdrowotnej dla przedsiębiorców 9-proc. składką liniową i nie podlegającą odliczeniu od podatku spowoduje, że dla pracowników osiągających wyższe dochody i już dzisiaj płacących 32 proc. przechodzenie na tak zwane samozatrudnienie i świadczenie pracy w ramach działalności gospodarczej opodatkowanej 19-proc. podatkiem liniowym nie będzie już takie atrakcyjne” – wyjaśnił.

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności już teraz są zresztą najbardziej pokrzywdzeni, ponieważ są odpowiedzialni za firmę całym majątkiem. „Obciążenie ich podatkami i składkami w wysokości 28 proc., a łącznie z daniną solidarnościową 32 proc. jest szczególnie niesprawiedliwe i nieuzasadnione” – dodał.

 

„Firmy te w okresie koniunktury i wysokich dochodów zapłacą bardzo wysoki podatek, zostaną wydrenowane z kapitału tak potrzebnego na dalszy rozwój, czyli inwestycje, zwiększanie produkcji, zatrudnienie pracowników oraz zabezpieczenie przyszłości przedsiębiorstwa w czasach kryzysu i mniejszych zamówień. W końcu to oni na reformie stracą podwójnie: raz na drastycznej podwyżce płaconych przez siebie podatków, dwa poprzez konieczność zabezpieczenia (wypracowania) dochodów pozwalających na zapłatę wyższych (ponieważ wyżej opodatkowanych) dochodów zatrudnionych pracowników” – podsumował Pruszyński.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Co to oznacza dla całego państwa? Konkurencyjność na rynku drastycznie spadnie, co może się wiązać z mocnym ograniczeniem dalszego rozwoju naszej gospodarki. „Nowy Ład” może się więc okazać ostatecznym grabarzem wolnego rynku w Polsce.

/kw/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
20 maja 2021 09:27

„Nowy Ład” może się więc okazać ostatecznym grabarzem wolnego rynku w Polsce.

Przecież to dokładnie o to chodzi! Dekret Bieruta w nowej formie. Która firma nie powiązana z partią nie upadła w czasie pandemii to upadnie w wyniku podniesienia podatków, albo przedsiębiorcy je pozamykają. Koniec końców wszystkie firmy prywatne przejdą na własność państwa, a ich właściciele staną się ich szeregowymi pracownikami na najniższych szczeblach drabiny, bo kiedy państwo wszystkie przejmie za przysłowiową złotówkę, jak bank Czarneckiego to wszystkie dobrze płatne stołki dostaną dzieci i znajomi królików. Jest to też kwestia podstawowa w celu pozbawienia opozycji jakiegokolwiek finansowania. W tym celu społeczeństwo, które nie popiera jedynej słusznej partii wspieranej przez kościół musi stać się nędzarzami, albo niewolnikami rządzących. Tak zabezpieczą sobie władzę na setki lat. I do tego właśnie dąży także Ordo Iuris – do przywrócenia starego porządku świata (Tradycja i Własność).

Krzysztof
Krzysztof
21 maja 2021 08:35

I oo to właśnie chodzi w polityce PiS i Gowina. Zniszczyć wszystkie polskie firmy i je przejąć.