Na pomniku Sienkiewicza w Kielcach koszulkę z napisem „Konstytucja” powiesiła prawnuczka pisarza (film)

Na pomniku Sienkiewicza w Kielcach koszulkę z napisem „Konstytucja” powiesiła prawnuczka pisarza

„Ubranie pradziadka w koszulkę ma przypomnieć, że możemy się uczyć pracy na rzecz Polski od Henryka Sienkiewicza” – powiedziała mediom prawnuczka wielkiego pisarza – Anna Dziewanowska. Osobiście uczestniczyła w ubraniu kieleckiego pomnika Sienkiewicza w koszulkę z napisem „Konstytucja”

„On przy każdej okazji podnosił sprawę Polski. Wydaje mi się, że na autorytet mojego pradziadka możemy się dziś powoływać, jeśli mamy wątpliwości czy działania obozu rządzącego działają na rzecz Polski” – mówiła Anna Dziewanowska.

Pytana o to, dlaczego wzięła udział w akcji strojenia monumentu oświadczyła, że „obecne realia polityczne w naszym kraju są takie, że osłabia się pozycję Polski w Europie i na świecie. Ponieważ mój pradziadek był wielkim patriotą i żył sprawami Polski, która dla niego była najważniejsza, to teraz bardzo bolałoby go to, że jej rolę na arenie międzynarodowej się umniejsza” – odpowiedziała dziennikarzom.

Zastrzegając się, że nie wie, jak jej pradziadek zachowałby się dziś, stwierdziła „Nie wiem, czy opowiadałby się za którąś z opcji politycznych, bo choć sympatyzował z Narodową Demokracją, to politycznie był bardzo powściągliwy, natomiast starałby się pokazywać Polskę w jak najlepszym świetle” – powiedziała.  Anna Dziewanowska podkreśliła, że w akcji z koszulkami nie widzi żadnego zagrożenia dla pomników.

/j/

źródło: naTemat/kielce.naszemiasto.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ged12Alkaewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

no i jestem ciekawa co na to policja

Alka
Alka

A to zalezy jaki bedzie przekaz z Nowogrodzkiej,od Capo di tutti Capi.

ged12
ged12

Widziałem wiele obywatelek i obywateli dokonujących na sobie samoznieważenia w tych koszulkach w/g pana jojo.