Na „socjalnym” Polskim Ładzie stracą NAJBIEDNIEJSI Polacy!

Na „socjalnym” Polskim Ładzie stracą NAJBIEDNIEJSI Polacy!

Reklamowany przez Mateusza Morawieckiego i spółkę Polski Ład staje się coraz bardziej groteskowy. Wprowadzone w ramach programu reformy będą równoznaczne z podwyżkami podatków dla tysięcy obywateli naszego państwa.

Więcej zapłacą m.in. osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze i zatrudnieni na umowach o pracę z wynagrodzeniem w wysokości średniej krajowej. Ich ból ma być ograniczony przez zapowiedziane przez PiS ulgi.

Jednocześnie na – reklamowanych jako socjalne – zamianach mogą też stracić najbiedniejsi, co będzie efektem zmiany zasad pobierania składek zdrowotnych. Dotychczas osoby zarabiające mniej niż 8 tys. zł rocznie nie musiały płacić ani podatku PIT, ani składek na NFZ, dzięki temu, że składka na NFZ, w myśl przepisów prawa, nie może być niższa od zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych.

Wspomniana ulga zostanie w Polskim Ładzie zlikwidowana – najmniej zarabiający podatnicy będą odtąd musieli płacić podatek w wysokości 9 proc. dochodów.

W opinii doktora Sławomira Dudka, ekonomisty, być może wkrótce rząd przedstawi ulgę, która sprawi, że najbiedniejsi nie stracą, ale tylko komplikuje to całe reformy. Dudek określił kolejny blamaż Polskiego Ładu mianem „kompletnej kompromitacji”. Trudno nam się nie zgodzić z przedstawioną przez doktora oceną.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

nt

Źródło: biznes.radiozet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
4 czerwca 2021 17:45

Na tzw. Nowym Ładzie zarobią na banki i deweloperzy.