Na stadionie w Gdańsku pojawił się ohydny transparent

Na stadionie w Gdańsku pojawił się ohydny transparent

Na stadionie Energa Gdańsk, przed sektorem, gdzie siedzą najbardziej zagorzali kibice Lechii, wywieszono transparent „Sodomici, pedały i pedofile z LGBT – łapy precz od naszych dzieci!”.

Zniknął pół godziny po rozpoczęciu meczu Lechii Gdańsk z Wisłą Płock.

– „To miało być piękne, sportowe święto, które niestety zostało zakłócone przez chuligański wybryk. Kibicuję całym sercem Lechia Gdańsk, ale nie ma zgody na propagowanie mowy nienawiści w przestrzeni publicznej. Na naszych stadionach nie ma miejsca na wywieszanie transparentów nienawiści. Niedawno każdy z nas boleśnie przekonał się do czego prowadzi podsycanie do agresji. Nie pozwólmy na hejt w naszym otoczeniu!” – skomentowała na Facebooku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Niestety, to nie pierwszy raz, kiedy kibole Lechii wywieszają kontrowersyjne transparenty. Na trybunach pojawiały się m.in. takie hasła: „Łączy nas nienawiść do komuny i ojczyzny zdrajców” czy skierowany przeciwko uchodźcom napis „Witajcie w piekle, zbłąkane owieczki”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
KristinatfuMarekKrystynaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

PZPN powinien za takie wybryki bez zwłoki i z automatu karać kluby zakazem wpuszczania widzów na trybuny. No, ale wtedy nie byłoby kasy za bilety, więc raczej czarno to widzę. I pewnie podniósłby się lament, że kara dotyka niewinnych „zwykłych” kibiców. Ale w obecnej sytuacji chyba nie ma innego wyjścia.

Mirek
Mirek

Bo afiszować można tylko hasła pokroju „ręce precz od naszych macic” za to haseł przeciwnych propagandzie lgbt juz nie…

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jakoś nie słyszałam, żeby na jakimś meczu wisiało coś, co Pan przytacza. A swoją drogą, co hasło o macicach ma wspólnego z LGBT? Uważa Pan, że każda świadoma kobieta to od razu lesbijka? Powinszować.

Marek
Marek

Klasyczne brednie, banialuki, oszczerstwa i odwracanie kota ogonem według najlepszych tradycji pisu i pisowskich trolli. Porównanie mocnego hasła ” ręce precz od naszych macic” do hasła kiboli którego jedynym celem jest obrażanie. Gdyby nie słowa sodomici, pedały i pedofile można by uznać to hasło za mocne i wyrażające poglądy. Sprzeciwiać się poglądom LGBT czy wierzyć w jakąś propagandę LGBT i sprzeciwiać się jej jest dozwolone i można to robić przy zachowaniu standardów. Bez tego są to tylko wrzaski, chuliganów, kiboli, fanatyków i zadymiarzy usiłujących sprowadzić innych do swojego poziomu rynsztoku. PS: Oczywiście dozwolone jest w państwie demokratycznym, którego ani PiS… Czytaj więcej »

tfu
tfu

mirek czyli mały miś o bardzo małym rozumku.

Janina
Janina

7 milionów za promocję Gdańska w taki sposób ?! Należy natychmiast cofnąć tę dotację, niech ten klub finansują ci, co wywieszają takie ohydztwa. Plują na grób pana Adamowicza, a od pani Dulkiewicz tylko taki komunikat ?! Wstyd i hańba !!!

Maciek123454321
Maciek123454321

No to teraz już wiadomo, kto głosował na faszystę Brauna.

Krystyna
Krystyna

Myślę sobie ze miasto Gdańsk doświadczone tragedią powinno głęboko zastanowić się czy warto wspierać klub którego kibice nie znają znaczenia słowa tolerancja…

Kristina
Kristina

pedofile z LGBT? Nareszcie kościelni pedofile podpisały sie i jednym głosem i zasiniały broniąc swoich i tylko swoich chuci? Do tego najlepiej znaleźć wroga niech będzie imaginacyjny ale jednoczy szeregi.