Nacjonaliści z kasą od Glińskiego

Nacjonaliści z kasą od Glińskiego

W lutym przyznano dotacje z Funduszu Wsparcia Kultury i nikogo nie zdziwiło nawet, że najwięcej pieniędzy popłynęło do mediów bliskich sercu pana Glińskiego. Teraz rozpatrzono odwołania i …

…jak zauważył Ignacy Dutkiewicz – redaktor naczelny „Magazynu Kontakt”, którego odwołanie odrzucono, na pieniądze od Glińskiego załapała się „Polityka Narodowa”.

Jak mówi Dutkiewicz, „Polityka Narodowa” to „Logotypy portalu Narodowcy.net, Młodzieży Wszechpolskiej, Europejskich Nacjonalizmów. Falanga na okładce jednego z numerów. W zakładce o wydawcy frazy w rodzaju „Uznajemy się za kontynuatorów wielkiego dziedzictwa Narodowej Demokracji i Narodowego Radykalizmu”. Numer pod hasłem „Żydzi, nowe spojrzenie” z twarzą George’a Sorosa na okładce i tekstami w rodzaju „Antysemityzm endecji. Dziedzictwo czy obciążenie?”.

W „Polityce Narodowej” można też znaleźć wywiady z Martinem Sellnerem, austriackim skrajnym nacjonalistą, a także słowackim parlamentarzystą, Milanem Mazurkiem, który w mediach społecznościowych nie ukrywał swojej sympatii do Hitlera.

Biorąc pod uwagę, że celem programu „Czasopisma” jest wsparcie najbardziej znaczących ogólnopolskich czasopism kulturalnych o wieloletnim dorobku i ugruntowanej pozycji, jak i tych, które uzyskały status opiniotwórczych w ostatnich latach, należy zadać sobie pytanie – co takiego ma w sobie „Polityka Narodowa”, by załapać się na kasę FWK? Czym uwiodła Glińskiego, że przekazał temu pismu aż 35 tys. zł?

Naród pewnie nawet nie zwróci na to uwagi. Obdarowany Plusami z każdej strony, przyjmie ze spokojem, a może nawet z obojętnością taką promocję polskich nacjonalistów. A to, że za chwilę dostanie od nich w łeb, że może spalą mu mieszkanie, bo im odbije podczas marszu, czy spierze za mało słowiański wygląd…to nic. Te Plusy ważniejsze.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
14 maja 2021 17:43

Ja bym przemianował tę Politykę Narodową na Nacjonalistyczną, albo nawet na Nazistowską.