Nacjonaliści z Krzysztofem Bosakiem protestowali przeciwko „agresji LGBT”. Krzyczeli: „raz sierpem, raz młotem tęczową hołotę”

Bosak o marszu: „Bandyci w mundurach pałowali przypadkowe osoby”

W niedzielę przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego protestowała grupa ultraprawicowych radykałów z Krzysztofem Bosakiem (Konfederacja) na czele. Nacjonalistyczne i homofobiczne wydarzenie zgromadziło członków stowarzyszeń Młodzież Wszechpolska, Marsz Niepodległości i Ruch Narodowy.

 

Wyrażanie otwartego sprzeciwu wobec rewolucji kulturowej, którą chce przeprowadzić skrajna lewica jest naszym moralnym obowiązkiem i jedynym środkiem do jej powstrzymania. (…) Musimy być aktywni, musimy powstrzymać tę rewolucję” – grzmiał Bosak.

Lider nacjonalistów zapewniał też zgromadzonych, że to narodowcy bronią „zdrowego rozsądku” przed zakusami „lewaków” i ideologów ruchu LGBT. Ultraprawicowcy pokrzykiwali hasła „raz sierpem, raz młotem w tęczową hołotę”, „stop degeneracji”, „nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa”.

 

Fani Konfederacji, podczas manifestacji, spalili także tęczową flagę ruchu LGBT. Sami zaś wymachiwali symbolami ONR.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Na miejscu zebrali się też przeciwnicy homofobów i skrajnych nacjonalistów – przynieśli oni tęczowe flagi i symbole antyfaszystowskiej organizacji „Antifa”. Sympatycy Antify sprzeciwiali się agresji policji i faszyzmowi. Wykrzykiwali „Warszawa wolna od faszyzmu” i „tylko frajerzy boją się tęczy”.

Narodowcy pomaszerowali ulicami Warszawy również w sobotę – niektórzy ultraprawicowcy obnosili się wówczas z symbolami nawiązującymi m.in. do ideologii neofaszystowskich i neonazistowskich (w tym tzw. „słowiańskimi swastykami”).

/nt/

Źródła: polsatnews.pl, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
17 sierpnia 2020 09:00

Bosak, po tym, co wczoraj powiedziałeś, przestałeś dla mnie istnieć.

Robert
Robert
17 sierpnia 2020 12:05
Reply to  Dron

W sensie, że powiedział: „nie dawajcie drugiej stronie argumentów, nie zachowujcie się agresywnie, każdy człowiek został stworzony przez Boga i należy mu się szacunek”?

Jantar
Jantar
17 sierpnia 2020 12:38
Reply to  Robert

A hasło „Raz sierpem, raz młotem, tęczową hołotę” to puszkin? Bosak stojąc tam obok tych wrzeszczących de facto poparł to hasło. Słowa mogą kłamać, czyny mówią znacznie więcej o danym człowieku. I on chciał być „prezydentem wszystkich Polaków”.

Dron
Dron
17 sierpnia 2020 14:33
Reply to  Robert

W sensie, że powiedział, że tęczowa flaga to symbol grzechu. A ich zielona flaga z falangą to czego jest symbolem?

Tęczama7kolorów!!!
Tęczama7kolorów!!!
17 sierpnia 2020 16:02
Reply to  Dron

Tęcza ma 7 kolorów A nie 6 i to lgbt robi największy zamęt

Neutralny Krzysztof
Neutralny Krzysztof
17 sierpnia 2020 13:05

Nie wspomnieliście w artykule, że z strony przedstawicieli LGBT gromko wykrzykiwane było hasło „Wypierdalać ze stolicy!” Dlaczego? Stałem obok i oglądałem co się dzieje. Stronniczość mediów mnie przytłacza i zasmuca a do tego niepełne informacje, okrojona relacja. Poprawcie się!

Dron
Dron
17 sierpnia 2020 14:27

Neonaziści z Warszawy właśnie tylko to powinni.

Jantar
Jantar
17 sierpnia 2020 13:08

Ja tu jeszcze tylko polecę dokument pod tytułem „Nazistowskie Ewangelie”, który pokazuje Polsat Viasat History. Wiele wyjaśnia on ideologię faszystowską, którą wyznaje też nasza Konfederacja i nawet się z tym nie kryje.

ewa
ewa
17 sierpnia 2020 14:37

i to cos o nazwisku Bosak kandydował na prezydenta państwa

Neo
Neo
17 sierpnia 2020 19:23

Jest 56 płci, którą wybieracie?

ziom
ziom
17 sierpnia 2020 21:26
Reply to  Neo

No nawet więcej: lekarz, lekarka, nauczyciel, nauczycielka, poseł, posłanka, sprzątacz, sprzątaczka itd. itp. Ja wybieram płeć: polityk. Zero roboty, kupa kasy.

JOLA
JOLA
18 sierpnia 2020 16:00

I TAKIE COŚ JAK BOSAK ,CHCIAŁO BYĆ NASZYM PREZYDENTEM,CIEKAWI MNIE JEGO ORIENTACJA ,ŻONA O NICZYM NIE ŚWIADCZY,CZĘSTO TO ZWYKŁY INTERES,DO PRZYKRYCIA PRAWDY