Nacjonalista Piotr Rybak nie chce siedzieć w więzieniu

Nacjonalista Piotr Rybak nie chce siedzieć w więzieniu

Narodowiec i antysemita, podpalacz kukły Żyda, złożył zażalenie na decyzję sądu, który zamienił Rybakowi dozór elektroniczny na osadzenie w zakładzie karnym. Twierdzi, że sąd oparł się na bardzo „szczupłych” dowodach.

A te „szczupłe” dowody przeciw Rybakowi to m.in. znieważanie osób narodowości żydowskiej i nawoływanie do nienawiści na tle antysemickim. Na nagraniu, które krąży w internecie, Rybak nazwał Agatę Kornhauser-Dudę „żydówą”. Podczas marszu 11 listopada 2017 r. głosił hasła ksenofobiczne, antysemickie i faszystowskie. Poza tym próbował wymóc nad sprawującą nad nim nadzór kurator zgodę na wydłużenie godzin, w których mógł przebywać poza domem. Rybak posunął się wręcz do groźby: – „Kurator na czas wyroku ma wyższość, ale wyrok kiedyś minie, a ja posiadam szerokie znajomości”.

Teraz jego adwokat twierdzi, że Rybak nie groził kurator, a jego prośba o zmianę godzin była spowodowana… psującym się piecem w prowadzonym przez niego hotelu pracowniczym! – „Z uwagi na częste awarie pieca w kotłowni (który zapewnia ciepłą wodę i ogrzewanie w obiekcie) skazany czasem musiał podejmować działania w celu ich usunięcia, co zdarzało się o różnych porach dnia i nocy, w szczególności wieczorem” – napisał obrońca w uzasadnieniu zażalenia.

Mecenas przyznał, że Rybak wziął udział w marszu 11 listopada, ale nie był jego organizatorem. I oczywiście nieprawdą jest, że Rybak wielokrotnie naruszał porządek prawny, a swoim zachowaniem propagował faszyzm.

Witold Franckiewicz, rzecznik prasowy wrocławskiego Sądu Apelacyjnego, powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”: – „Do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu wpłynęło zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego. W piątek będziemy je rozpatrywać”. Jeśli zostanie ono oddalone, Rybak wyjdzie z więzienia 5 stycznia przyszłego roku.

bt

Źródło: wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AndaGrzegorzAndrzejTedTom&Jary Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom&Jary
Tom&Jary

A w tym hotelu pracowniczym u Rybaka to pewnie ukraińcy mieszkają i taki to nacjonalista

Ted
Ted

Naprawiał piec po nocy ?
I pewnie dokarmiał też bezpańskie kotki ?

Andrzej
Andrzej

Może już czas, aby prezydent ułaskawił tego pana? Wszak to wzór cnót wszelakich. Prawdziwy, rasowy Polak! Prawdziwa podpora polityki PiS! Prawdziwy i jedynie słuszny patriota! Miłujący boga i bliźnich! I znów zadaję to samo pytanie! Panie Rybak! Jak pan się czuje kiedy w kościele klęka pan przed Zydem??? Modli się do Żyda??? Za królową Polski ma pan Żydówkę, a za największą świętość Żydówkę i to czarną!

Grzegorz
Grzegorz

A ja mam nadzieję , że Rybak wyjdzie z więzienia na Trzech Króli 2018. Sylwester w celi to będzie dla niego niezapomniane przeżycie…

Anda
Anda

Chciałabym wiedzieć, co to za adwokat, który tak gorliwie reprezentuje interesy tego bandziora. Rozumiem, że prawo do adwokata ma każdy, ale czy adwokat w obronie klienta ma prawo bezczelnie kłamać?