Nadgorliwość policji warta uznania. Zamiast łapać przestępców, „aresztowała” kawałki węgla

Nadgorliwość policji warta uznania. Zamiast łapać przestępców, „aresztowała” kawałki węgla

Wczoraj na placu Piłsudskiego pojawiła się Lotna Brygada Opozycji.

Chcieli oni oddać hołd ofiarom pandemii. Postawili przed Pomnikiem Ofiar Smoleńskich tablicę – nekrolog „70 012 ofiar COVID. 729 tupolewów. Cześć ich pamięci” i rysowali węglem krzyże.

Na placu nie zabrakło też policji, która dopatrzyła się w tej akcji przestępstwa w postaci zaśmiecania przestrzeni publicznej i …

…zabrała się ostro za rekwirowanie kawałków węgla. Dziennikarz Krzysztof Boczek poinformował o tym na Twitterze.

Min. kilkunastu aktywistom policja 'aresztowała' dziś węgiel drzewny, jakim malowali na pl. Piłsudskiego krzyże w hołdzie ponad 120 tys. ofiar nieudolnej walki rządu PiS z pandemią. Rekordziści dostali po 3 protokoły zatrzymań. Zazwyczaj zabierano po jednym i to niecałym węgielku”, a uczestnicy akcji przyjęli działania policjantów z uśmiechem, żartując, że „zasadniczo, gdyby ktoś potrzebował kwit na węgiel to policja wydaje dziś pod schodami”.

Policjanci próbowali też wystawiać mandaty w wysokości 500 zł.

Jestem ciekawa, ile w tym czasie, gdy policja zajęta była tak kreatywną działalnością na placu Piłsudskiego, popełniono w stolicy wykroczeń i przestępstw. Ile interwencji zostało podjętych z opóźnieniem, bo funkcjonariusze zajęci byli głupotami.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ech
ech
10 maja 2021 07:59

Aresztowany węgiel – górnicy i dupa zadowoleni, wydobycie wzrosło. Węgla wystarczy nam na 250 lat. ZOMO uzdrawia gospodarkę.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
10 maja 2021 12:30
Reply to  ech

Górnicy raczej poczują się pominięci, był to bowiem węgiel drzewny, więc milicja promowała tym razem węglarzy z Bieszczad. Tu przewidywałabym raczej gwałtowne protesty grillujacej części społeczeństwa, bo aresztowanie takiej ilości paliwa może oznaczać braki w zaopatrzeniu w podstawowy produkt. 😉

HerodAntypis
HerodAntypis
10 maja 2021 09:37

Teraz policyjni znawcy sprawdzą, czy aby nie jest to ruski węgiel. Jeśli tak, to w grę wchodzi paragraf o obrazie uczuć pisowskich. Mogło też dojść do znieważenia prezydenta, tego spomnika. W kraju, w którym Babcię Kasię sądzi się jak kibola, także i takie debilizmy prawne (zamierzona dwuznaczność i nawiązanie) są możliwe.

Dron
Dron
10 maja 2021 15:50

Przestrzeń publiczna na placu była „zaśmiecona” pisolicjantami.