„Nadpalony materiał”. Pożar w TVP – 2 miliardy potrzebne na gwałt

"Nadpalony materiał". Pożar w TVP - 2 miliardy potrzebne gwałt

„Trwa bezpardonowa walka o zablokowanie rekompensaty abonamentowej dla mediów publicznych. To ostatnia szansa komercyjnych koncernów medialnych na zatrzymanie TVP, która po latach niebytu stała się silnym konkurentem regularnie pokonującym prywatnych nadawców” – odczytywał lektor w „Wiadomościach” TVP.

 

Słowa te miały być argumentem na rzecz konieczności podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy gwarantującej Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu rekompensaty finansowe. Prezydent ma czas do 6 marca.

Co ciekawe, ze sprawą dwóch miliardów dotacji powiązano sensacyjną informację o zatrzymaniu we wtorek przed gmachem TVP mężczyzny ze środkami łatwopalnymi. Jak czytamy w portalu „Gazety Wyborczej”, miał on planować rzucenie koktajlu Mołotowa w budynek.

 

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marciniak przekazał, że przy mężczyźnie zabezpieczono kanister z cieczą, szklaną butelkę oraz „nadpalony materiał”. Grozi mu do 5 lat więzienia (z art. 160 Kodeksu karnego, tj. narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu).

Nie omieszkano tez podkreślać, że telewizja publiczna mierzy się „nie tylko z fizycznymi atakami”, ale też z „kampanią nienawiści wymierzoną we władze, pracowników i dziennikarzy TVP”.

Sprawę próby podpalenia TVP relacjonowano w kolejnych programach telewizji publicznej: w „Panoramie”, „Teleexpressie”, a także „Wiadomościach”.

Wszędzie też w materiałach na temat interwencji policji wskazywano również na to, że obecnie waży się los rekompensaty dla mediów publicznych w wysokości 1,95 mld zł.

Daje to wyobrażenie o skali determinacji szefostwa TVP i partii rządzącej. Tym bardziej, że według nieoficjalnych doniesień Andrzej Duda miał np. postawić warunek: podpisze ustawę, jeśli dojdzie do dymisji prezesa TVP Jacka Kurskiego.

mpm

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BartJacek DolińskiechMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Utwierdzam się w przekonaniu, że PiS to partia nie tylko bandziorów, ale i idiotów. Ważą się losy prezydentury, a tym samym losy PiS, a idioci swojego jedynego pupila stawiają pod ścianą, nie dając mu praktycznie żadnej szansy wybrnięcia z pułapki podpisania czy zawetowania ustawy o 2 mld na szczujnię. Rację ma Marcin Mastalerek, kiedy twierdzi, że za kampanię wyborczą zabrali się ludzie, których kwalifikacje są żadne. Przypomnę, że to właśnie Mastalerek wykreował z nicości niejakiego Andrzeja Dudę, który zresztą i tak okazał się NIKIM. A kampania parlamentarna, pełna zresztą kłamstw, przeinaczeń i pustych sloganów, kampania, której twarzą była kompletnie bezbarwna… Czytaj więcej »

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Kaczyński, jak każdy dyktator, od lat usuwa ze swojego otoczenia wszystkich potencjalnych konkurentów – ludzi mających własne zdanie, poczucie własnej wartości i nie dość czołobitnych. Mastalerek jest tego książkowym przykładem. W rezultacie w PiSie zostają tylko „intelektualiści” na miarę Suskiego, Brudzińskiego czy Mazurkowej. I wyniki działania tego PiSiego intelektu widać wyraźnie w kampanii wyborczej Dudy.
P.S. Po 4 latach „dobrej zmiany”, czyli przekształcenia TVP w TVPiS nie ma w niej już żadnego przyzwoitego dziennikarza, redaktora ani żadnego innego pracownika działów związanych z informacją.

ech
ech

Po co podpalać #kurwizję. Ten ściek gnije od środka. Każda złotówka wsadzona w to gó..no zamieni się w PiSowskie szambo.

Maciek123454321
Maciek123454321

Czyli z gówna zrobi się tylko więcej gówna…. 2 mld w błoto.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Wycofanie poparcia dla Dudy na 2 miesiące przed wyborami byłoby samobójstwem PiS-u. I obie strony sporu zdają sobie z tego sprawę. Jeżeli rzeczywiście Duda postawił się Kaczyńskiemu, to prezes będzie musiał tę niesubordynację przełknąć. Chyba że stracił resztki zdrowego rozsądku i kieruje nim tylko żądza władzy absolutnej i nawarstwione przez lata kompleksy.
A Kurski gra ostro o swoje 2 miliardy – w końcu ma w ręku najpotężniejsze narzędzie propagandowe w PiSlandii.

Bart
Bart

Obstawiam, że zatrzymany to jakiś bezdomny, któremu jakiś pisior zapłacił kilkoma butelkami mocnego piwa za to, żeby dał się złapać. Tyle w temacie.