Nagła rezygnacja prezesa Pekao SA Michała Krupińskiego, nazywanego „złotym dzieckiem PiS”

Nagła rezygnacja prezesa Pekao SA Michała Krupińskiego, nazywanego „złotym dzieckiem PiS”

Michał Krupiński już nie jest prezesem zrepolonizowanego przez PiS banku Pekao SA. – „Złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Banku oraz ze składu Zarządu Banku ze skutkiem natychmiastowym” – napisano w komunikacie banku.

 

Nie podano, dlaczego to zrobił. Nie zastosowano nawet zwyczajowej formułki, że stało się tak „z powodów osobistych”…

A Krupiński to – według „Gazety Wyborczej” – człowiek Zbigniewa Ziobry i bliski znajomy brata ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Witolda.

Krupiński nazywany był „złotym dzieckiem PiS”. A jego karierę zawodową przedstawiliśmy jeszcze przed powołaniem w artykule „Człowiek Ziobry będzie zarządzał Pekao SA”.

 

„Banaś trwa, a prezes Pekao SA i „ziobrysta” Michał Krupiński poleciał. Ten sam, co miał sfinansować budowę drapacza chmur spółki Srebrna za 300 mln euro” – skomentował Roman Imielski z „GW”. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Zrepolonizowany bank Pekao SA główną podporą biznesowych planów Kaczyńskiego?”.

Rafał Dudkiewicz zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt rezygnacji. – „Michał Krupiński już nie jest prezesem Pekao SA. Pełnomocnikiem zarządu Pekao SA jest Jakub Banaś, syn Mariana Banasia, nieformalnie szara eminencja w tej instytucji. Wcześniej Jakub Banaś odszedł z Polskiej Grupy Zbrojeniowej w atmosferze skandalu” – napisał na Twitterze.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
barbaraJacek DolińskiAnda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anda
Anda

Zapewne dostał propozycję nie do odrzucenia. Nowogrodzka uznała, że dość już się nachapał i czas dać dojść do koryta kolejnemu dobrozmianowcowi. No to gość usłyszał, że albo złoży rezygnację albo mu TVP zlustruje rodzinę do 5-ego pokolenia.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

A może jest to ucieczka pierwszego szczura z tonącego okrętu?

barbara
barbara

A może prezesem Pekao SA zostanie Jakub Banaś bardzo zdolny człowiek, prowadzi jednoczesnie z pracą w banku ok.5 własnych interesów i potrzebuje forsy