Nagła rezygnacja prezesa Pekao SA Michała Krupińskiego, nazywanego „złotym dzieckiem PiS”

Nagła rezygnacja prezesa Pekao SA Michała Krupińskiego, nazywanego „złotym dzieckiem PiS”

Michał Krupiński już nie jest prezesem zrepolonizowanego przez PiS banku Pekao SA. – „Złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Banku oraz ze składu Zarządu Banku ze skutkiem natychmiastowym” – napisano w komunikacie banku.

 

Nie podano, dlaczego to zrobił. Nie zastosowano nawet zwyczajowej formułki, że stało się tak „z powodów osobistych”…

A Krupiński to – według „Gazety Wyborczej” – człowiek Zbigniewa Ziobry i bliski znajomy brata ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Witolda.

Krupiński nazywany był „złotym dzieckiem PiS”. A jego karierę zawodową przedstawiliśmy jeszcze przed powołaniem w artykule „Człowiek Ziobry będzie zarządzał Pekao SA”.

 

„Banaś trwa, a prezes Pekao SA i „ziobrysta” Michał Krupiński poleciał. Ten sam, co miał sfinansować budowę drapacza chmur spółki Srebrna za 300 mln euro” – skomentował Roman Imielski z „GW”. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Zrepolonizowany bank Pekao SA główną podporą biznesowych planów Kaczyńskiego?”.

Rafał Dudkiewicz zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt rezygnacji. – „Michał Krupiński już nie jest prezesem Pekao SA. Pełnomocnikiem zarządu Pekao SA jest Jakub Banaś, syn Mariana Banasia, nieformalnie szara eminencja w tej instytucji. Wcześniej Jakub Banaś odszedł z Polskiej Grupy Zbrojeniowej w atmosferze skandalu” – napisał na Twitterze.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anda
Anda
30 listopada 2019 08:34

Zapewne dostał propozycję nie do odrzucenia. Nowogrodzka uznała, że dość już się nachapał i czas dać dojść do koryta kolejnemu dobrozmianowcowi. No to gość usłyszał, że albo złoży rezygnację albo mu TVP zlustruje rodzinę do 5-ego pokolenia.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
30 listopada 2019 23:15
Reply to  Anda

A może jest to ucieczka pierwszego szczura z tonącego okrętu?

barbara
barbara
1 grudnia 2019 12:42

A może prezesem Pekao SA zostanie Jakub Banaś bardzo zdolny człowiek, prowadzi jednoczesnie z pracą w banku ok.5 własnych interesów i potrzebuje forsy