Nagły awans żony nominowanego przez Ziobrę wicerzecznika dyscyplinarnego Radzika

Radzik będzie ścigał sędziów, którym nie podoba się sposób organizacji wyborów

Żona zastępcy rzecznika dyscyplinarnego sędziów Przemysława Radzika Gabriela Zalewska-Radzik od lutego 2020 r. będzie dyrektorem Sądu Rejonowego Warszawa Żoliborz – donosi Onet. Do tej pory była radcą prawnym w Zielonej Górze.

 

Złośliwie można by skomentować ruch resortu Ziobry jako „akcję łączenia rodzin”, bo Przemysław Radzik jest prezesem Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim, ale na co dzień pracuje w Warszawie. Został tu oddelegowany do Sądu Okręgowego, a poza tym nadzwyczaj gorliwie zajmuje się ściganiem sędziów, którzy krytykują pisowskie zmiany w sądownictwie.

„Biorąc pod uwagę sposób, w jaki swój urząd sprawuje zastępca rzecznika Radzik, to fakt mianowania jego małżonki na stanowisko dyrektora sądu może spowodować, że sędziowie z Sadu Rejonowego Warszawa Żoliborz mogą czuć się co najmniej dyskomfortowo. Mówiąc na dyskomforcie mam na myśli to, że przepływ informacji między panem a panią Radzik zapewne nie jest niczym zakłócony” – skomentował nominację żony Radzika w rozmowie z onet.pl Piotr Gąciarek, sędzia warszawskiego Sądu Okręgowego i członek „Iustitii”.

 

Według Gąciarka, zarówno wszyscy sędziowie, jak i opinia publiczna, powinni dowiedzieć się dokładnie, czym kierował się resort Ziobry, powołując Gabrielę Zalewską-Radzik na to stanowisko. – „Ze względu na powiązania rodzinne z rzecznikiem Radzikiem powinniśmy dokładnie się dowiedzieć, czym kierowało się ministerstwo” – podkreśla.​

A wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik na pytanie dziennikarki Onetu o powody awansowania żony Radzika, odpowiedział: – „Zdecydowały o tym wyłącznie względy merytorycznie”. I tyle…

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MałgorzataHsjdjdkdiBartZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

No proszę, nie tylko dzieci mają piękne i zdolne. Żony i zapewne kochanki też.

Bart
Bart

To towarzysz chrumkający ma żonę ????

Hsjdjdkdi
Hsjdjdkdi

Wyglada na ,, szalenie_madrego,, niech kazdy sobie to sam zinterpreruje.

Małgorzata
Małgorzata

To chyba tymczasowe stanowisko, wszak zgłosiłą się do konkursu na sędziego NSA!