NAJNIŻSZY wynik dla KO w historii badań! PiS dalej mocno prowadzi

 NAJNIŻSZY wynik dla KO w historii badań! PiS dalej mocno prowadzi

W sieci pojawił się nowy sondaż United Surveys dla RMF FM i „DGP”. Wynika z niego, że najbardziej popularną partią jest PiS, które popiera 33,5% respondentów. Głównym konkurentem PiS stała się Polska 2050 z 21,9%. Dopiero na trzecim miejscu znajduje się mocno poobijana KO z zaledwie… 12,1%.

 

Duży spadek poparcia dla KO, zdaniem RMF FM, jest spowodowany postawą tej partii podczas głosowania nad ratyfikacją Funduszy Odbudowy Unii Europejskiej. Parlamentarzyści ugrupowania, w większości, wstrzymali się wtedy od głosu.

Warto też podkreślić, że poparcie dla KO jest najgorsze w historii badań przeprowadzonych przez ośrodek United Surveys. Najprawdopodobniej jednak nawet w badaniach innych ośrodków nie odnotowano nigdy tak słabego poparcia.

 

Do parlamentu, według nowego sondażu, weszliby też politycy z ugrupowań – Lewica (9,6%) i Konfederacja (8,6%). PSL zanotowało tylko 4,3%, co oznacza, że ugrupowanie ludowców nie weszłoby z tyloma głosami do parlamentu.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Co ciekawe, nieco inaczej  wyglądałoby poparcie dla partii politycznych, gdyby w niektórych z nich odnotowano drobne zmiany ich liderów. Zjednoczona Prawica pod rządami Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego cieszyłaby się poparciem 34% Polaków, Polska 2050 Szymona Hołowni – 19,6%, KO Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego – 15,7%, Lewica Włodzimierza Czarzastego, Adriana Zandberga i Roberta Biedronia – 9,1%, Konfederacja Krzysztofa Bosaka, Artura Dziambora i Grzegorza Brauna – 6,9% oraz PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i Bronisława Komorowskiego – 6,4%.

Jak widać, Rafał Trzaskowski jest w stanie przyciągnąć nowych wyborców, co również można powiedzieć o prezydencie Bronisławie Komorowskim (niegdyś PO).

Niewykluczone, że wkrótce na scenie politycznej dojdzie do dużych zmian.

/kw/

Źródło: gazeta.pl                                                                                                                         

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
13 maja 2021 14:17

No więc mamy taki obraz sytuacji:

– poseł Lewicy przyznał na facebooku, że w pakiecie poparcia ratyfikacji negocjowali z PiS wejście Lewicy do rządu
– Terlecki mówił niedawno, że „Lewica nie ma wyjścia i MUSI WSZYSTKO głosować tak, jak chce PiS
– Kukiz początkowo negocjował na 2 fronty (z PiS i z Gowinem), ale z negocjacji z Gowinem szybko się wycofał
– Konfederacja brata się z Ziobrą – scala ich Ordo Iuris

Co nam to w sumie daje? Ano Kaczyński buduje większość konstytucyjną. Czyli szykuje nam, cytując klasyka, wypierdol z Unii i zmianę konstytucji. O czym zresztą już wprost mówią.

Stanisław
Stanisław
13 maja 2021 20:43
Reply to  Jantar

No i jak tu się w tej Polsce nudzić?

TMR
TMR
14 maja 2021 01:03

Trochę defetyzmem wieje od tytułu. Zmieńcie wzorem GW.

Greg
Greg
14 maja 2021 07:09

Nie znam tej firmy, która to badanie zrobiła, więc aż tak bardzo bym się nie przejmował. Ale ostatnio KO się trochę pogubiła. Dziwię się, że ludziom (powtarzam, ludziom, nie pisowcom) podoba się paktowanie Lewicy z gangsterami, a pryncypialna postawa KO – nie, no ale jak to stwierdził ostatnio Miller -to nie tylko władza jest w Polsce zdemoralizowana.

Stanisław
Stanisław
14 maja 2021 08:36
Reply to  Greg

Może trzeba wybrać sobie inne społeczeństwo?