Najważniejszy jest lans, czyli Morawiecki prawie jak… żołnierz GROM (film)

Najważniejszy jest lans, czyli Morawiecki prawie jak… żołnierz GROM (film)

– „Zamiast lansować się w spocie na tle ćwiczących żołnierzy GROM premier Morawiecki powinien przeprosić żołnierzy tej wspaniałej jednostki za Macierewicza, który powołał skompromitowanego oficera na jej dowódcę. I niszczył pamięć o twórcy GROM gen. Petelickim. Wstydu nie macie!” – napisał były minister obrony Tomasz Siemoniak. To jego komentarz do nagrania, które pojawiło się na Twitterze Kancelarii Premiera.

W spocie premier przez półtorej minuty opowiada o żołnierzach tej elitarnej jednostki. Morawiecki – w stylizowanej na wojskową kurtce i koszulce w kolorze khaki – na potrzeby nagrania zdjął nawet okulary. Być może wzrok nas myli, ale odnosimy wrażenie, że twarz premiera jest lekko… przypudrowana. A całość opatrzona została podpisem: – „Premier o operatorach GROM: Czujni niczym orzeł, szybcy jak błyskawica, potrafią znaleźć się w dowolnym miejscu i są gotowi do prowadzenia działań w każdych warunkach”.

Niektórzy internauci kpili: – „Powszechnie wiadomo, że to Mateusz szkolił operatorów GROM”; – „Mati jak był mały to był w GROMie i z cepem latał za Brucem Lee”; – „Kolega pyta, jaki miał Pan stopień wojskowy, kiedy był pan komandosem w GROM?”.

Pozostali nie kryli oburzenia: – „Dlatego pisowski minister pozbawił GROM emerytur. Z tej waszej dumy: gen. Gromosław Czempiński i płk Andrzej Maronde, dwaj ostatni żyjący dowódcy słynnej operacji „Samum”, zostali objęci ustawą dezubekizacyjną”; – „A Macierewicz dostaje i marnuje olbrzymie pieniądze podatników na podkomisję smoleńską, która nic nie wyjaśniła. Kompromitacja, na co idą nasze pieniądze”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
smętekJacekPolka gorszego sortuAndaJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

Pic … a za picem nic! Ten facio już tyle razy skompromitował Polskę, że własna kompromitacja nie robi wrażenia. Gdzie w UE rządziłby dalej premier dwukrotnie skazany za kłamstwa? Tylko, że ten picer nie rządzi – to nim rządzi karakan z tylnego siedzenia. Za mało jest nagłaśniania faktów … takich jak w notce.

Anda
Anda

Przebieranki premiera-kłamcy o sprytnie zwężonych oczkach (żeby wyglądać bardziej męsko, nawet zdjął swoje eleganckie okularki) to już poziom piaskownicy.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Tymi szparkami to on chyba jeszcze mniej widzi, chociaż nawet w okularkach ślepy. A to „prawie” w tytule naprawdę robi ogromną różnicę. 😉

Jacek
Jacek

O ile się nie mylę, Premier ubiera się w softshell białoruskiego producenta mundurów „Garsing” dostawcy dla spec-służb Białorusi i Rosji .
Definicyjne („te nasze mundury można kupić w każdym sklepie”) jest to więc pierwszy „Zielony Ludzik” na terenie RP 🙂

smętek
smętek

Państwo zapomnieli, że to Morawiecki jest spirytus movens wszystkiego znaczącego co się od dnia jego narodzin w Polsce działo, więc i GROM to jego zasługa. Człowiek orkiestra.