Najwyższa Izba Kontroli sprawdza KNF

Pisowska grupa trzymająca władzę

Prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski, w rozmowie z dziennikarzami Radia ZET powiedział, że trwa kontrola Izby w Komisji Nadzoru Finansowego. Sprawa dotyczy przede wszystkim spółki windykacyjnej GetBack, która handlowała wierzytelnościami.

Kontrola NIK ma w założeniu odpowiedzieć na pytanie, czy KNF miała wcześniej informacje na ten temat i czy zostały podjęte jakieś działania. “Mogę zadeklarować, że będziemy chcieli ogłosić ten raport jak najszybciej. Zdaję sobie sprawę, jaką wagę i znaczenie, szczególnie dla osób poszkodowanych aferą GetBack, będzie miało podanie do publicznej wiadomości raportu z tej kontroli” – zapewnił w rozmowie Kwiatkowski.

Przy okazji dodał, że NIK zamierza sprawdzić także inne instytucje nadzorujące sektor bankowy, przez co należy rozumieć, że kontroli zostanie poddane Ministerstwo Finansów i Narodowy Bank Polski.

Taka kontrola na pewno nie jest na rękę partii rządzącej, która do końca kadencji prezesa NIK, nie ma żadnego wpływu na tę instytucję.

wb

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zgredzinka
Zgredzinka
16 grudnia 2018 16:53

I bardzo dobrze.
Widać, że opozycja zaczyna się ogarniać.
Te mażdżące raporty powinny wypłynąć na wiosnę, przed samymi wyborami.
Opozycja powinna zastanowić się, jak ich ustalenia przełożyć na proste slogany, zrozumiałe dla pospólstwa, które poza rządową szczujnią powinny zostać dostarczone bezpośrednio do pisowskiego elektoratu.

Rafał P.
Rafał P.
16 grudnia 2018 19:32

A działalność bankstera Morawieckiego też sprawdzą? Przynajmniej 10 lat wstecz?