„Należy mordować w obronie białej rasy i cywilizacji łacińskich” vs „Auschwitz nie spadł nagle z nieba…

"Należy mordować w obronie białej rasy i cywilizacji łacińskich" vs "Auschwitz nie spadł nagle z nieba...

Jacek Międlar, który zamienił życie księdza na bardziej barwne, antysemity i narodowca, opublikował na YouTubie filmik, w którym chwalił Brentona Tarrana za zamordowanie 51 muzułmanów w Christchurch i nawoływał do wzięcia przykładu z tego terrorysty.  I właśnie za słowa „należy mordować w obronie białej rasy i cywilizacji łacińskich tych konkretnych najeźdźców, którzy nam zagrażają” Prokuratura Rejonowa Wrocław – Stare Miasto wystąpiła z aktem oskarżenia. Wydawało się, że sprawa będzie bardzo prosta. Jest wina, będzie i kara, ale… w naszych, polskich realiach, takie myślenie to tylko iluzja.

 

Sędzia Mariusz Wiązek najpierw chciał być z tej sprawy wyłączony, podając jako powód fakt, że Międlar, będąc jeszcze księdzem, przychodził do niego po kolędzie, a kiedy jego prośba została odrzucona, przychylił się do wniosku obrońcy i sprawę umorzył.

Sędzia nie zawracał sobie głowy przeprowadzeniem przewodu sądowego, wysłuchaniem świadków czy też powołaniem biegłych do oceny słów Międlara. Jakoś nie wziął pod uwagę, że wzywanie do zamachów grozi karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Wydawać by się mogło, że wziął na siebie obronę Międlara i chwilami nawet zgadzał się z jego podejściem do sprawy. Nie ruszyły go słowa Międlara, który w tymże filmiku uznał, iż Tarran „miał moralne prawo odrąbać łeb muzułmanom, z rąk których w wyniku zamachów zginęły setki białych” ani pochwała manifestu terrorysty, uzasadniającego dokonanie tej zbrodni. Sędzia pokazał, że dla niego ta sprawa jest niewarta uwagi, niewarta osądzenia i tyle w temacie.

Prokuratura tym razem nie odpuszcza i postanowiła zaskarżyć wyrok Mariusza Wiązka. Pytanie tylko, w ręce jakiego sędziego wpadnie ta sprawa. Jeśli będzie on miał poglądy podobne do poprzednika to nie ma co liczyć, by prawo wygrało.

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariola
Mariola
31 stycznia 2020 09:19

Jestem wstrząśnięta. Aż trudno uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Człowiek, który dawno powinien siedzieć w więzieniu, ewentualnie w zakładzie psychiatrycznym zamkniętym, wygaduje okropieństwa i ma się dobrze. Pociąga za sobą, durnych, zakompleksionych nieudaczników, pełnych nienawiści. Puszka Pandory otwarta. Nie wiem ile to jeszcze potrwa. Najgorsze, że krzykacz Duda ma takie poparcie. Przecież przy takiej kumulacji tępoty i wygadywania bzdur powinien mieć poparcie bliskie zeru. Mam ogromną nadzieję, że ludzie jednak przejrzą na oczy . Obecna sytuacja est dla przyzwoitego człowieka trudna do zniesienia.

Jacek
Jacek
31 stycznia 2020 10:25
Reply to  Mariola

Polecam szczypanie. Mocno. A gdy już boli to oczy otwierają sie szerzej. A wtedy łatwiej dostrzec że to się dzieje. NAPRAWDĘ SIĘ DZIEJE !!!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
31 stycznia 2020 09:48

I tak to ma właśnie wyglądać według planu niemiłościwie nam panujących, a spora część narodu albo temu przyklaskuje, albo ma to gdzieś. Zgroza.

Dan
Dan
31 stycznia 2020 09:51

Takich idiotyzmów to nawet na sokuzburaka nie czytałem. Czysta manipulacja.

Maciek123454321
Maciek123454321
31 stycznia 2020 10:20

Kto to jest ten „sędzia”? Warto sprawdzić, czyj to mianowaniec.

HerodAntypis
HerodAntypis
31 stycznia 2020 10:52

Sędzia wiązek może się czuć wykastowany i zreformowany. Niewykluczone, że po apelu dudy górnicy nad nim popracowali kilofami, łopatami i żelazkami i już wie, jak prawidłowo sądzić „swoich ludzi”. Mogę się założyć o kilo suszonych śliwek, że nie brał udziału w marszu tysiąca tóg.

Jantar
Jantar
31 stycznia 2020 11:47

Czy to naprawdę kogoś może dziwić? Przecież PiS od wielu lat chroni wszelkiej maści kibolstwo i bojówkarzy! Ileż to razy Szydło i inni wpłacali kaucje za niejakiego Starucha i innych bandziorów, którzy byli aresztowani za rozróby, pobicia, napady? Pamiętacie program TVN-u, który ujawnił, że Szydło i Macierewicz regularnie spotykali się z bandziorami w wielkiej tajemnicy? Po co były te tajne spotkania? Co na nich omawiali? Po co Macierewicz powołał Obronę Terytorialną, do której wstępują kibole i narodowcy? Dla mnie jest to już oczywiste.

Czy kogoś jeszcze dziwi, że Kościół tak gorąco popiera PiS i tylko PiS? Posłuchajcie uważnie, co głoszą z ambon polscy hierarchowie! Ileż nienawiści jest w ich słowach. Czy zresztą jest to coś dziwnego? Nie, jest to normalne od tysiącleci, a dowodem jest historia Kościoła. Przypominam: to papieże Kościoła katolickiego odpowiadają za krucjaty rycerstwa „w obronie białej rasy i religii katolickiej”. To papież Kościoła katolickiego utworzył instytucję Świętej Inkwizycji, która działała w Europie przez grubo ponad 600 lat, która ma na sumieniu tysiące ofiar. To papieże Kościoła katolickiego ogniem i mieczem nakazywali przejście na religię katolicką rdzennym mieszkańcom podbitych Ameryk. To na polecenie kościelnych hierarchów rycerze wymordowali miliony ludności na tych terenach. To w końcu hierarchowie katoliccy popierali Hitlera i jego plan „obrony białej rasy i religii katolickiej”. Papież Pius XII nic nie zrobił w obronie innych ras i wyznawców innych wiar. To hierarchowie katoliccy pomagali nazistom w ucieczce po wojnie. To polski ksiądz Hoser brał udział w mordach ludności w Ruandzie, za co nasz papież JP2 mianował go biskupem i arcybiskupem, bo Hoser „miał zasługi dla utrwalania wiary katolickiej”. Iluż innych zbrodniarzy nasz papież, tak podobno miłujący pokój, wyniósł na ołtarze za te same zasługi dla „obrony i utrwalania wiary katolickiej na świecie”? To wszystko to są fakty historyczne i nie ma co z nimi dyskutować. Każdy może o tym poczytać w książkach o historii Kościoła i w internecie. Czy wobec takich faktów dziwić może postawa obecnych polskich hierarchów? Co się dzieje regularnie na Jasnej Górze w Częstochowie? Zjazdy faszystów, którym księża i biskupi święcą narzędzia zbrodni i z góry ich rozgrzeszają za wszystkie zbrodnie wręcz do nich nawołując, że to jest „powinność każdego prawdziwego katolika i Polaka”.

Nie, to nie jest nic dziwnego. To będzie się działo regularnie, dopóki będzie istniał Kościół katolicki, bo to Kościół katolicki jest największą organizacją zbrodniczą w historii ludzkości. Najwięksi zbrodniarze zawsze byli przez kościół katolicki popierani. Stąd taka wielka symbioza Kościoła z PiS-em: wszyscy mają ten sam cel i dążą do niego tymi samymi środkami. Od tysiącleci to się nie zmieniło. Słusznie powiedział Marian Turski, że „holocaust nie spadł nagle z nieba”. On regularnie powraca przy udziale kościelnych hierarchów, ale kiedyś nosił inne nazwy. Następna taka fala też dostanie zapewne inną nazwę od kolejnych pokoleń.

jsk
jsk
1 lutego 2020 03:27

Sąd umorzył postępowanie ponoć dlatego, że akt oskarżenia zawierał jako cytat słowa, które w wypowiedzi Międlara w ogóle nie padły. Prawda to? Czy chodzi o te słowa z tytułu? Gdzieś to można sprawdzić?

Michał
Michał
2 lutego 2020 21:08
Reply to  jsk

To by oznaczało, że sprawę spaprano (celowo) na etapie prokuratury, co nie jest nieprawdopodobne.