Narada klubu PiS z „bezpartyjnym” kandydatem. „Trzeba gryźć trawę, żeby zwyciężyć” – apelował Kaczyński

Narada klubu PiS z "bezpartyjnym" kandydatem. „Trzeba gryźć trawę, żeby zwyciężyć” - apelował Kaczyński

Ponieważ „porobiło się” Kaczyński zwołał do Jachranki ratunkowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Zameldował się premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło. Swoją obecnością zaszczycił spotkanie sam Duda, główny obiekt całego zamieszania.

 

„Czy #Duda wezwany został przez szefa na nadzwyczajne posiedzenie KC PiS by złożyć samokrytykę za znaczną utratę poparcia w swojej kampanii wyborczej?” – zapytała na Twitterze zaintrygowana internautka i przypomniała z wyraźną kpiną: „Samokrytyka była ważnym elementem rytuału politycznego w okresie stalinowskim, później w PRL. Teraz w PiS?”

I coś w tym jest. Kampania prezydencka dopiero wystartowała. a już widać gołym okiem, że toczy się z wielkimi przeszkodami: najpierw obsceniczny gest Lichockiej, później krwiożerczy ślad pani mecenas Kiryłło na ręce obrońcy ciszy wyborczej, nie mówiąc o skandalu związanym z osobą Mariana Banasia i innych bulwersujących opinię publiczną aferach.

 

Jest się czym martwić. Poparcie dla PiSowskiego kandydata topnieje. Rosną za to słupki jego rywali. W tej sytuacji zarówno lider PiS, jak i Andrzej Duda zaapelowali do wszystkich polityków Zjednoczonej Prawicy – czyli również do obozów Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina – o pomoc w kampanii.

„Dokonaliśmy pewnego podsumowania dotychczasowych działań. (…) Omawialiśmy pewne techniczne i programowe elementy naszej kampanii, które poznacie państwo w następnych dniach” – mówił bez najmniejszego zakłopotania o spotkaniu Ryszard Terlecki.

Poseł Zbigniew Hoffmann zdradził, że prezes PiS wystąpił z mocnym apelem. „Trzeba gryźć trawę, żeby zwyciężyć” – miał powiedzieć Kaczyński.

/j/

Źródło: Fakt

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZwinkaWłodzimierzRyszardsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Z całego serca życzę im żeby ta trawa zamieniła się w siano i niech oni się nim wypchają. Zgińcie z naszego życia publicznego!

Ryszard
Ryszard

5 lat temu DudoPiS postawił przed Komorowskim proporczyk PO, że on taki Platformiany Prezydent jest. Dziś ten sam żałosny typunio błaga pislamistów o wsparcie, „bo przegramy”!

Włodzimierz
Włodzimierz

Trawę można gryźć od spodu. Czego niektórym życzę.

Zwinka
Zwinka

Przede wszystkim trzeba gryźć ręce podniesione na partię. Czerwona Gryzelda poinstruuje, jak to się robi.