Naród płaci krocie za Macierewicza raport widmo

Naród płaci krocie za Macierewicza raport widmo

Wczoraj miało miejsce niezwykle długo oczekiwane wydarzenie. Na prośbę polityków KO zwołano posiedzenie komisji sejmowej, na której Antoni Macierewicz miał możliwość przedstawienie wreszcie ustaleń swojej podkomisji i informacji, jakie środki do jej pracy zostały wykorzystane. Sprawa wydawała się prosta, bo zgodnie z tym, co ogłosił Macierewicz w czerwcu, raport z prac podkomisji smoleńskiej jest już właściwie gotowy i tylko czekał on na uspokojenie pandemii, by go upublicznić.

No cóż, nic bardziej mylnego, bo jedyne co zaprezentowano na spotkaniu to prezentację z filmem, która nic nowego do sprawy nie wniosła. Podtrzymano jedynie tezę o dwóch wybuchach i tyle. Raportu końcowego nie przedstawiono, może dlatego, że mimo zapewnień Macierewicza, po prostu nadal go nie ma?

Podczas spotkania doszło do ostrych spięć. Kiedy Maciej Lasek zarzucił Macierewiczowi, że zatrudnił w swojej podkomisji amatorów i zaapelował do premiera o jej likwidację, ten nie odpuścił i uznał, że „To jest w tradycji polskiej wystąpienie niebywałe, natomiast w tradycji sowieckiej jest naturalne. Te tradycje przejął pan Maciej Lasek. Przejął także raport pana Millera. Te wyzwiska, które słyszałem przed chwilą z ust Macieja Laska, zostały wypowiedziane pod adresem komisji, którą kieruję. Wypowiedziane przez człowieka, który był wiceprzewodniczącym komisji pana Millera, a który nie pilotował nigdy Tu-154”. Przypomniał o ekspertach amerykańskich, którzy ponoć potwierdzili jego wersję o wybuchu, zarzucił Laskowi fałszowanie materiału dowodowego i kolejny raz rzucił oskarżenie, jakoby śledztwo zostało oddane w ręce Putina, co podważa jego wiarygodność.

Antoni Macierewicz podsumował krótko zarzuty, jakie skierowała przeciwko niemu opozycja parlamentarna, twierdząc, że „Wszyscy posłowie Platformy, SLD i PSL głosowali przeciwko temu, żeby Polska przejęła badanie tragedii smoleńskiej. (…) Wszyscy oddaliście pamięć, honor, dumę i bezpieczeństwo narodu polskiego w ręce postsowieckie. I teraz śmiecie mówić, że my, którzy poświęciliśmy lata, żeby dojść do prawdy, jesteśmy winni jakiegoś błędu? Jak śmiecie tak mówić?! Tylko Sowieci mieli taką bezczelność w sprawie Katynia, jak wy dzisiaj, oskarżając innych o swoje winy”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

No cóż, myślę, że nikt nie powinien być zaskoczony takim przebiegiem sprawy. Obrażanie, oburzenie, inwektywy, a raportu końcowego znowu okazał się tylko jakimś widmem. Rozliczenia z 3 mln zł, jakie podkomisja smoleńska dostała tylko w tym roku na swoją działalność, również brak. Mnóstwo pustych słów, patologiczne wręcz trzymanie się bliżej niesprecyzowanej teorii spisku i wciąż ta wiara, że lud cierpliwy i poczeka na rewelacje pana Macierewicza. Poczeka i pozostanie wierny idei mordu smoleńskiego, mimo wszystko i nawet wbrew faktom, bo tu nie o prawdę chodzi, ale o czucie i wiarę.

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ChermesStary WujMarekgrześObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Koleją odsłona tej farsy MUSI! odbyć się w Tworkach.

Aleksander
Aleksander

Czy w tym kraju nie ma już nawet psychiatrów?

Obserwator
Obserwator

Witamy w domu wariatów!

grześ
grześ

dokładnie określając to zdarzenie to naród płaci za wygłupy Macierewicza, dla wielu rodaków to wspaniała pożywka.

Marek
Marek

Kolejna odsłona „cyrku” pod tytułem „raport podkomisji smoleńskiej”. Występy Macierewicza i spółki gdy ogłaszali kolejne mniej lub bardziej idiotyczne teorie, były mniej lub bardziej śmieszne. Dziś są już zwyczajnie żenujące. I nie chodzi o to że Macierewicz robi z siebie głupka, ma ochotę niech robi,. Chodzi o powagę państwa Co na to prokuratura? Co na rząd? Czy naprawdę Polska musi stać się pośmiewiskiem Europy, aby ktoś się obudził i ten kociokwik przerwał! Tu nie chodzi o żadną prawdę i każdy kto choć trochę używa mózgu o tym wie. Tu chodzi, jak to napisała p. Tamara, o podtrzymanie „mitu o spisku,… Czytaj więcej »

Chermes
Chermes

Za wysoko mierzysz. Żaden tam mit, żadne wyższe intencje. Forsa, po prostu forsa. Każdy by chciał, całymi latami, nic nie robić i dostawać co miesiąc 25 000 PLN (albo i więcej). Będzie ta podkomisja symulować swe „badania” jeszcze przez następne 50 lat, byle tylko utrzymać swe „skromne” pensyjki. A temat badań jest wprost nieskończony. Od testów napromieniowania liści w Smoleńsku, poprzez pomiary grubości betonu na tamtejszym pasie startowym, składzie paliwa w tutce, liczeniu wronich gniazd na brzozach oraz korników żyjących pod korą owych morderczych drzew, skończywszy na liczeniu włosów, ekshumowanych, po raz kolejny, ofiar „zamachu”, że zaproponuję kilka kierunków dalszych… Czytaj więcej »

Stary Wuj
Stary Wuj

Arcykapłan Sekty Smoleńskiej, choć błaznuje, dla wiernych wyznawców zawsze będzie wielkim guru z tajemniczym „wszystko wiem ale powiem gdy przyjdzie pora”. Na tej hucpie zdeprawowana prawica zdobyła pełnię władzy i grabi nasz kraj, realizując program nadprezesa: „Polska w ruinie, miliardowe straty”. Spece od dezinformacji i wojny psychologicznej z podmoskiewskiego Olgino mogą być dumni z podopiecznego. Maładiec Anton!