Narodowa Fabryka Niczego

Narodowa Fabryka Niczego

Fabryka maseczek, jaką wzniesiono w Stalowej Woli, od roku stoi bezczynnie, bo „rynek został nasycony”.

Proces produkcji tego typu produktu jest bardzo zawiły i wymaga wielu przygotowań oraz zintensyfikowanych działań” – tłumaczy Agencja Rozwoju Przemysłu.  Fabryka miała powstać w ramach projektu Polskie Szwalnie, zapowiadanego z hukiem przez rząd. Niestety, sprowadzone maszyny nie wyprodukowały jeszcze niczego.

 

ARP odpowiedziało na pytanie posła PO, Krzysztofa Brejzy, że „z uwagi na ogromną dostępność tego produktu, który jest dostarczany przez różne podmioty, rynek został nasycony”. Agencja nadal negocjuje z różnymi podmiotami, także zagranicznymi, produkcję maseczek. Jednocześnie cały czas trwają przygotowania do produkcji w Stalowej Woli.

Maszyny są przygotowane i testowane do produkcji różnego rodzaju masek” – enigmatycznie odpowiada ARP, jakby co najmniej chodziło o maski przeciwgazowe. Zamiast jednej narodowej fabryki, projekt Polskie Szwalnie realizuje 400 mniejszych szwalni różnych firm odzieżowych. Podobno wyprodukowano 175 mln maseczek.

 

Co się z nimi stało? Gdzie zostały rozdysponowane? Na te pytania nie udało się otrzymać odpowiedzi, chociaż łatwo się domyślić: zostały zapewne ofiarowane podróżnym w Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Włodzimierz
Włodzimierz
27 marca 2021 09:57

Warto było by poszperać i sprawdzić kto się obłowił na budowie tej fabryki widmo! I komu zależy żeby nigdy nie ruszyla produkcja!

smętek
smętek
27 marca 2021 12:24
Reply to  Włodzimierz

Co za różnica? Ktoś z tej bandy złodziei.

Mia
Mia
27 marca 2021 10:13

Polskie Szwalnie, nacjonalizowane hotele, państwowa sieć sklepów spożywczych. Niebawem PDK (Polskie Deski Klozetowe), NPT (Narodowy Papier Toaletowy).
NSDAPiS w pełnej krasie. Bardzo narodowy, a nawet szowinistyczny, no i socjalistyczny – były bankier Morawiecki okazał się gorącym zwolennikiem państwowego przemysłu. Gomułka by na pewno docenił