Narodowcy powiesili na szubienicach zdjęcia europosłów Platformy Obywatelskiej

W Pabianicach pojawiły się naklejki-pułapki z falangą. Pod naklejkami była przyklejona żyletka

Skandaliczny happening zorganizowali w sobotę w Katowicach, lokalni Narodowcy. Przed pomnikiem Wojciecha Korfantego powiesili na szubienicach, portrety europosłów PO, którzy głosowali za rezolucją, wzywającą polski rząd do przestrzegania obowiązującej w UE zasady praworządności. Uznali, że są zdrajcami, a szubienica to najwłaściwsza dla nich kara… Wygrażając zapewniali, że szubienic dla takich nie zabraknie, nawet jeśli minister środowiska wytnie całą Puszczę Białowieską i wszystkie drzewa w Polsce.

Jak wyjaśniał motywy happeningu Jacek Lanuszny, prezes Ruchu Narodowego na Śląsku, był to sprzeciw „wobec pomówień przede wszystkim zachodnich demoliberałów i ich mediów przeciwko Polakom wyrażającym swoją dumę w trakcie Marszu Niepodległości” oraz „tym europosłom z Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali przeciwko Polsce w rezolucji w Parlamencie Europejskim”.

Przypomnijmy, że w rezolucji Parlament Europejski wyraził m.in. zaniepokojenie proponowanymi zmianami w przepisach, dotyczących polskiego sądownictwa. Zdaniem autorów dokumentu „mogą one strukturalnie zagrozić niezawisłości sądów i osłabić praworządność w Polsce”.

Za przyjęciem rezolucji głosowało sześcioro europosłów Platformy Obywatelskiej: Danuta Jazłowiecka, Danuta Huebner, Barbara Kudrycka, Julia Pitera, Róża Thun i Michał Boni i to ich zdjęcia zawisły w sobotę na szubienicach. Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS, grupa posłów PO była za, a część wstrzymała się od głosu. Z kolei eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu.

Jako pierwsi europosłów PO zaatakowali politycy Prawa i Sprawiedliwości nazywając ich zdrajcami. Prezydent Andrzej Duda napisał na Twitterze, że rezolucja „to mowa kłamstwa, która uderza w Polskę, Polaków i nasze prawo wyboru. Gdzie szacunek dla demokracji?”

„Rezolucja jest tekstem, który opisuje naszą obecną sytuację w kraju. Każdy, kto widzi, co się dzieje w Polsce, musi się tej sytuacji przeciwstawić. Chodzi m.in. o permanentne łamanie prawa, któremu musimy się przeciwstawiać zawsze i wszędzie. Taki jest nasz patriotyczny obowiązek. My o tym ciągle mówimy, i tego wymagają od nas nasi wyborcy” – mówiła Róża Thun.

Słabym pocieszeniem jest informacja portalu Katowice 24.pl, że w manifestacji wzięła udział tylko garstka osób, choć organizatorami były aż cztery ugrupowania: Ruch Narodowy Region Śląsko-Zagłębiowski, Młodzież Wszechpolska – Okręg Śląski, Górnośląskie Stronnictwo Narodowe i ONR Brygada Górnośląska (Narodowe Katowice).

/j/

Źródło: Gazeta Wyborcza

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
ZwinkaמְנֵאsmętekWaldemarNeruda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

A Policja ich ochraniała – HAŃBA ! ! ! ! !

Janek
Janek

Można przygotować odpowiedź- zdjęcia np. Kaczora i innych…Zresztą, kiedyś wieszano na prawdę, a dziś to takie wygłupy.

Zgredzinka
Zgredzinka

Bo to już faktycznie nie jest Policja, a …. znana nam dobrze z czasów PRL … Milicja Obywatelska.
Chyba mam deja vu?

Waldemar
Waldemar

I hańba, i pomoc w przestępstwie. Czyżbym się mylił, że taki „happening” podpada pod paragraf o „groźbach karalnych”?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

To powinno być ścigane z urzędu.

Neruda
Neruda

Tak, już jest za późno.

smętek
smętek

Mam nadzieję, że pełnomocnicy europosłów złożą doniesienie do prokuratury. Co ona zrobi, wiadomo, Ale nie można zostawić tego ot tak. Znowu mamy wyrobnika pisuarów.

Zgredzinka
Zgredzinka

Gdyby przywleki te szubienice nieco większe, to mogliby się na nich sami powiesić … dla dobra ojczyzny !!!

מְנֵא
מְנֵא

To obrzydliwe, co zrobili ci wstrętni narodowcy. Cała szóstka zasłużyła przecież na Order Orła Białego, który (taką mam nadzieję) zostanie im nadany przez wdzięcznego Suwerena niezwłocznie po odsunięciu PiS od władzy.

Ted
Ted

Policja dopiero bada nagrania i tak pewnie nikogo nie rozpozna ale (p)oseł Pięta już wie, że to była prowokacja lewaków.

Zwinka
Zwinka

16 grudnia przypada 95 rocznica zabójstwa prezydenta Gabriela Narutowicza, które było skutkiem opętańczej, endeckiej nagonki…Nie będę wdawała się w szczegóły ( kto chce, ten sam je znajdzie), ale po raz kolejny przytoczę słynny wiersz Juliana Tuwima, który był również obiektem takiej nagonki…

Na pewnego endeka co na mnie szczeka.

Próżnoś repliki się spodziewał ,
Nie dam Ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet: pies Cię jebał,
bo to mezalians byłby dla psa.

Janek
Janek

Wierszyk cytowany po raz kolejny. Ciekawe, czy wpisujący tutaj swoje opinie, znają jakiś inny.