Narodowy program onkologiczny w „Wiadomościach”. Słupki na wykresie rosną jak wieże na Srebrnej

Narodowy program onkologiczny w "Wiadomościach". Słupki na wykresie rosną jak wieże na Srebrnej

Po tym jak PiSowska posłanka Joanna Lichocka środkowym palcem zatriumfowała w Sejmie nad przeznaczeniem 2 mld zł na media PiSowskie – zamiast na leczenie Polaków chorych na raka – rządzący znaleźli się w kłopotliwej sytuacji, ale na krótko, bo na pomoc pospieszyły niedzielne PiSowskie „Wiadomości”.

 

Na telewizyjnym ekranie odbiorcy zobaczyli materiał opatrzony belką „Narodowy program onkologiczny”, a dziennikarz Dominik Cierpioł mówił o inicjatywie prezydenta Andrzeja Dudy i wygospodarowanych ponad 5 miliardach złotych na leczenie i wczesną diagnostykę. Zaraz po tym zaprezentowano słupki mające dowodzić, jak bardzo dzięki PiS poprawia się sytuacja w służbie zdrowia.

„Bardzo ciekawy wykres w „Wiadomościach” TVP. Co na takie przedstawianie danych powie Łukasz Szumowski? Jakaś spora ta różnica wysokości słupków między 5 a 6 proc.” – napisała na Twitterze Milena Kruszewska, która do lutego 2018 r., a więc za rządów PiS, była rzecznikiem prasowym oraz dyrektorem biura prasy i promocji Ministerstwa Zdrowia.

 

Ale się grafik gimnastykował” – z kpiną komentują wykres internauci, nazywając go kreatywnym…

Wątpliwości ogarnęły nie tylko była panią dyrektor, bo gołym okiem widać, że na tej grafice coś jest nie tak. Trudno wytłumaczyć jak to się dzieje, że słupek wyrażający wartość 6 proc. może być ok. dwukrotnie większy od słupka pokazującego 5 proc.?!

Trudno wytłumaczyć?  Na pomoc pani dyrektor pospieszyli internauci, przypominając m.in. słynną wypowiedź obecnego członka neoKRS Stanisława Piotrowicza, który podczas jednego ze spotkań wyborczych powiedział bez ogródek: „Wiemy, że przekaz TVPInfo może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców”.

Tym razem wygląda to na „klasyczny przykład grafiki, która intencjonalnie ma fałszować rzeczywistość” – komentują internauci na Twitterze podpowiadając rządzącym: „Pereira powinien dostać dożywotni zakaz posługiwania się matematyką. Jeszcze zrobi komuś krzywdę…”

„To jest zwykle oszustwo. W 2015 wydatki wyniosły 6,5%!!! Czyli mniej niż obecnie. Do sądu ich!” – podsumował internauta PiSowską grafikę.

/p/

Źródło: naTemat/ Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marek
marek
17 lutego 2020 14:07

…… a pacjent onkologiczny zamiast leczenia dostanie receptę na …..oglądanie TVP! Do tego parę zdrowasiek w RM i TV TRWAM i wyleczalność raka będzie wynosić 123% . Cóż tu komentować jedna posłanka pokazuje fucka a TVPiS robi wodę z mózgu ogladaczom, a zwolennicy cieszą się jak dzieci. I nawet jak odbiją się od drzwi onkologii to nie bedzie w tym winy PiS tylko PO i Tuska. A te 2mld TVPiS się” po prostu należały” z czegoś trzeba płacić „Kurskiemu, Holeckiej….
Pietrzakowi. Matyniukowi, Ogórek …… , Propaganda i bezguscie kosztuje i to drogo kosztuje.

Maciek123454321
Maciek123454321
17 lutego 2020 14:46

Nie będę komentował tego gówna. Z przykrością tylko zauważam, że przekaz KURwizji adresowany jest do debili. Od dawna zresztą. Dlaczego zatem mam łaskawiej oceniać wyborców PiS-u, skoro łykają wszystko jak pelikany?

Robert
Robert
17 lutego 2020 19:20

tylko trzeba jeszcze tym debilom uświadomić, że się robi z nich debili _ a to jest problem i wynik wyborów może być znów zaskoczeniem!!!!

Ekzuzy
Ekzuzy
18 lutego 2020 14:44

Niezła manipulacja z tym słupkami. Ale artykuł też pozwala sobie na manipulacje, bo głosowanie nie odbywało się nad tym, czy te 2 mld przeznaczyć na TVP czy na onkologię.