Następny sędzia na celowniku

Sąd nakazał cofnąć decyzję zastępcy Ziobry i zdecydował o powrocie prokuratora Krasonia do Krakowa

Stary ubecki sposób łamania ludzi wprowadzony. Jak to się robi? Wie nie tylko Piotrowicz, ale i poddani Ziobry.

Zaczęło się od tego, że zastępca rzecznika dyscyplinarnego sądów powszechnych wezwał członków Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia Igora Tuleyę i Bartłomieja Przymusińskiego do złożenia wyjaśnień. Jak wiadomo rozpoczęto wobec nich postępowania dyscyplinarne za bliżej nieokreślone „wypowiedzi medialne”.  Również na przesłuchanie wezwano sędzię z Łodzi, która zadała pytanie prejudycjalne do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Kolejnym sędzią do grillowania i pewnie nie ostatnim, jest Olimpia Barańska – Małuszek sędzia z Gorzowa Wielkopolskiego, członkini Stowarzyszenia „Iustitia”.

W tym przypadku dokładną kontrolę przeprowadzi, mianowany przez Ziobrę, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów rejonowych, Przemysław Radzik, który wysłał do sędzi Barańskiej – Małuszek pismo informujące, że akta spraw w których sądziła, na trzy i pół roku wstecz – zostaną dokładnie skontrolowane.

Sędzia Barańska – Małuszek nie zamierza się poddać. Na razie pisze do prezes swojego sądu:

„Nie było nigdy przeciwko mnie wszczynane postępowanie dyscyplinarne, nie miałam wytyku, nic nie wiem o żadnej skardze czy donosie. Dlatego żądam informacji o postawach podejmowanych czynności i na czyj wniosek”.

W liście do prezes SR w Gorzowie Wlkp. podkreśla również, że jeśli nie uzyska wyczerpującej odpowiedzi, działania rzecznika dyscypliny oceni jednoznacznie – jako „szykanę za działalność publiczną”. Jak dodaje, „wykonywanie bezprawnego rozkazu czy polecenia służbowego przez prezesa sądu rodzi taką samą odpowiedzialność jak tego, który polecenie wydaje”.

Jak zachowa się prezes gorzowskiego „rejonu”, sędzia Anna Kuśmierz-Milczarek, która swoją nową funkcję otrzymała pod koniec listopada zeszłego roku? Zobaczymy.

/md/

Źródło: Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
pinki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pinki
pinki

Pani Anna Kuśmierz-Milczarek zachowa się zgodnie z linią partii. A prawo to ona ma w głębokim poważaniu tak jak nasz prezydent.