Nastolatka protestuje przed Sejmem przeciw „politykom, którzy nie walczą ze zmianami klimatu”

Nastolatka protestuje przed Sejmem przeciw „politykom, którzy nie walczą ze zmianami klimatu”

13-letnia Inga Zasowska rozpoczęła dziś przed Sejmem swój „Wakacyjny strajk klimatyczny”. Zamierza tu przychodzić co piątek przez cały lipiec, aby manifestować swój protest przeciw – jak sama mówi – „politykom, którzy nie przykładają się do walki ze zmianami klimatu, odchodzenia od energii węglowej, nie przyczyniają się po prostu do ratowania planety”.

Inga swój protest zaplanowała wcześniej, ale wczorajsze zablokowanie na szczycie UE przez Mateusza Morawieckiego neutralności klimatycznej, utwierdziło ją w postanowieniu, że będzie strajkować. – „Politycy nic nie robią sobie z alarmów naukowców. Nie przeraża ich wizja zmian klimatu, nie myślą o tym, jaki wpływ na Ziemię ma spalanie paliw kopalnych. Nie myślą o przyszłości młodych ludzi” – powiedziała Inga.


Inspiracją dla młodej Polki jest Greta Thunberg, 16-letnia Szwedka, która w ubiegłym roku zainicjowała przed parlamentem w Sztokholmie protest w obronie klimatu. Inga domaga się zrealizowania przez Polskę postanowień Porozumienia Paryskiego, czyli redukcji dwutlenku węgla o połowę do 2030 r. i do zera do r. 2050.

Nastolatkę już zaatakował prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz. – „Jest coś równie obrzydliwego jak seksualne wykorzystywane dzieci: polityczne wykorzystywanie dzieci. Zwłaszcza, gdy chodzi o to, żeby pod pozorem „ratowania klimatu” bogatsze kraje uzależniały biedniejsze, a korporacje kontrolujące „ekologiczne” technologie intensyfikowały zyski” – napisał na Twitterze. Odpowiedział mu celnie jeden z internautów: – „Wykorzystywanie? Ja w wieku 13 lat miałem już swoje poglądy polityczne, czytałem 2 tygodniki opinii i 2 codzienne gazety. A nie uważam siebie za geniusza. Gdyby mojej przyszłości to dotyczyło, to zrobiłbym tak samo jak ona. Ma więcej rozumu od Pana”.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
FRAJERMarekGrzegorzZbyszekDaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Za rządów PiSu Polska z roku na rok kupuje coraz więcej węgla. Od ruskich. Ruscy napadli na Ukrainę i sprzedają nam kradziony ukraińcom węgiel. PiS jest paserem Putina.

Jabis
Jabis

ZIEMLAKIEWICZ … to publicysta!? Czego? Głupoty?
Zacząć wreszcie nazywać tych osobników … po ich wyczynach.

HerodAntypis
HerodAntypis

Nad Ziemkiewiczem ptaki latają do góry nogami. Na niego nawet nasrać nie warto.

Rafał P
Rafał P

Polska stała się PROTESTANCKIM krajem. A Kaczyński i jego przydu…sy i tak to mają gdzieś.

Zbyszek
Zbyszek

Ustawka.

Daria
Daria

To już POKO dzieci wysyła na pierwsza linię> Niemcy w Powst.Warsz. też przed czołgami gnali kobiety i dzieci.

Zbyszek
Zbyszek

W kajdany ją i do pierdla?

Marek
Marek

Koniecznie o 6 rano i koniecznie palce w intymne części ciała, bo to przecież co najmniej zamach terrorystyczny na mir domowy Kuchcinskiego, i do tego już zapowiada recydywę, więc podwoónie mocno trzeba.

Marek
Marek

Kolejny genialny pisowski idiota.
Przecież nie do pomyślenia jest, że nastolatka sama na to wpadła, zainspirowana działaniem nastolatki ze Szwecji. I nic dziwnego, pisowscy fanatycy to nawet mając pół wieku życia za sobą sami myśleć nie potrafią, a co dopiero w wieku 13 lat.

Widzę też, że propaganda pisu wyciąga mocne armaty, a to znaczy, że tej nastolatki boją się i to bardzo :D.

Zbyszek
Zbyszek

Czy tą miła, grzeczną dziewczynką zajmą się służby, żeby w TVP można było pokazać jak jest wleczona w kajdanach? Przecież to jest ewidentny atak na Państwo Polskie!

Grzegorz
Grzegorz

Na państwo PiS-u.

Zbyszek
Zbyszek

Spoko. Kocham Polskę a nie Państwo Polskie.

FRAJER
FRAJER

zakodowana Moherówka