Nastolatka protestuje przed Sejmem przeciw „politykom, którzy nie walczą ze zmianami klimatu”

Nastolatka protestuje przed Sejmem przeciw „politykom, którzy nie walczą ze zmianami klimatu”

13-letnia Inga Zasowska rozpoczęła dziś przed Sejmem swój „Wakacyjny strajk klimatyczny”. Zamierza tu przychodzić co piątek przez cały lipiec, aby manifestować swój protest przeciw – jak sama mówi – „politykom, którzy nie przykładają się do walki ze zmianami klimatu, odchodzenia od energii węglowej, nie przyczyniają się po prostu do ratowania planety”.

Inga swój protest zaplanowała wcześniej, ale wczorajsze zablokowanie na szczycie UE przez Mateusza Morawieckiego neutralności klimatycznej, utwierdziło ją w postanowieniu, że będzie strajkować. – „Politycy nic nie robią sobie z alarmów naukowców. Nie przeraża ich wizja zmian klimatu, nie myślą o tym, jaki wpływ na Ziemię ma spalanie paliw kopalnych. Nie myślą o przyszłości młodych ludzi” – powiedziała Inga.


Inspiracją dla młodej Polki jest Greta Thunberg, 16-letnia Szwedka, która w ubiegłym roku zainicjowała przed parlamentem w Sztokholmie protest w obronie klimatu. Inga domaga się zrealizowania przez Polskę postanowień Porozumienia Paryskiego, czyli redukcji dwutlenku węgla o połowę do 2030 r. i do zera do r. 2050.

Nastolatkę już zaatakował prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz. – „Jest coś równie obrzydliwego jak seksualne wykorzystywane dzieci: polityczne wykorzystywanie dzieci. Zwłaszcza, gdy chodzi o to, żeby pod pozorem „ratowania klimatu” bogatsze kraje uzależniały biedniejsze, a korporacje kontrolujące „ekologiczne” technologie intensyfikowały zyski” – napisał na Twitterze. Odpowiedział mu celnie jeden z internautów: – „Wykorzystywanie? Ja w wieku 13 lat miałem już swoje poglądy polityczne, czytałem 2 tygodniki opinii i 2 codzienne gazety. A nie uważam siebie za geniusza. Gdyby mojej przyszłości to dotyczyło, to zrobiłbym tak samo jak ona. Ma więcej rozumu od Pana”.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
22 czerwca 2019 00:14

Za rządów PiSu Polska z roku na rok kupuje coraz więcej węgla. Od ruskich. Ruscy napadli na Ukrainę i sprzedają nam kradziony ukraińcom węgiel. PiS jest paserem Putina.

Jabis
Jabis
22 czerwca 2019 03:05

ZIEMLAKIEWICZ … to publicysta!? Czego? Głupoty?
Zacząć wreszcie nazywać tych osobników … po ich wyczynach.

HerodAntypis
HerodAntypis
22 czerwca 2019 09:37
Reply to  Jabis

Nad Ziemkiewiczem ptaki latają do góry nogami. Na niego nawet nasrać nie warto.

Rafał P
Rafał P
22 czerwca 2019 06:38

Polska stała się PROTESTANCKIM krajem. A Kaczyński i jego przydu…sy i tak to mają gdzieś.

Zbyszek
Zbyszek
22 czerwca 2019 07:14

Ustawka.

Daria
Daria
22 czerwca 2019 08:56

To już POKO dzieci wysyła na pierwsza linię> Niemcy w Powst.Warsz. też przed czołgami gnali kobiety i dzieci.

Zbyszek
Zbyszek
22 czerwca 2019 10:18
Reply to  Daria

W kajdany ją i do pierdla?

Marek
Marek
22 czerwca 2019 20:06
Reply to  Zbyszek

Koniecznie o 6 rano i koniecznie palce w intymne części ciała, bo to przecież co najmniej zamach terrorystyczny na mir domowy Kuchcinskiego, i do tego już zapowiada recydywę, więc podwoónie mocno trzeba.

Marek
Marek
22 czerwca 2019 20:04
Reply to  Daria

Kolejny genialny pisowski idiota.
Przecież nie do pomyślenia jest, że nastolatka sama na to wpadła, zainspirowana działaniem nastolatki ze Szwecji. I nic dziwnego, pisowscy fanatycy to nawet mając pół wieku życia za sobą sami myśleć nie potrafią, a co dopiero w wieku 13 lat.

Widzę też, że propaganda pisu wyciąga mocne armaty, a to znaczy, że tej nastolatki boją się i to bardzo :D.

Zbyszek
Zbyszek
22 czerwca 2019 10:16

Czy tą miła, grzeczną dziewczynką zajmą się służby, żeby w TVP można było pokazać jak jest wleczona w kajdanach? Przecież to jest ewidentny atak na Państwo Polskie!

Grzegorz
Grzegorz
22 czerwca 2019 12:58
Reply to  Zbyszek

Na państwo PiS-u.

Zbyszek
Zbyszek
22 czerwca 2019 14:15
Reply to  Grzegorz

Spoko. Kocham Polskę a nie Państwo Polskie.

FRAJER
FRAJER
27 czerwca 2019 22:56

zakodowana Moherówka