Nastolatkowi z Torunia grozi kara za udział w proteście przeciw pedofilii w Kościele (film)

3 mln zł odszkodowania za molestowanie - dla klasztoru franciszkanów to zbyt wiele

16-letni Paweł Wenderlich w sierpniu tego roku wziął udział w akcji „Baby Shoes Remember”.

Przed katedrą w Toruniu – wspólnie z wieloma innymi osobami – zawieszał na ogrodzeniu kościoła maleńkie buciki, żeby upamiętnić ofiary księży pedofilów. Wisiały tam także kartki z napisem „Stop pedofilii w Kościele”.

Nastolatek za ten akt solidarności z dziećmi-ofiarami księży pedofilów odpowie przed sądem. Wniosek w sprawie Pawła Wenderlicha i trzech innych osób skierowała toruńska policja.

„Funkcjonariusze, którzy byli na miejscu zgromadzenia przed katedrą, sporządzili notatkę służbową, z której wynikało, że kilka osób zawiesiło na ogrodzeniu buciki dziecięce i kartki” – potwierdziła w wp.pl podinsp.

Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Funkcjonariuszka powołuje się na art. 63a Kodeksu wykroczeń: „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”.

„Jest to niesprawiedliwe, że nasza czwórka jest teraz ciągana po sądach za wyrażenie własnego zdanie i za to, że nie zgadzamy się na to, aby pedofile w sutannach byli przerzucani z parafii do parafii, a ich sprawy były utajniane” – stwierdził Wenderlich w rozmowie z wp.pl. Opowiedział, że policjanci dwukrotnie wcześnie rano pojawiali się u niego w domu. – „We własnym kraju nie czuję się bezpiecznie ani spokojnie, gdyż w każdej chwili obawiam się kolejnego najścia policji. Wszędzie, gdzie jestem, pojawia się patrol policji. Jest to nękanie i próba zastraszenia mnie” – powiedział 16-latek.

bt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
MagdasmętekmateuszZgredzinkaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ale za to PiS przerżnął wybory w Toruniu, i to z kretesem.

Joanna
Joanna

Dzielna polska policja szybko przygotowuje zarzuty przeciw nastolatkowi, ale jakoś nie radzi sobie zupełnie z zarzutami przeciw faszyzującym narodowcom. Czyżby ostatnie podwyżki pensji spowodowały, że policja znów będzie ścigać opozycję a chronić narodowców? Z wdzięczności dla PiS?

Marek
Marek

Oczywiście. Jak zaczął się protest policjantów to mój szacunek dla tej formacji wzrósł ogromnie, ale po tym jak podpisali porozumienie z dyktaturą tego szacunku nie ma już w ogóle. Sprzedali się, za całkiem dużo to trzeba im przyznać, niemniej sprzedali się i znów wrócą to swoich praktyk służalczości władzy.
Ani policja ani wojsko nie pomogą nam w powrocie do demokracji i obaleniu dyktatury, raczej staną się przeciwnikami na tej drodze.

Zgredzinka
Zgredzinka

„Kulsony” najbardziej pokazują niedoskonałość naszej ludzkiej natury.
Ilu z nas potrafi zachować się przyzwoicie w niemoralnych czasach.
Na ich przykładzie widać to jak w soczewce.

smętek
smętek

Policja zidentyfikowała. Przed sąd postawiono. Faszyści z Katowic, którzy na szubienicach wieszali portrety europosłów zidentyfikowani. Bezkarni w dalszym ciągu. Faszyści obchodzący urodziny Hitlera bezkarni, do odpowiedzialności chcą pociągnąć dziennikarza który to upublicznił.

Zbyszek
Zbyszek

No nie kocha ten dzieciak jeszcze Polski tak mocno jak Morawiecki z Rydzykiem. Ale pokocha, już matka Boska się o to postara…

Anon
Anon

Nie zrobił tego ze współczucia. A jego wypowiedzi odnośnie sprawy nawet nie zamierzam komentować.

smętek
smętek

Nie twój cyrk nie twoje małpy.

Marek
Marek

W służbie” OBATELOM ” idea która przyświeca komendantowi. Pamiętajmy każdy tak absurdalny ruch ze strony włodarzy i przyjaciół prowadzi nieuchronnie do porażki. Historia naszego kraju jak i świata wielokrotnie to pokazała.
Większość z nas powinna zazdrościć temu chłopcu, który swoją postawą sprzeciwia się patologi jaka otacza nas w każdej chwili naszego życia.

mateusz
mateusz

A co z zamaskowanymi bandytami (straż marszu sic !) co pobili kobiety 11 listopada za transparent „kobiety przeciw faszyzmowi” ? Już policja ich namierzyła ? bo przecież jak straż marszu to musieli być zarejestrowani jakoś no i bosak się chwalił tym transparentem, że na ich samochodzie juz jest.

Magda
Magda

Przypadki pedofilii w kosciele sa, ale w innych srodowiskach na znacznie wieksza skale…kto takiemu dziecku tak mozg wypral??? To nie znaczy, ze powinno byc 0 tolerancji….